bugün

En iyilerini Kırklareli, Edirne ve Eskişehir'de bulmuştum. Biraz da çabalayıp ve iyisini arayıp bulmak gerek tabi...

Hele ki koyun ve manda yoğurdunda trakya inanılmaz.
Şu sıcaklarda özellikle, tanrının bir kıyağıdır insanlığa.

Teşekkürler tanrım.
başka dilde de yoğurt olarak yazılan gıda.
Hastasıyım. Bazı yemekleri asla yoğurtsuz yemem.
Bazı bünyeler için vazgeçilmezdir.
Her yemekle yiyebilirim, kahvaltı dahil her öğünde tüketebilirim.
Meyve doğrayıp yerim, ballı yerim, sade yerim, kırmızı biber ve naneyi tereyağında kızdırıp üstüne döker yerim.
Uykum kaçar yerim, acıkırım yerim, uyanırım yerim...
Maskeler yapar yüzüme gözüme sürerim...
Evde yoğurt bitince, ekmeğim, suyum bitmiş sayarım..
işte böyle bir aşk yaşıyoruz kendisiyle...
(bkz: dost yoğurt)
hastasiyim.
hiçbir şey ifade etmeyen garip gıda.böyle boza gibi boş boş. neyse gaz yapıyor zaten.
Rahat bir uyku için yatmadan önce bir kase.
güzel türkiye'mizin en güzel, en özel, en leziz, en halis yiyeceğidir. sofralarımızın olmazsa olmazıdır. her daim var olsun.
Yurt dışında bulamazsanız marketlerde bulgar ya da yunan yoğurdunu soruşturun. Bizimkine benziyor iş görür.
Koyun yoğurdu hepsini döver.
görsel

Eskiden köylü pazarlarında satılan bakraç yoğurdunun tadını bilmeyen arkadaşları sükunete davet ediyorum.
Kanser hücrelerini yok eden savaşçı hücrelerin güçlenmesinde destek olur. Özelikle ev yoğurdu çok faydalıdır bunda.
her yemeğin yanında on numara güzel gider yoğurt hem güzel hem faydalı .
Köy yoğurdu ile market yoğurdu arasında dağlar kadar fark var. Manda yoğurdu ile tüm yoğurtlar arasında dağlar kadar fark var.
asla vazgeçmediğim bir yiyecek.

rahmetli babam biz küçükken seslerimizi teyp kasedine kaydetmiş ( kırmızı ile playa aynı anda basınca record yapan teyp ) ben 4 yaşımda felanım. annem bana yemek beğendirmeye çalışıyor ben alternatifleri reddediyor ve anneme “doğut vasa doğut yerim” diyorum.
dün itibariyle şok'ta alışveriş yaparken fiyatının % 50 artmış olduğunu görüp şok olduğum güzel yiyecek.
30 TL olan fiyatıyla artık soframda yer bulamayan gıda. Yoğurt da süt de gezen tavuk misali iyice zamlanmış. Tam yoğurt alacaktım baktım 30tl alsam mı almasam mı derken yan reyonda 60 TL olan polar gözüme ilişti. Aman boşver bu hafta yoğurt yenmesin diyerek iki haftalık yoğurt parasını polar hırkaya gömüp eve geldim. Sanki yazar beni görmüş gibi başlık açmış. Umarım yoğurt isteyen olmaz evde ümidiyle yumuşacık polarıma sarılayım.
devir tasavvuf devri, göle maya çalın. göl maya tutar mı hoca demeyin arkadaşlar, ya tutarsa?
silivri'yi hatırlatıyor.
(bkz: silivri yoğurdu) *
(bkz: kanlıca yoğurdu)
silifke yoğurdu yemek isteyenler kanlıca'ya, kanlıca yoğrdu yemek isteyenşer silifke'ye gitmesin.
benim çok sevdiğim bir yiyecektir. tadı çok lezzetlidir. şu an olsa da yesem.
görsel
görsel
görsel
bugün kent lokantası'nda yediğim çok güzel bir yiyecek.