bugün

100 metreyi 17 temmuz 2009 paris golden leauge grand prix'inde 9.93 te koşmuş 19 yaşındaki atlet.büyük bir başarıya imza atarak tarihte 100 metreyi 10 saniyenin altında koşan ilk 20 yaş altı atlet olmuştur.1989 aralık doğumludur,dereceleri usain bolt'un bu yaştaki derecelerinden çok daha iyidir.ileride onun en büyük rakibi olabilir.
yazmayayım diyorum ama yazacam.

2011 dünya atletizm şampiyonası 100 metre finali öncesi, sabah bilyoner'e baktım bu adama 1'e 7 oran veriyordu. 10 tl attım süprizdir gelebilir diye. yanına formula 1 sebastian vettel'i verdim onun da oranı 2 toplamda 14 ediyordu. yani 10 tl'ye 140 tl veren bir kupon olacaktı. ikisini de tv'de izlerim, heyecanlı olur diye düşünmüştüm. kuponu yaptım da hatta. ama sonra ne olduysa siktir et dedim ve iptal ettim.

bu adam da vettel de yarışlarını kazandı. üzülen ben oldum.
21 yaşındaki jamaikalı sprinter. 200 metreyi yamulmayayım ama 19.26 ile koşarak sıradışı bir yarış çıkarmıştır. bolt da yarışın sonunda onu kutlamıştır ama gözündeki korkuyu gördüm ben. buralar çok kıymetlenecek.
bu adam koştuktan sonra usain bolt yanına gelerek '' naaptın yeğenim sen? '' dedi. usain abi dediyse bunu; buralar entry dolar. ayrıca 200 mt de dünyanın 2. en hızlı adamıdır.
diamond league brüksel gp'sinde 19.26 ile bolt'un 19.19 luk derecesine 7 salise yaklaşarak tüm zamanların en iyi ikinci derecesini yapmış olağandışı atlet, michael johnson'ın 1996 olimpiyatlarından kalma efsanevi derecesi 19.32 yi geride bıraktı. bolt'un bugün daha iyi rüzgarda 100 metrede 9.76 koşabildiğini düşünürsek ondan çok daha iyi durumda, seneye olimpiyatlarda en büyük sprint şampiyon adayı.
bolt ile birlikte 200 koştuğunda o yarış tadından yinmez. bolt koşmuyor la niye izleyeyim diyerek bilgisayara odaklanarak ne kadar skimsonik bir atletizm izleyicisi olduğumu kanıtladığım bu akşam "hoooooooooooov 19.26" sesini duyduğum an dikkatimi tv'ye çekmiştir.

yarış sonrası başka bir iyi derece yaparak 2. olan amerikalı sprinterin "daha ne koşucaz ağuğa koyim bu ne lan!" diyerek agresif bi şekilde soyunma odasına gitmesi de ilginç bir enstantane olmuştur.

o değil michael johnson'un rekorunun ırzına geçiyor bu jamaikalılar. ayıp lan, kırılamaz deniyodu o rekora leblebi gibi 19.32 altında koşulmaz ki.
usain bolt'u jamaika şampiyonası / olimpiyat seçmelerinde 100 metreden sonra 200 metredede geçerek bazılarına göre sürpriz yapmış atlet, koşu stili olarak tyson gay'le usain bolt'un birleşimi gibi.bu yüzden olimpiyatlarda kesinlikle favori, yeni yeni form tuttuğu göz önüne alınırsa derecelerini dahada indireceğini düşünüyorum. işte 200 metre yarışı

olimpiyatta boltu geçeceğine inandığım insan.bolta göre formda.

peşinen edit: bolt altın alabilir buda bana koyabilir.
bugün olimpiyat gümüşü için yarışacak koşucu.
edit:9.85 koştu adam taşşak yaya yaya.kesin bir rekor görecez gibi.
bugün bolt'u geçmesi çok zordur. blake 9.85 koşmak için maksimum kapasitesine çıkmadı belki ama bolt, - biraz da abartarak söyleyeceğim - yürüyerek 9.87 koştu.
bugün itibariyle şu an'a dek hakkında 4 entry girilmiş, bolt'a ise 30 küsür entry. final yarışı sonrası buralar entry dolacaktır.
boltun çaylağı.boynuz kulağı geçebilir.hırslı atlet.
Mübarek bugün pilavlı sohbette altın madalya alacağını söyledi. Hadi hayırlısı bakalım.
usian bolt un çaylağı final de bakalım nasıl koşacak.
geri geri koşarak rahatça 1. olarak finale çıkmış adam.
yarı finalinde zorlasaydı dünya rekorunu yapardı sanırsam. çok rahattı. usain bolt'u zorlar hatta geçebilir de.
(bkz: misaki)
usain boltla karşılaştırılan ama asla onu geçemeyeceğini düşündüğüm sprinterdir.
89 doğumlu bolttan sonra jamaika için gösterilen en iyi atlet.
usain bolt'un gölgesinde kalmaya mahkum sprinter.
bu muhteremin yarışlarda koluna taktığı richard mille tourbillon gözüme çarptı olimpiyatlarda. rafael nadal da bunun gibi kolunda 500 bin dolarlık richard mille saatle raket sallıyordu, hatta kaybediyordu bir de o saatleri denyo. yohan'ın saati de bu:
http://www.watchesonnet.c...lake-richard-mille-watch/

elin jamaikalısı benim evimden pahalı saatiylen depar atıyor tartan pistlerde. ülkesi de fakirlikten kırılıyor deyyusun, akıllı ol blake...
tırnakları iğrenç derecede uzun olan sprinter. muhtemelen yarışlardan evvel eski test drive oyunlarındaki sürücüler gibi sırf karakter olsun diye yaptığı o sikimsonik beast hareketi anlamını bulsun diye uzatmıştır ancak 500 bin dolarlık bir richard mille'den ziyade 3 liralık bir tırnak makasına daha çok ihtiyacı var görünmektedir. o eller ne azizim grinch gibi?
http://i.dailymail.co.uk/...D000005DC-243_468x353.jpg
lozan da usain bolt un yer almadığı 100 metre yarışında 9.69 koşmuştur ve tarihin en hızlı 2.atleti ünvanını tyson gay ile paylaşmıştır.http://www.youtube.com/watch?v=eEchlnFXSUo
10 mayısta diamond league'nin doha ayağında 100 metre, 18 mayısta diamond league'nin shangai ayağında 200 metre koşacak olan genç sprinter.
hafif sakatlığı nedeniyle 10 mayıstaki diamond leauge doha grand prix'sinden çekildiğini açıklamış sprinter.
güncel Önemli Başlıklar