1. 1.
  kabiliyet, marifet, hüner gibi anlamları olan türkçe kelime. * *
  3 ... 6.4.r.1.$.h
 2. 2.
  bazen pek çok çeşidinin aynı insanda toplanabildiği (öhöm) artı değer.
  1 ... impayatoy
 3. 3.
  kimilerinin 'işte tanrı vergisi, ses var okuyo' şeklinde tanımladığı olgudur fakat geline görüle ki iş bu kadar basit değildir.

  yetenek doğuştan herkeste var olan bir niteliktir çünkü tanrı herkesi eşit yaratmıştır. yani tanrı insanı yaratırken ona her türlü yeteneği tıpkı iki gözü, bir burnu, iki kulağı gibi eşit şekilde vermiştir. yoksa tanrı'nın adaleti konusunda şüphesi olan mı var?

  durum şudur ki; bireyin o yeteneğini ortaya çıkaracak öğretim, kurum, eğitmen ve tabiki bireysel istek gereklidir. kanımca herkes bir idil biret olabilir fakat kişi ya bulunduğu çevre ve sahip olduğu olanaklar-daha doğrusu sahip olamadığı olanaklar- onun bu eğilimini ya başka bir alanda yeşertmiştir ya da kişi başka bir alanı seçmiştir yeteneğini kullanmak için. müzik değil de mühendisliği seçmiştir mesela, * ama bu onun zaten iyi bir müzisyen olamayacağı anlamına gelemez. tarihte bir sürü örnek vardır bu duruma.

  sonuç olarak eklemek isterim, herkes yeteneklidir. şu an yapmadığımız her hangi bir alan bizim o işe kabiliyetimiz olmadığını göstermez. sadece gerekli olanakları edinememişizdir, bize sağlanmamıştır ya da biz tercih etmemişşizdir.
  2 -2 ... steril mikrop
 4. 4.
  çalışarak elde edilebilen olaydır. yetenek diye bir şey yoktur çalışmak vardır, hangi kategoride olursa olsun çalıştığınız zaman beceremeyeceğiniz olay yoktur.
  ses dışında hiç bir şey insan da doğuştan bulunmaz ama allah'ın verdiği o sesi de çalışarak eğitmezseniz hiçbir halta yaramayacaktır.
  hiç kimse doğuştan müzik bilgisine, siyasi bilgiye, spor bilgisine vs,vs, vs.. sahip değildir ve de çalıştıktan sonra bunları yapamayacak insan da yoktur.
  1 -1 ... junior
 5. 5.
  http://www.yetenek.com
  ... cosmonova
 6. 6.
  doğuştan gelen gizil yetilerdir. bişeyleri yapma yetisi olarak da bilinir. bu gizil yetileri geliştirmek, ortaya çıkarmak insanoğlunun kendi elindedir.
  1 -1 ... marla singer
 7. 7.
  ingilizce ability demek.
  ... amrosia
 8. 8.
  istidat, eğitimle birleştiği zaman yetenek halini alır. örneğin; doğuştan güzel resim yapabilme gücüne sahip olabilirsiniz. bı potansiyel güç istidattır. ancak kişi resim konusunda eğitilirse istidat ortaya çıkar ve resim yeteneği halini alır.
  ... pamuk proton ve 7 elektron
 9. 9.
  hayatta çok gerekli olan ama herkeste bulunmayan özellik.
  ... soffy
 10. 10.
  yetenek çalışmaktır. müzik öğretmenim demişti.
  ... lesterpolfus