1. 1.
  starcraft adli oyunun en illet irki. ifrit eder adami. bir de mide bulandirir boyle vicik vicik. gegirir gibi ses cikariyorlar.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  yerin dibine batasıca yaratıklardır.*
  ... tankut kabza
 3. 3.
  en ufak birimi zergling olan yumurtada yetişip medic tavalarında pişen kendi kendilerini iyileştirebilen bir starcraft ırkıdır.
  ... tankut kabza
 4. 4.
  zerglerin genel özelliği çabuk üremeleridir. zira ana binaları olan hatchery sadece 300 mineral ister. bunun yanında, eğer yeterli larva var ise 1 hatcheryden aynı anda 3 ünite basılabilir. önemli özelliklerinden birisi de binalarıda dahil olmak üzere yavaş yavaş kaybettikleri hitpointlerini geri kazanabilmeleridir. protossların shieldine göre biraz yavaş dolsa da işe yarar bir özelliktir. zerg işçileri olan dronelar kendilerini zerg binalarına dönüştürürler. üniteleri sırasıyla drone, zergling, overlord, hydralisk, mutalisk, scourge, queen, defiler ve ultralisktir. mutaliskler devourer aspect ya da guardian aspecte, hydraliskler ise lurkera dönüşebilir. ayrıca queenin spawn broodling özelliği ile organik bir üniteden 2 adet broodling yaratılır. queenin infest ederek zerglere çevirdiği infested terran command centerdan ise infested terranlar üretilebilir.
  ... jkofte
 5. 5.
  star craft adlı oyunda atak gücü en zayıf ırktır.

  rush yapma avantajına sahiptir, yani oyun başladıktan 2-3 dakka sonrasında düşmanı yok etme gibi. bunun sebebi hızlı üreyen ırk olmasıdır. eğer zergling'leri hızlı çıkarıp düşmanı savunmasız yakalarsanız oyunu kazanırsınız hemen başta.

  enteresan özellileri olan da bir ırktır. kancıları vardır ve düşman askerlerine kan atarak zehirler. canları yüzde bire gelinceye kadar iner ve sadece armorlar kalır. bu da düşman askerlerinin enerjilerinin yarıya düşmesi ve suplay'larının yarı kapasite kullanılması anlamına gelir.

  ayrıca geçiş kapısı özelliği ile de yaratıklarını ışınlayıp zamandan kazanabilirler. yani bir anda ordu yığma gibi bir seçeneğe de sahiptirler. bu sayede saldırıda ve destekte çabuk olabilirler.

  zerg saldırıları kısa sürede türlü böceğin kapıya yığılması ile kendisini gösterir. zerg saldırılarına direnmek için sağlam savunma kurmak lazımdır. çünkü zerg ırkını seçen oyuncular yararak geçme metodunu sık kullanırlar.

  uçan böceklerde düşmanın saldırmasını engelleyen tükürükler de vardır ve çok etkin kullanılırsa korseyır etkisinden fazlasını gösterebilirler.
  ... fidelcastro
 6. 6.
  organize olursanız zergling rush ile oyunun ilk dakikalarında kazanmanızı sağlayan starcraft ırkıdır.
  ... ferruzohestanpalas
 7. 7.
  starcraft ii heart of the swarm pakedinde oynayabilecegimiz irk.
  1 ... i kissed a zerg
 8. 8.
  zörg diye telaffuz edilir. starcraft ta bir ırktır. pis bir ırktır. çok çabuk üreyebilen bir ırktır. üç tane hatchery ile bir anda 18 zergling, 9 hydralisk veya 9 ultralisk çıkartabilirsiniz. kesinlikle saldırı için var olan bir ırktır. savunmaya çekilmek pek mantıklı değildir. ama duruma göre hareket etmekte fayda var.
  ... taurus