bugün

geç manasına gelen trafik ışığı.
gazeteci olsam en çok röportaj yapmak istediim yaşayan kişilerden biri.
ela gözlerin mutluyken dönüştüğü renk.
bir göz rengi olup , iri ve uzun kirpikli ise istisnasız aşık olunandır .
kesinlikle en güzel renk. doğayı anımsatması bir yana, her tonunda farklı bir ruh haline sokabiliyor insanı.
ergen ve saf kahramanıdır. casper'dir.

(bkz: yesil kod adlı mahmut yıldırım/#14356299)
Aslında derinliği keşfedenler için mavide de bulunan bir renktir. *
(bkz: Burada yazar bir şeyler anlatmaya mı çalışıyor)
(bkz: Yazar nickinin kötülüğünü, iğrençliğini kurtarmaya çalışıyor)
üniversite yıllarımda, sık sık gittiğim, ayrı bir güzel, adeta osmanlı kokan bursada bir semt. ismini çelebi mehmetin türbesindeki yeşil renkli kubbeden alır. tarihi bir hava solumak, bir nebzede olsa geçmişi düşünüp huzur bulmak isteyenlere önerilir, yeşil türbenin avlusundan bursayı bir seyredin. *
kendisine bakılırsa insanları daha yaratıcı yapar.
sarı ile mavi'nin karışmasından ortaya çıkan, bütün tonlarını sevdiğim renk.
renklerin en güzelidir hele gözlerde...
bursa'nın en güzel semtlerinden birisidir. bahar aylarında güzelliği ikiye katlanır, insana huzur enjekte eder.
renk körlüğü yaşayan hastaların görmekte en çok zorladığı, hatta göremediği renktir. doğanın ve yaratıcılığın rengidir.
çok güzel bir renk.

bitkilerin başka bir renk olduğunu düşünün. mesela mavi. ne kadar da yorucu ve itici olurdu.
erik. kütür kütür.
korumak gerekir...

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
inanılmaz bir silah kullanma kabiliyeti olduğu iddia edilen gerçek bir vatansever, ülkücü ve zaza. psikolojik harp ve bir çok alanda kendini yetiştirmiş, abudullah öcalan a suikast düzenlemiş ve başarısız olduğunda günlerce üzüntüsünü atamamış kişidir. bugün yokluğu hissedilenler arasındadır.
Bursada en güzel nargile içilebilecek yerdir.
şöyle 15- 16 yaşlarındaki -abartma yok- izmirli -puahahahaha kesin öyle- köylü, kızları -!- bembeyaz pantolonlarla bana çıkaranlardır.. satılık fahişelerle benim tertemiz onuruma leke sürdürmeye çalışmayın. kimseye yemek hesabımı bile ödetmedim ben. sex köleliğini kabul etmedim diye ne geldiyse geldi başıma, benim dışımdaki herkes babası, dedesi, anneannesiyle açık açık sexe zorlandı, beyninizi daıtırım sizin konu ben olunca edebinizi takının!

edit: sözlük formatına aykırıymış. çocuk yaşta fahişelie zorlayanlar da yeşiller, eksik olmuş evet.. besleme kesilmiş saçlarıyla nasıl beni gebertecek gibi bakıyorlardı ahahahahaha o kızların tek istediği şuurlu şuurlu oral yapmamakmış yazık.. cemaatin şerefsizliği ortaya çıksın diye söylüyorum korkak köpekler kaçacak yer arıyorlar şimdi..
--spoiler--
. ..
Bu sonbaharı alın getirin yerine yazı
Saba yelini bekliyorum çayımın demi de hazır
Şişti eli nasır tuttu omuzları genç ihtiyarın
Hiç olmadığı kadar bir omuza var ihtiyacı

Bir soluk müsade et bir dirhem kazı
içine günah doldurduğum şu karanlık mezarı
Beni kurtaramıyorsan azad et, durma
Çek fişini beni ikiye bölen pirana dişli hızarın

Kazdığım kuyudayım, az mıyım suyuna
Ne götürdüm senden, duyulmuyor duyular
Ölüm battı doğudan yaşam doğdu batıya
Beni kaybettin üstadım ne yöndeydi pusulan

Demir aldın, sırtıma bindin
Sen sırtıma bindin fırtana dindi
Kayboldu adım bozuldu kimlik
Çözüldü düğümlerim tutmuyor ilmik

Balta vurdun gövdeme liğme liğme ettin etimi
Beni bu darağacında tutacak kalın bir ip getirin
içme şu pervasız dünya şerbetini, gönül
Çünkü onun umut ektiği hayr, şer getirir.

..
--spoiler--
oda tv'nin haberine göre suriye de görülmüştür.

iyi de aga bu adam 60'lı yaşlar da değil mi, bu ne görevi.
renklerin en güzeli, en huzurlu olanıdır.
kimi için benimle özdeşmis renktir.
aslında yeşil kıyafet ya da aksesuarim yok daimi kullandığım köpekli toka dışında. iş yerinde bile dillere düştü benim zavallı tokam.
plastik dandik toka derken kaç zamandır benle olduğunu düşündüm...
orta 2 hmm... bi dakka...
plastik bir toka için astronomik bir sonuç elde ediyorum... 9 senedir yeşil kopekli plastik tokayla birlikteyim. kırılmamasini geçtim kaybetmemem çok garip.
9 yıl.
bunlari yazarken de kafamda hergele.
jitem ve mitte gorev alan gercek adi mahmut yildirim olan kisidir. gorev yaptigi siralarda pkk ya sizarak uzun sure kimligini belli etmeden pkk icinde ajanlik yapmistir. pkk icindeyken askerler tarafindan taninmak icin boynuna yesil fular bagladigi icin yesil lakabini almistir. ayricada yurt disindada gorev almistir. kurtlar vadisi dizisinde kara adiyla rol alan oyuncu yesil karakterini oynamaktadir.
(bkz: mahmut yıldırım)