bugün

ygs 2012 yi aşıp, lys 2012 de iyi bir sonuc aldıktan sonra, bu sınava sırf ego tatmini için girecegim. soru falan işaretlemem sanırım. şekerimi yerim, bir kaç tane matematik çözerim çıkarım.

(bkz: ukte)
herhangi bir kopya veya şifre skandalıyla 2 milyon aday ve ailelerinin madur duruma düşmemelerini dilediğim sınav olacaktır.
Başlarda çalışıp sonra sıkılıp- depresyona girip bırakırsanız uygun yerlerinizdeki şemsiyenin açılmasına sebep olacak sınavdır. 2012 mağdurları olarak bu durumu atlatmış bulunmakla, 2013 mağdurlarına da başarılı şekilde atlatmalarını diliyorum.

-bol çoktan seçmeli sorulu günler efenim.

Edit: anlatım bozukluğu.
sayısallara özel olarak,
öncelikle şu matematik 1 olayını fazla abartma köpek gibi aylarca aynı soruları çözersin sonra adamlar bi soru sorar mala dönersin. sonra vay efendim ben o kadar uğraştımda bu nasıl sorudur böyle de sınavda olan moralin bozulur. iyisi mi az ve öz çöz. mesela günde 20 soru çöz ama her gün çöz. yoksa hiç bi halta yaramıyor tecrübeyle sabit. sonra fiziğide abartma. abartacaksan biyolojiyi abart. yok ben yapıyorum biyoloji zaten ezber fiziğimden iyi diyorsun sonra sorulara salak salak bakmak zorunda kalıyorsun. kimyada bol konu tekrarı yap. önce bütün konuları bitir ve nisana kalmadan organiğe başlamış ol. yoksa yumurta kapı olayı oluyor. her neyse şu sınavı fazla önemseme. son 1 ay deli gibi ygs çalışıyor herkes sanki lys hiç yokmuş gibi sonra ygs gelip geçiyor, daha doğrusu geçiriyor ve dım dızlak ortada kalıyorsun. geri kalan 2 ayda lysnin hiç bir konusu yetişmiyor. matematik 2 dediğimiz olay tek başına 2 ayda bitmez. hele bir fizik 2 var ki dillere destan. neyse güzel kardeşim şimdi sen git matematik 1 soru bankası al ve yavaştan başla. bide biyoloji konu anlatımı oku. eylülde de dersanede işlendikçe ygs çalış ve geri kalan tüm vaktini lysye ver.
ygs yaklaştıkça sana dünyanın en büyük sorunuymuş gibi görünecek ama aslında öyle değil. hem ne kadar kötü geçerse geçsin herşey lysde bitiyor. benim iyi geçtide noldu? keşke ygs kötü gelseydi de lysde düzeltseydim. ayrıca çok uykun gelecek. sonra ne bileyim duvarlar üstüne yıkılıyormuş gibi olacak. kaçıp kurtulmak isteyeceksin ama dur ve sakinleş. yoksa 1 sene daha vermek zorunda kalıyorsun bu berbat sınava.

ama tabi ben yerleşemezsem bunların tam tersini yapacaksın canım kardeşim.

edit:anlamadığım şey şu, oylayan yok ama özel mesaj yağıyor.
yine sıralamada en geri olarak 5 bininciler uludağ sözlük'ten çıkacak.
24 martta olacak sınav. Aptal gibi yerinde sayan verdiği sözleri tutamamış olan ben için korkutuyor. istiyorum da kazanmayı peki bu umursamazlık neden. Neye güveniyorum bilmiyorum.
yazın çalışayım da öne geçivereyim diye boşuna kasmayın, yaz; yaz gibi geçsin. ama kışın ders çalışma moduna girin güzelce. normalde olsa çok çalışmanıza gerek yok rahat olun derdim ama sistem gene değişiyor, seneye sorular daha kazık gelecek o yüzden adam gibi oturun çalışın. bir de lys daha önemli diyen hocaları takmayın. ygs iyi olmadı mı lys'ye moral de sermaye de kalmaz.
kısmetse (ve çok şükür) girmeyeceğim sınav. bunun 2010 una 2011 ine hiç yoktan bir de aylar sonra karar verip 2012 sine girmişliğim vardır. anlayacağınız tam rezillik yani.

neyse... ilk defa ya da ikinci ya da benim gibi 3. kere girecek arkadaşlara tavsiyem: şu anda bu entiriyi okuyup içleneceğine otur çalış lan! ağlıyonuz sonra demedi demeyin!
ygs-lys 2012 den sonra tekrar gireceğim ösym sınavıdır. kopya olaylarının döneceği bir başka sınavdır. gardınızı alın gençler.
1995-2013 güzelll.
2012-2013 eğitim öğretim yılında tanışıklığımı hatırlatacağım ve içli dışlı olacağım sınav sistemi.
ygs çıktığından beri her sınava girdiğimden bu sınava da gireceğim ama ilk defa kazanmak için. korkuyorum sözlük. bu arada yıldız teknik üniversitedesindeki sözlük kızlarına selam ederim.*
ona da zam gelmese bari dediğimiz sınavdır.
yine ilk 1000 öğrencinin uludağ sözlükten çıkması muhtemel sınavdır.
Yine öğrencilerin iflahları sikilesiyece, tıp hakkında hiçbirşey bilmemelerine kadar tıp hedefleyip, tercih zamanı ahmak olanlar, en yüksek yerleri tercih etmesi, akıllı olanların ise akıllarını başına devşirip, sevdikleri yerleri tercih etmesi ile sonuçlanıcak anlamsız bir sınav...
ağır girecek sınavdır. uyanırsam öylesine gireceğim sınavdır ayrıca.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25406722

artık din kültürü ve ahlak bilgisi dersinden de sorumlu olunacak sınav. aklı olan bundan sonra çocuk falan yapmaz. yok 4+4+4 yok din kültürü sorusu yok serbest kıyafet. sikseydiniz daha iyiydi.
hafta sonu kalkabilirsem kendimi denemek için gireceğim sınav. yüksek yaparsam tıp filan yazar bu bölümü bırakırım.
yeni düzenlemeye göre din kültürü dersinden 5 soru çıkıcak sınav olucaktır. http://www.sondakika.com/...riste-din-sorusu-4176591/
sistemin kölesi olduğumuz için söze gerek yok fak yuu the sistem.
Sabırla beklenen sınav. Bu sene olsun artık. Olacak, olmalı!
ilk sene harçların kaldırılmasına karşı ygs için 40 lira + 3 lira da yatırma parası ödenecek sınav. Acısını çıkarıyorlar, ayrıca her lys için 25 lira ödenecek.

- her türlü öğrenciyi sikmesini biliyorlar.
din kültürü ahlak bilgisi sorularının fem dersaneleri tarafından hazırlanacağı tahmin edilen sınavdır.
95 lilerin korkulu rüyası, yüzde sivilce sebebi, bir süre sonra kıçınızın büyüten sınavın adı. takmaya gerek yoktur ancak bir şekilde takılır ne hikmetse. asıl sınav lys dir.
Benimde içinde bulunacağım 160 dakikalık ter yuvasıdır.
güncel Önemli Başlıklar