bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir yolculuk sırasında hz. ibrahim'in henüz bebek yaştaki oğlunun topuğu ile vurduğu yerden çıktığı anlatılan ve müslümanlarca son derece değerli adledilen h2o.
  7 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  (bkz: zemzem suyuyla raki icmek)
  6 -11 ... painkiller
 3. 3.
  içildikten sonra dikkatli olması gerekilir. Zira bu suyu içen küfürden ve günahtan kaçınmalıdır.

  (bkz: köyün imamı)
  1 -2 ... kurabiyecanavari
 4. 4.
  arapcada "bol su" anlamina gelir.mekke de harem i serif teki kuyunun muslumanlarca kutsal sayilan suyu.islam inanisina gore hz.ibrahim karisi hacer ile oglu ismail i mekke vadisine getirdiginde yanlarina ici hurma dolu bir dagircik ile su dolu bir kirba birakir.bir sure sonra bu su biter ve oglunun sussuzluktan kivrandigini goren hacer su bulma umuduyla safa ve merve tepeleri arasinda kosusmaya baslarlar(hac kurallarindan sa y buradan gelir).bu sirada cebrail in topuguyla(ya da kanadinin ucuyla)yeri kazdigini ve su cikardigini gorur;hemen suyun bir cukur acarak birikmesini saglar ve boylece zemzem kuyusu olusur.zemzemi duyan curhum kabilesi hacer den orada konaklama izni ister.curhum kabilesindekiler obur kabileleri tarafindan mekke den kovulunca zemzem kuyusu nu doldurarak yerini kaybederler.yuzyillar boyu kapali kaldiktan sonra Hz.muhammed in dedesi abdulmuttalib ile oglu haris in ortaya cikardigina inanilan zemzem kuyusu ndan kabe ye gelen hacilara su dagitilmaya(sikaya)basladi.abbasi halifesi ebu cafer mansur kuyunun cevresine mermer doseterek agzina bir halka gecirtti.1.suleyman da(kanuni)1.5 m yuksekliginde mermer bir bilezikle yanina su almak icin bir havuz yaptirdi.hac gorevi yerine getirilirken,veda tavafindan ve iki rekat namazdan sonra kabe ye bakarak zemzem icmek ve kendi ustune dokmek sunnettir.sifa verici bir ozelligi oldugu yolunda soylenenler zemzem daha buyuk bir onem verilmesine yol acmistir.bu nedenle hacilar mekke den ayrilirken armagan olmak uzere yanlarinda zemzem gotururler.ziyarete gelenlere ikram edilen zemzem ayakta,kibleye donulerek ve besmeleyle icilir.
  8 ... hexagram
 5. 5.
  bu suyun vucuttan boşaltım sistemi vasıtasıyla atılmadığı kanıtlanmıştır. sadece ter yoluyla atılabilir.
  6 -7 ... bumbala
 6. 6.
  Ka'be'nin yanında bulunan kuyu ve bu kuyunun mukaddes suyunun adı.
  2 ... white pages
 7. 7.
  biraz acı bir su.
  ... africa
 8. 8.
  fondip yapıldıgında hafif baş döndürür kimisi bunu cenabet içersen döner tabe gibi yorumlasada acıklaması basittir sonucta kuyu suyu oldugundan içindeki oksijen zaten azdır bide gelene kadar kapalı bidonda su iyice bayatlar...acılıkta burdan gelir...
  4 ... amd
 9. 9.
  suudi arabistan ın güzel bir şişeleme tesisi kurarak hacıların otellerine kadar yollamaya başladığı, manevi anlamlar taşıyan su.
  tesis i türkler kurmuştur. trt1
  1 ... pilotmont
 10. 10.
  bildiğim kadarıyla zem arapça dur demekmiş ve hz. ibrahim in bebek yaşta annesiyle kaldıkları çölün ortasında hayatta kalmalarını sağlayan sudur.
  2 ... aangelicaa
kapat