1. .
  müslüman olsa da, olmasa da kendini laik olarak tanımlayan insanların, mitinglerde yobazlara karşı sıkça kullandığı slogan.
  Ayrıca: Evet gitmeliler.
  not:*
  4 -5 ... goksunv
 2. .
  bir zamanlar mustafa denizli tarafından da benzeri sarfedilen söz. tabi gidip görmeden bilmeden atıp tutmanın ne kadar yanlış olduğunu da belirtmiştir iran'a gittikten sonra.
  1 ... chilavert
 3. .
  1-yem olarak ortaya atılmış ve 3-5 sazan yakalamış entry.
  2-"dindar insanlar yobazdır" diye bir ibaresi olmayan entry.
  3-onca insanın sınır dışına gönderilmesine inanan komiklerin cevap verdiği entry.
  4-yobazlığı üstlerine alınanların gücendiği ve eksilediği entry.

  edit: pek de ne demek istendiği anlaşılmayacak şekilde, devrik bi cümle ile yalan entry olmakla itham edildiği için bu notu yazmak durumundayım. Bu slogan en az 40 yıldır, ilk darbeden beri kullanılmaktadır. En son örneği de Danıştay ikinci dairesi üyelerinden Mustafa Yücel Özbilgin'in cenazesi sırasında bütün kanallarda izlenmiştir.
  ayrıca entryde yobazlığın tanımı mevcut değildir. Sonuçta yobaz iyi bir kavram değildir, kötü bir kavramdır. Kim "ben yobazım, yobazlığı savunurum" diyebilir ki? Sonuçta Kötü olan gitmelidir. Ama bu sadece bir slogandır. Cidden gideceklerinden değil. Sloganlar da bu yüzdendir. Anlayana tabi...
  2 -2 ... goksunv
 4. .
  batılılaşalım derken kimliğimizi kaybettiğimizin resmidir. yobaz denilen kavram her konuda geçerlidir, iran din bakımından yobaz olarak adlandırılır, batı tarafından. ortaçağ derken dahi batı'ya göre o zamanlar kötüydü demek aslında yobazlar iran a sözünü açıklar nitelikte, ortaçağ denilen dönemde bizler iyi durumdaydık ama buna rağmen hep ortaçağı kötü biliriz çünkü bakış açımız batı'ya endeksli, iran'ı fransa'dan çok seviyorum, ingiltere'den hatta amerika'dan. bir ara arabistan'a idi, iran'a döndük yine demek ki. iran ve arabistan örnekleri islamiyet ile alakalı olduğu için özel olarak kafamıza yerleştiriliyor, papağan gibi tekrarlıyoruz biz de. ingiltere'de müslüman öğrencileri fişleyen yasalar çıkıyor, amerika'da müslüman'ın dediğinizde terörist muamelesi görüyorsunuz, hala neden yobazlar amerika'ya ya da ingiltere'ye değil de iran'a acaba. mesele islamiyet olmasın sakın. kendi tarihini, kendi geçmişini, kendi kültürünü silip kendine ait olmayanları sahiplenmeye çalışırsan akıl melekelerin bu kadar çalışır, ahlanıp vahlanmanın anlamı yok, harem denilince aklına liv tyler geliyorsa sömürge olmuşsun, yobazlar iran'a diyorsan da hakeza, o zaman ne diyoruz, türkler buraya, yobaz, hristiyan, müslüman, musevi, ateist, budist, mazoşist, marksist, dentist(yok lan bu olmadı), ama batının hegemonyasında ezilen beyinler istediği yere.
  (bkz: hadi canım)
  (bkz: yok artık)
  2 ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. .
  (bkz: mollalar iran a)
  ... bahdeniz
 6. .
  yobazlar iran'a , iran abd'ye, abd ırak'a,ırak abd'ye sonra hepsi israil'e...**
  2 ... micomania
 7. .
  yobazlar iran'a
  kürtler ırak'a
  rumlar yunanistan'a
  ermeniler ermenistan'a
  aleviler kerbela'ya
  rastafaryanlar afrika'ya
  ülkücüler ortaasya'ya
  eskimolar da kutuplara gitsin
  1 ... stalker
 8. .
  bizdeki yobazlara tavsiye edilmemesi gereken tekliftir zira iran kesmez onları; yobaz görüntüsü altında kültür zengini ülkedir iran ve iran toplumu. bizim örümcek kafalılar başka bir dünyanın insanıdır, cahildir, kültürsüzdür.
  1 ... ziver
 9. .
  amerikancı versiyonları ancak cezalandırılmak üzere gönderilebilir buraya.
  ... sıpa
 10. .
  o şuraya, bu buraya, öteki başka tarafa. nedir bu? cehaletten söyleniyor bunların tümü. kapatın sınırları almayın o zaman rus'u, alman'ı evlenmeyin, dürtmeyin.bu ülke topraklarından temizleyin etnik ve dini kimlikleri. olacak iş mi? cahil cesaretinin söylemi bunlar. farklı olanlarla yaşamayı beceremeyen, benzeriyle hiç yaşayamaz.
  1 ... nametai