yeni girilen yılda, cep telefonlarıyla yakınlara gönderilen kutlama mesajlarıdır.
for example: '2006 yılı sana sevgi, mutluluk, saglık ve bol para getirsin. getirmezse üzülme daha 2007 vaar, 2008 vaar 2009 vaar...'
örnek: allah hepimizin belasını versin bu yıl (bkz: ters psikoloji)
zırr zırr
-efendim.
+hayri abi ben kemal, yeni yılın kutlu olsu abi.
-olum malmısın mesaj atsana deve, hem ucuz olur hem hatıra olarak kalır telefonumuzda..
+pardon abi..
(dialogunda kemal'in balon olmasına neden olan hede)
yeni yılda;
fenerbahçenin şampiyonluğu kadar güzel günleriniz,
galatasarayın borcu kadar çok paranız,
beşiktaşın taraftarı kadar az derdiniz olsun... *
hepinizin yeni yılını bla bla bla...
160 karakterli otomatik mesaj olacagina, 15 karakterli, kisinin de isminin icinde gectigi bir mesajin olmasinin daha degerli olacagi mesajdir.
hayırlı christmas lar.
sevgili sözlük ahalisi;

yeni yıl hepinize öncelikle sağlık ve mutluluk daha sonra yazmak için ilham, sevinmek için artı oy, tatlı bir iki küfür etmek için eksi oy ve ekşi sözlüğü sollamak için azim verir inşallah. saygılar.
Mahmut Gamlı (memur): Valla ne diyim; tereyağını bulduk balı bulamadık, peyniri bulduk zeytini bulamadık, AD' yi bulduk SL' yi bulamadık, papazı bulduk kızı bulamadık... inşallah yeni yılda bunların hepsini birden bulurum. Unutmadan maaş artışını da az bulduk!.. Yeni yıla evimde gireceğim.

AB (malum topluluk): 2006 hakkaten verimli bir yıl oldu. Ülkeniz sağolsun hep verdi, hep verdi. Tanrı dilerse 2007'de müzakerelere başlayıp, 2025'te stajyer üyelik ve 20225'te de tam üyelik verilmiş olacak. Yeni yıla Diyarbakır' da giriyoruz.

israil (malum ülke): Bizim için de verimli bir yıl oldu. Öldürülen her israilli için 10 Filistinli öldürdük. Yeni yıla biz de aynı şekilde Diyarbakır'da giriyoruz (enişteniz öpsün sizi).

ABD (malum ve meşhur ülke): Eski yılda saymadık kaç bomba oldu. Tonla bomba salladık, ama kaç tane salladık bilmiyoruz. Yeni yılda işi sıkı tutup attığımız her bombanın, aldığımız her canın çetelesini tutacağız. Yeni yıla biz de Diyarbakır'da giriyoruz anasını satayım! (AB ve israil orada girdiğine göre vardır bir hikmeti...)

Cavidan Meşrep (33): Eski yılda 450 chat arkadaşım oldu, bunların 400'ü ile buluştum, 50'si ile buluşamadım. Buluştuklarımdan 50'si iktidarsızdı, 50'sinin erken boşalma sorunu vardı, 50'si ter kokuyordu, 1 tanesi mükemmeldi, gerisi normal arkadaştı... Yeni yıla MSN, ICQ ve itiraf.com'da gireceğim valla.

Hüdai Kelle (mahkum): Benim büyük dedem, dedem ve babam, meclisin çıkardığı bütün aflardan yararlanmış. Bir beni mi gözünüz götürmüyor dingiller?! Eğer bu ülke benim de ülkemse, benim de devletimse bana sahip çıkılsın. iki cinayet, üç tecavüzün affedilmeyecek nesi var; hırsızlık mı yaptım anuna koyim. Yeni yıla herhangi bir yerde, fakat özgür olarak girmek istiyorum... Bir konuşursam yakarım lan hepinizi...

Cem Yılmaz (komikçi): Yeni yıl için güzel planlarım var. Yılmaz Erdoğan Vizontele Britney Spears'ı çeksin, ben de peşinden GORA Madonna'yı çekeceğim. Yeni yıla GORA'da veya direksiyonda gireceğim.

President Erdoğan (baş bakan): 2006 yılında Atatürk, inönü ve Özal'ı aştım. 2007 yılında ise Tony Blair, Bush, Tansu Çiller ve Putin'i aşarak yoluma devam edeceğim. Yeni yıla Ülker'e ihale vererek gireceğim

Nonpresident Baykal (işsiz): Ha? Noldu.. Bir şey mi var?.. Hımmmm... Şey diyorsunuz, yeni yıl... Türkiye laiktir laik kalacaktır. Her kuşun eti yenmez. Yeni yılda hükümet olacağıııııız. Ülkeyi baştan başa güllerle donatacağııııııız... Sarı gül değil, yanlış anlama olmasın... Hih hih...

Devlet Bahçeli (işsiz): Söyleyin doktor hafızam yerine gelecek mi?.. Milliyetçi duygu ve düşüncelerimi hatırlayabilecek miyim?.. Amerika dostumuz mu, düşmanımız mı?.. Sizi duyamıyorum doktor, konuşun lütfen... Yeni yıla nerde girmekliğim gerekir?.. Bakü'de mi, New York'ta mı?...

Öğrenci (potansiyel işsiz): Eski yılda, harç parası yatırmaktan ders bile çalışamadım, 3 dersten çaktım. Yeni yılda harç almayın üleeeeyn... Ben yeni yıla yeni yıl demem, yeni yıl benim olmayınca... Girmiyorum be...

IRAK: Eski yılda ve daha eski yılda siz, siz hepiniz sustunuz... Biz savaştık, savaşmaya da devam edeceğiz. Yeni yıla da elimizde silahla gireceğiz... Yeni bir yıl değil, özgürlüğümüzü istiyoruz... Silah milah çok barışçı bir yeni yıl mesajı olmadı ama... Uysa da..... uymasa da...
yeni yil mesaji verecegim cekil oglum kenara,
hani nerde canim kamera?
suyun bol, sivrisinegin az oldugu,
askin havadaki oraninin, nefretten cok,
baliklarin $ipidik, $ipidik istedikleri sularda yuzebilecekleri,
analarin cocuklarina nefret degil, sevmeyi ogretecekleri,
herkesin en az bir kez ciplak ayakla yuruyecegi,
en az mutlaka bir kez yildizlarin altinda sevgilisini sehvetle opecegi,
bol hünnapli yillar dilerim. *
alayınızın yeni yılını kutlarım.
cogunlukla yeni gelen seneyi mutlu ve gulumseyen bir yuzle karslamamiza sebep veren genellikle gsm operatorlerinin sms hizmeti yoluyla bize ulasan ufak notlar...

Guzel kardesim;
uzuntun pipin kadar,
sevincin gotun kadar
buyuk olsun.
seni uzene noel baba koysun.
Yeni yilin kutlu olsun...
* * * *
--spoiler--
insanların kendi içindeki cenneti bir an önce keşfederek, başka insanların hayatlarını cehenneme çevirmekten vazgeçmeleri dileğiyle. yeni yılın arzuladığın gibi geçsin...
--spoiler--

tadından yenmeyen yeni yıl mesajı.
Yeni yılda yanında olamayan sevdiklerinden beklediğin ilk şey, telefonda seslerini duymaktan sonra.
Bir yerlerde ki bu yer özellikle senin o anda ulaşamadığın bir yerse, hatırlanmak güzel..
bazı kendini komik sanan insanların garip klişelerine maruz kalınan mesajlardır.

örneğin : minareden atlarım yeni yılını kutlarım. *
kederin pipin kadar küçük olsun sevincin popon kadar büyük olsun noel baba g*tüne koysun yeni yılın kutlu olsun beni kutlamayan top olsun.
herkesin hayalleri gerçek olsa ne olur?
ne olacağını bırakın olmaz öyle şey değil mi?
aslolan imkansızı istemek zaten; herkese hayallerinin gerçek olduğu bir yıl dilerim..
tıpkı doğum günü ve bayram mesajlarında olduğu gibi samimiyetten son derece uzak olan mesajlardır. kimseye göndermediğim gibi, almak da istemem.
yarın beklediğim msjlardır.
hala eski yıldayız lan acele etmeyin..
kanka ben sizi taksim meydanda bekliyorum*
eyyy 2011. zaten sormadan kafana göre geliyorsun,efendi gibi gel,efendi gibi git, istikrarlı ol, akıllı ol,sağlam ol,1 verip 2 alma; insanın canını sıkma,çileden çıkartma. şunun şurasında 365 gün ömrün var, tüm güzelliklerini ver ve adabınla çirkinleşmeden git."ne milenyumlar gördüm ama bunun gibisini görmedim süperdi" dedirt, yapabilirsin sende o potansiyeli görüyorum ben. Hadi hayırlısı.
şu ana kadar gördüğüm en güzel ve de komik mesaj:

üzüntünüz pipiniz kadar küçük, sevinciniz poponuz kadar büyük olsun. sizi üzene noel baba koysun.
yeni yılınız kutlu olsun.
telefon operatörlerinin kendisini hatırlatmasına yaraya mesaj türü. yeni yılın size bol bol kontör yüklemeyi getirme dileğiyle, kontörlü yıllara... vodafone. * )
--spoiler--
sözlükten tanıştığı arkadaşını, yaşar'ın kör bıçağı ile 87 yerinden öldüren a.a polise teslim oldu.
bu dehşet verici olayın faili a.a polise verdiği ifadede; ''abi bu şerefsiz bayramda da böyle bir mesaj atmıştı, aynısını bir kere daha görünce kendimi kaybetmişim, hele o sonundaki yavşak similey yok mu.. bak yine dellendim, hepinizin amına koyarım komiserim!'' dedi.

bahsi geçen mesajın şu şekilde olduğu söyleniyor; ''minareden atlarım yeni yılınızı kutlarım zaa xd''
--spoiler--
üzüntünüz çükünüz kadar küçük, sevinçleriniz götünüz kadar büyük olsun, sizi üzene noel baba koysun, yeni yılınız kutlu ve de mutlu olsun, olmazsa siktir et sağlık olun..