bugün

youtube'a yaklaşık 3 ay önce eklenen videosu 7 milyonu geçmiş şarkı.
basit bir hesapla video günde yaklaşık olarak 78 bin izlenme alıyor, cidden coşmuş desek abartı olmaz.
çıktığı ilk günden beri sık sık dinlediğim şarkı. ali atay albüm çıkar, seni top 10 listelerinde birinci yapalım.
leyla the band isimli müzik grubunun, klibi murat onbul tarafından çekilmiş; ilk şarkıları.

şarkıyı güzel yapan çok sayıda öğe var. ali atay'ın sesi biraz boğuk gelse de şarkının havasına inanılmaz uymuş. şarkının sözleri, gerçekten de alıp bir yerlere götürebiliyor insanı. sanırım en önemlisi de şu ki, sıkmıyor. açıp açıp dinliyorsunuz. çok şarkılar tükettim bıkkınlık gelene kadar dinleyip, ama bu şarkı tükenmiyor. bunlarla beraber, klip de adeta bir görsel şölen var. mekan seçimi, kıyafet seçimi güzel ve de çok doğru. klibi görsel olarak üst seviyeye taşıyan isim ise murat onbul. adam gerçekten çok geliştirdi ustasının* yanında kendini. hocasından öğrendiği her şeyi de yansıtabildiğini gördüm ben o klipte kendisinin.

grubun şu ana kadar dinlediğim en iyi şarkısı diyeyim ve bitireyim. umarım daha da iyilerini de yaparlar her yönden o güzel insanlar.
daha önce nerdeydi o yoklugun. hoppppaaaaaaaaaaa 3 yildir hoppaaaaaaaa
bağıra bağıra söylemesi çok zevkli olan şarkılardandır.
leyla ile mecnun dizisinin başrol oyuncusu ali atay'ın murat onbul'la birlikte sözünü yazıp müziğini yaptığı etkileyici bir şarkıdır.
bu sabah serviste dinlerken gözümden bir damla yaş getiren efkarlı şarkıdır.
ali atay ın söylediği süper parçadır. çalıp söylemesi de ayrı bir zevk verir, özellikle aşıksanız.
ali atay ın perfectidir. en güzel yeri elbette yokluğunda derken sondaki uzatmadır.

--spoiler--
yokluğundağağağağağağağağağağaaa
--spoiler--
dinle, rüyaların her gün aynı olmayacak.
Gitme kaybedince daha cok seveceksin.
Dizinin diğer şarkıları gibi kötü bir şarkıdır. Keşke şu grup işi hiç çıkmasaydı da güzel güzel diziyi izleseydik sadece.

Edit: "şimdi vazgeçersen geriye döneceksin, gitme kaybedince daha çok seveceksin." kısmı işe yarar gibi. Öldürürken hak yemiş olmiim diye diyorum.
dinlemekten bıkılmayan şarkı. gerçekten öyle ama laf olsun diye söylemiyorum.

şimdi vazgeçersen geriye döneceksin
gitme kaybedince daha çok seveceksin
biliyorum hiçbir anlamı yok
yokluğunda.
aşk acısı çektirme özelliği olan şarkı, aşk yokken bile.
her dinlenildiğinde aşk acısı çekmesen bile o moda sokabilen bir şarkıdır. platonik aşıklardaki etkisini siz düşünün...
ılahı adalete hep ınandım ama yoklugunda yaratıcıyı buldum sen olmadan hayatıma devam edıyorum senden daha buyuk bır sevgılıyle dedırten durumdur.
keşke hiç rastlamasaydım dediğim ali atay şarkısıdır. girişi ve klibindeki ortam da çok iyidir.
Ergenlik şarkısı.
içimizi acıtan şarkıdır.
bir leyla the band şarkısı. görsel
gitar kumsal ve birayla gayet iyi giden şarkı.
bir yalan değildir.

http://www.youtube.com/watch?v=N58t3guLHAg
çalması ve söylemesi gayet kolay olan güzide şarkı. ayrıca söylerken ağızda sigara olursa ayrı bir hava katıyor. orjinaline daha yakın çıkıyo ses. daha bi titrek.
Ali Atay'a beddua etmeme sebep olan şarkı;

Kaybet bu öfkeni içinde sakladığın,
Terket o derdini benden almadığın,
Sabret sonu aynı değil söylüyorum...
Dinle rüyalarım her gün aynı olmayacak,
Şimdi vazgeçersen geriye döneceksin..
Gitme kaybedince daha çok seveceksin!
Biliyorum hiç bir anlamı yok yokluğunda..
Yokluğunda..

http://www.youtube.com/watch?v=IlfJcRPJ3Wo
kime söylendiği önem taşıyan sözdür. Anlamlı bi cümlenin ilk kelimesi olabilir.