bugün

arka sayfa güzeli ve iddaa eki olmayan gazate.
''biz ne zaman ayrı düştük?... anlamaktan vazgeçtiğimiz zaman... 'tam' anlamak için tamamlamak için *, bir de zamanı okuyun... '' şeklindedir son reklamının sözdökümü.
yeni reklam kampanyasına başlamış gazete. hedefleri 2007 yılı içinde 1 milyon tiraja ulaşmakmış. an itibariyke tirajlarının 580.000 civarında olduğunu hatırlatayım.

http://www.zaman.com.tr/w...video&aktifgaleri=660
bir gazete cemaat mensuplarına yakın diye bu kadar acımasızca eleştirilemez
entelektüel birikime sahip bir çok insanın bu gazeteyi seçmesine ne demeli
(bkz: hilmi yavuz)
(bkz: süleyman seyfi öğün)
(bkz: ali yaşar sarıbay)
(bkz: fuat keyman)
gerek dizgisi gerek haberleriyle okunacak tek gazete ayrıca yorumları ve resimsiz denecek kadar az resimleriyle türkiyenin en çok satan 2.gazetesi olmasi türkiye açısından sevindirici olmalı
(bkz: posta gazetesi)(!)
bugünlerdeki harika reklam çalışması olan günlük gazetedir. *
reklamiyla ve onun verdigi mesajla son gunlerde dikkatleri uzerine ceken gazete.
bir çok insanı, kendilerinden habersiz, üye kabul eden ve onların ev adreslerine bedava gönderilen gazete!

ayrıca anlam verilemez şekilde şahsımdan habersiz, parası tarafımdan ödenmemesine rağmen üyesi yapıldığım gazete! artık beni çok sevdiler, aralarında görmek istiyorlar heralde!

edit: kapımın önüne falan bırakılmıyor bizzat adresime ve şahsıma gönderiliyor!
en çok okunan gazete olduğu görüşünde olmadığım gazete. çünkü bu millet cumhuriyet ve zamanı okuyo olsaydı bugün çok farklı yerde olurduk.şimdi ön yargıyla yaklaşan arkadaşlar zaman nire cumhuriyet nire diyebilirler. öyle değl. bu iki gazetenin ortak noktaları "bilgiye ve akla verilen değer" dir. popüler kültürden uzak olan bu iki gazetenin her birey tarafından okunmasını şiddetle tavsiye ediyorum.gelelim zaman gazetesine, bu gazete çalıştığım şirketin çoğunluğunun fethullah gülen sevdalısı olması nedeniyle üçer- beşer alınmakta ama ne yazık ki bir-kaç kişi tarafından göz gezdirilmektedir. ilk başta ben de önyargıyla yaklaştım bu gazeteye, sonra bir gün romanlarını ilgiyle takip ettiğim elif şafak burda yazmaya başladı. bu bana ve önyargıma atılmış okkalı bir tokattı.sonra araştırdım ve bu radikal islamcı gözüyle bakılan gazetede üç farklı din mensubu kişinin yazılarının yayınlanmakta olduğunu gördüm. zaman gazetesini vakitle, milli gazeteyle karıştırmayın.
edit:hükümet yanlısı tutumu eleştirilebilir
ikinci edit: hükümet yanlısı tutumları, menemen olayı ve madımak katliamlarına bakış açısı nedeniyle vakit'e giderek yaklaşan bir gazete.
talebelerinin ellerindeki abonelik koçanlarını doldurmak için eş/dost/akrabalarını üstüste abone ettikleri gazete. bir de artık utandıklarından olsa gerek, önceden soruyorlar "abi sen abone değildin değil mi?" diye. "aboneyim" derseniz, "tanıdık bir adres var mı sana ordan göndereyim" diye ricada bulunuyorlar. dediğim gibi, gazete bedavaya geliyor, çilingir sofralarında masaların peynir lekesi olmasını, kızartma yaparken yerlerin yağ damlalarıyla lekelenmesini engelliyor. güzellerim benim.
Mantık ilimine göre tanımı yapılamayan kavramlardandır.
hak parayla acılmıs hatta para kazanmak icin uretim yapılmıyor aksine bedava dagıtılıor.avrupa yakasında bi yerleri var ki ancak temiz parayla bu kadar olur dersınız. idare etmeye calısıyorlar. cok temiz parayla donuyor zaman.
çok güzel gazete(!). süper hatta. o kadar süper ki, o derece yani. yazıları var böyle üzerinde. o yazıları okuyabiliyorsun. izin veriyorlar okumana.

ayrıca bir de; başlığına entry girince diğer yazarlarla polemik oluşturabilen gazete. ama hürriyet'e giriliyor mu dedin? o'na atış serbest canım. demek ki neymiş; hürriyet'e girilen entry polemik oluşturmaz, zaman'a girilen oluşturur. canlarım benim.
cemaat haber ajansı ve cemaat bilinc dağıtım kuryeliği yapan gazete. talebeleri gazeteyi okurlar ve düşünce dünyalarını bu ezberler üzerine kurarlar.
ucundaki beklenen şeylerle doğru orantılı olarak gitgide uzayan ve sonu gelmeyecekmiş hissi uyandıran durum adıdır.. yer yer süründürür adamı..
gitti mi geri gelmeyen olgudur. akıllara "şu sözlükte fink atan yazarlar bir zamanlar 5-6 yaşlarında birer çocuk muydu? öyleydiyseler o çocuklar nereye gitti? bi yere gitmediyseler nasıl bu şekle şemale akla ve zamana geldiler?" sorusunu getirendir aynı zamanda.

acı verir bir de..
(bkz: yeşil masonlar)
zaman acıları olgunlaştırırmış ve acı çekenide... *
bir melekedir.
her şeyi içinde barındıran sonlu sonsuzluk .hayatın içindeki ,anın dışındaki, evvel zaman içinde ,kalbur saman içinde ,hepsi..
yitip giden.
sevgiliyle geçirilen en önemli şey olduğunu, ancak sevgili askere gittiğinde anlıyorsunuz.
artık zaman onsuz geçiyor. yada geçmek bilmiyor.
necip fazıl kısakürek'in iki şiiri;

Zaman

Zaman, sudan çıkarıp suya daldıran dolap;
Bir varlık ve bir yokluk; her tasta bir inkılâp...
-------------------------------
Zaman

Nedir zaman, nedir?
Bir su mu, bir kuş mu?
Nedir zaman, nedir?
iniş mi, yokuş mu?

Bir sese benziyor;
Arkanız hep zifir!
Bir sese benziyor;
Önünüz tüm kabir!

Belki de bir hırsız;
izi, lekesi var.
Belki de bir hırsız;
O yok, gölgesi var.

Annesi azabın,
Sonsuzluk, şarkısı.
Annesi azabın,
Cinnetin tıpkısı.

içimde bir nokta;
Dönüyor aleve.
içimde bir nokta;
Beynimde bir güve.

Akrep ve yelkovan,
Varlığın nabzında.
Akrep ve yelkovan,
Yokluğun ağzında.

Zamanın çarkları,
Sizi yürütüyor!
Zamanın çarkları,
Beni öğütüyor.

Zaman her yerde ve
Her şeyin içinde.
Zaman her yerde ve
Acem'de ve Çin'de.

Kime kaçsam ondan;
Ha yakın, ha ırak?
Kime kaçsam ondan;
Ya sema, ya toprak...
nur cemaati gayriresmi yayın organı.
dünyanın kendi ve güneşin etrafında yaptığı hareketler kriter alınarak yapılan hesaplamalarla varlığı ortaya konulan samanyolu galaksisi için geçerli diğer gezegen ve galaksiler için anlam ifade etmeyen , göreceli kavram
zaman;uzundur çünkü sonsuzluğun ölçüsüdür.kısadır çünkü tüm tasarılarımıza yetmez,bekleyen için yavaş, mutlu olan için çabuk,sonsuzluk kadar geniş ve bir an kadar dardır.insanlar onu önemsemez ama yitirilen zaman aranır.