bugün

entry'ler (415)

sözlük yazarlarının bu yazdan beklentileri

çift beklentim ekonomik düzelme ve tatil yörelerinde her türlü ucuzluktur.

afrikalı kadın memesi

kendini medeni ve çağdaş gören fakat göğüs çatalcığı gördü mü tahrik sayıp bunu tecavüz taciz sonra kendisini savunmak için kullanan kişilere ders olarak gösterilebilinecek bir resimdir.

mutlu musun merve

ulan çocuk intihar etmesin. belki de son başlığıydı amk senin merve.

reza sarraf ın yeni köşkü

adam hapse girdiğinde zengindi. hapisten çıktı daha da zengin oldu. çok değişik bir ülkede yaşıyoruz gerçekten.

etkileyici evlenme teklifi

yavaş yavaş düşünmeye başladığım tekliftir. gerçi daha o kutsal kişiyi bulamadık ama olsun ben şimdiden düşünmeye başliyim 5 senede ancak adam akıllı bişey bulurum.

3 mayıs 2014 galatasaray gençlerbirliği maçı

2 den 1 oynağım maçtır. galatasaray maçı çevirirse 891 tl para alcağım gençler.

türkiye yi türklerin oluşturmadığı gerçeği

(bkz: süleyman demirel in ibretlik tespiti)

antalyaspor un akp döneminde ligden düşmesi

ligden düşen medikal park antalyasporun ilk 11 i;
1 abdullah gül
3 abdüllatif
4 beşir
5 davutoğlu
7 ali babacan
8 bekir b.
9 recep tayyip
10 bülent arınç
12 taner yıldız
17 mehdi eker
24 müezzinoğlu

(bkz: çünkü eşşeğin sikinden)

bu kız bana bakmaz denilen kızın bakması

aklı karışan kızdır. (bkz: beynimi sikiyim)

milliyetçi hareket partisi

adı milliyetçi hareket partisi ama hep yerinde sayması ismiyle bir ironi oluşturmuştur.

şirketlerin futbol takımı gibi olması

son yıllarda dikkatimi çeken durumdur. örnek olarak samsung ve apple ı versem sanırım çok daha açıklayıcı olur. bir taraf samsungcular bir taraf applecılar... tabi bu sadece iki firma için geçerli değildir. her futbol takımının taraftarı olduğu gibi şirketlerin de taraftar sayıları gittikçe artmakta ve tüketiciler gittikçe daha da taraftarlaşmakta. futbol takımları da şirkettir fakat taraftarı olmasının nedeni futboldur. bunun nedeni olarak bence özellikle reklamların etkisi çok büyük. ek olarak artık şirketler müşterileri sadece para olarak görmüyor onları şirketin bir parçası olarak görüyor. örneğin iyi faaliyetlere sponsor olmaları, siyasi ya da toplumsal olaylara kendi müşterilerini etkileyebilecek tepkiler vermeleri buna örnek olabilir. bu ilerde mevcut düzende neler değişebileceğine dair bize ipucu verebilir. örneğin hükümetler ya da şu an ticari faaliyette bulunmaları yasak olan siyasi partiler gelecekte şirketleşebilirler ya da en azından özel şirketler yönetimde daha çok söz sahibi olabilirler. rahmetli steve jobs u düşünün. eğer abd başkan adayı olsa kayda değer oy almaz mıydı?
edit: bir başka neden de üretilen ürünlerin veya hizmetlerin artık daha subjektif yani bireyin kişiliğine hitap etmesi olabilir.

esmer ve renkli gözlü kız

çok nadir olan kız tipidir. ama aşık olunacak kızdır.

galatasaraylıların türkiye yi küçük düşürmesi

galatasaray lı olmayanlar için doğru bir teselli ve uydurmadır.
(bkz: http://www.medyafaresi.co...hangisi-iste-o-liste.html)

edit: eksileyenler neyi eksiliyor? gerçi siz kanıt, bilim, belge tanımazsınız. siz şikecisiniz.

kpss nin kaldırılacak olması

doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. çünkü kpss den sonra zaten kurumlar kendi sınavını yaptığı için doğal olarak kpss nin olmasının da bir anlamı yoktu. daha az uğraşmiyca ama en azından ekstradan bir sınav stresi de yaşamiycaz. dezavantaj olarak da torpil olayının daha da artacağını düşünüyorum. çünkü kpss sınavıyla ister istemez bir ön eleme oluyordu. şimdi ise sırada bir oynama olursa ve puanlar yayınlanmazsa ki büyük ihtimal öyle olur, torpil olayları daha fazla olur.

türkiye nin en seksi erkeği benim

(bkz: aynayla gelen şizofren)

kürt kızlarının çirkin olmasının sebebi

daha güzellik bile tam olarak tanımlanamazken sen! güzelliği tanımlayıp bir de ırklara göre seviyelendiren gerizekalı hangi kafaya borçlusun böyle bir başlık açmayı.

sevgilisinin dekolte giyinmesine kızmayan erkek

ne izin vercem be kusura bakmasın kimse. biz böyle gördük böyle devam edecek. dantel olcam ya da cool(!) olcam diye kız arkadaşımın orasını burasını açmasına kesinlikle izin veremem. kültürün zirvesine de vursam buna göz yummam.
(bkz: o kadar kültürlü ki çok ahlaksız be abi)

erkeklerin güzel kız tanımı

güzelin tanımı olamaz. biri çıkar gelir ve senin güzel tanımın olur.

galatasaraylı kızlar

galatasaraylı kızlar ilham kaynağıdırlar.

kavgada ilk vurulacak yer

boğaza sağlam bir yumruk 23 dakikalık felce neden olur. denendi. sonuç 1-2 dakikalık sapmayla doğru bulundu.