bugün

bayağı dikkat çeken olay.

günümüzdeki yeni kuşak gençler evliliği sadece birlikte zaman geçirip eğlenmek için yapıyor.

yakınım da bir sürü yeni evli 20 li yaşlarda çift var hiç birinin çocuğu yok bildiğin sevgili kıvamında takılıyorlar.

sorumluluk bilinci çok az.
çoğu gezelim evliliğin ilk yıllarının tadını çıkaralım bebekle kim uğraşacak bol bol sevişelim kafası yaşıyorlar.

sonra yeter bu kadar sikiş deyip çocuk olsun diyorlar bu seferde çocuk olmuyor süt maya tutmuyor falan filan.

özet: boşa geçen 10 yıl.
sigaradan, alkolden, arabadan vergi alınacağına çocuktan vergi alınsın. pat küt kafasına göre yumurtlayamasın herkes. sağlık ocakları ücretsiz doğum kontrol hizmeti versin, gerekirse gitsin bu amına koduğumun sığırlarının çüküne zorla geçirsin o prezervatifleri.
insanlar artık, şu dönemde çocuk yapmanın, süzme gerizekalılık olduğunu anladıkları için yaşanan olaydır.

ortada mahvolmuş bir ülke var, akp var, çocuğun kesinlikle bir geleceği yok. millet kör değil.
size sormadıkları için çok ayıp etmişler. eminim şu an derin bi pişmanlık içinde hemen çocuk yapmaya karar verdiler.
Çocuğun aylık parasını ver yapsınlar dediğimdir. Herkes sizin gibi avanak değil. insanlar o çocuğa nasıl bakarım diye hesap yapıyor.
kimseyi ilgilendirmeyen olaydır.
bebeğe burs bağlamayacaksan sormaya bile hakkın yok denir.
doğru olanı yapıyoruz. insanlık tarihten bugüne kadar çoğaldı da ne oldu sanki? dünyanın hali ortada. el birliğiyle anasını siktik. az ama öz insan olsun daha iyi.
Türk vatandaşlarında yaşanan durumdur.

Kürt vatandaşlar ise seriye bağlamış vaziyette.

(bkz: swh).
Kârı koca kendi bileceği iştir. Ama çevre durmaz . Hep sorar. Üç ay geçsin baslar lar yokmu bir sey, cocuk olsun , geç kalmayın, özellikle anneler. Sonunda Aman yapalımda kurtulalım derler. Sonra bir olunca bi daha yapın kardeşi olsun derler. Derler de derler.
Kuru ekmek yiyip 4 çocuk yapmaları lazım buda bir yerden tanıdık geliyor galiba dedemden yada dedelerimizden.
Yapmak istiyorlar ama olmuyor. Dar pantolon giymeyin. Testislerin ısısı artınca spermlerin kalitesini bozuluyor, hareketli sperm sayısı düşüyormuş. Şalvar giyen Dedelerimiz fukara sümüğü gibi yapıştırır hiç boş geçmezlermiş Allah ne verdiyse..
Yapmıyolar değilde az yapıyolar.Benim etrafımda yaşı 20-30 arası evli kişilerin 2 çocuğu olan yok en fazla 1 tane yapıyolar ona bile zor bakıyolar çünkü maddiyat,ekonomik sıkıntılar fazlasına el vermiyor.
sözlük bitmiş, alooo zall uyuma!
Evliliği çocuk sahibi olmanın meşru yolu olarak gören zihniyete hayretle bakıyorum. Sanki evlenmeden rahatça sevdicekle yaşanabiliniyor da!
Bir de bu çocuk merakı da nedir? Evlenmeden önce ben de ara ara hormonlarının saldırısına uğradım ve çocuk sahibi olmak isterdim. Evlendim, o his geçti gitti çok şükür. Şimdi düşüncesi bile geriyor.
Gençler doğurmakla bitmiyor. Aslında doğurduğunda başlıyor herşey. Anasını satım sana bağımlı bir insan yahu! Korkunç!
Neyse büyük soyşemeyeyım ama çocuk sahibi olmak akıllı adam işi değil. Tamamen hormonal.
Anam-babam baksın diye çocuk yapmak istemeyebilirler.
Modern dünyada insanların birbirlerine tahammülü yok kimse hayatının bir saniyesini bile bir başkası için feda edemiyor böyle bir ortamda çocuk yapmayı fazlalık,zorluk ve maddi sıkıntı olarak görüyorlar;yanlış bir düşünce gibi duruyor.
Çünkü algı bu yönde yönetiliyor. Ben merkezli insanlar, hatta cinsiyetsiz insanlar. Bazı insanlar gelecekte çok fazla insan istemiyor. Biz de ki batıcı dalkavuklar 'idol' olarak takip ettikleri ünlüler aracılığı ile empoze edilenin farkına bile varmadan aslında istemedikleri ama nefislerinin özendiği o hayatı yaşıyorlar. Gelecek korkutucu.
Cocuk sorumluluk ister. Oyuncak bebek değil ki isteğinde alıp oyna, sıkılınca kenara koy. Göze alamayan cocuk yapmasın.,
Maldır çocuk yapmayacaksan neden evlendin.
--spoiler--
biz de ki batıcı dalkavuklar
--spoiler--

Bizdeki tamamen bitişik yazılır, hepsi ayrı yazılınca gözüm kanadı.

Konuya gelirsek, eskiye göre yeni nesil insanların daha planlı programlı hareket etmesinden kaynaklanır. Eskiden fakirliğin dibine vurmuş insanlar bile sürüyle çocuk yapıyordu. Şimdi insanlar maddi açıdan kendini düzeltmeden, uygun şartlar oluşmadan çocuk yapmıyor ve doğru zamanı bekliyor.