1. 1.
  mutena vasıfları ile seçkinleşen, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 21. Deniz Kuvvetleri Komutanı.
  ... sulh
 2. 2.
  Eski donanma komutanı.
  Sıkı Fenerbahçe'lidir.
  ... timsah48
 3. 3.
  Oramiral Yener Karahanoğlu, 1946 yılında Erzurumda doğdu. 1964 yılında Deniz Harp Okulundan Asteğmen olarak mezun olmuş, Deniz Harp Okulunda ilave iki yıl öğrenim görerek 1966 yılında Donanmaya katılmıştır.

  1976 yılına kadar Deniz Kuvvetlerine bağlı çeşitli gemilerde Branş Subaylığı ve Gemi Komutanlıkları yapan Koramiral Karahanoğlu, 1978 yılında Deniz Harp Akademisinden mezun olmuş; ardından Kurmay Subay olarak; Çıkarma Filosu Harekat, istihbarat ve Muhabere Şube Müdürlüğü, Tcg Tınaztepe 2 nci Komutanlığı, Tcg Yarhisar Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Harekat Başkanlığında irtibat ve istihbarat Karargah Subaylığı, Tcg Kılıçalipaşa Komutan Vekilliği, Donanma Komutanlığında Harekat ve Eğitim Şube Müdürlüğü ile Harekat Grup Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komuta Kontrol Daire Harekat Şube Müdürlüğü ve 1 nci Muhrip Filotilla Komodorluğu görevlerini yürütmüştür.

  1990 yılında Tuğamiralliğe terfi etmiştir. Tuğamiral rütbesi ile Deniz Kuvvetleri Harekat Eğitim Daire Başkanlığı ve Çıkarma Gemileri Komutanlığı görevlerinde bulunmuş, 1994 yılında Tümamiralliğe terfi etmiştir. Tümamiral rütbesi ile Deniz Kuvvetleri Lojistik Başkanlığı ve Harp Filo Komutanlığı görevlerini yürütmüş, 1998 yılında Koramiralliğe terfi ederek Deniz Kuvvetleri Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı ve Kurmay Başkanlığı ile Güney Deniz Saha Komutanlığı görevlerinde bulunmuş, 30 Ağustos 2003 tarihinden geçerli olarak Oramiralliğe terfi ederek Donanma Komutanlığına atanmıştır.

  2003-2005 yılları arasında Donanma Komutanlığı görevini ifa eden Oramiral Yener KARAHANOĞLU 26 Ağustos 2005 tarihinden itibaren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini deruhte etmektedir. * ~http://www.kimkimdir.gen.tr~
  ... ardahan
 4. 4.
  30 ağustos 2007 tarihi itibariyle emekli olmuş 21. deniz kuvvetleri komutanımızdır.
  ... wrathofachilles