bugün

Asıl öğrenci kaynağı Deniz Lisesi olan, üniversite düzeyinde eğitim veren Deniz Kuvvetleri'nin subaylarını yetiştirdiği okuldur. 1773 yılında Cezayirli Gazi Hasan Paşa tarafından kurulmuştur. Bu okuldan mezun olanlar Teğmen rütbesiyle bahriyeye çıkarlar.
tüRKiYE'DEKi EN GÜZEL YÜKSEKOGRETiM KAMPUSLERiNDEN BiRiDiR.DEVASAl bir sineması, olimpik havuzu ve daha sayamayacağım onlarca tesisi mevcuttur.
en zor eğitimlerden geçirilerek adam seçilen, toplama kampı gibi bir yerdir. Her türlü sınavı geçip bazı durumlarda kansızlıktan elemelerin olduğu okulumsu yerdir.
(bkz: bahriye)
an itibariyle trt 2 de yayınlanan programda 235. mezunlarını veren istanbul tuzla da bulunan okul.
6. maddesindeki öğrenci başvuru şartlarıyla yarmış olan okul.

--spoiler--
Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, kellik, frengi ve cilt hastalığından izler bulunmamak, düztaban olmamak, konuşmasında ve duymasında en küçük bir kusuru bulunmamak, ne derece olursa olsun, gözlük, lens kullanmamak, gözlerinde şaşılık, renk körlüğü vb. hastalık bulunmamak, lazer ameliyatlısı olmamak, kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak),
--spoiler--

ulan terminatör bile bu kadar kusursuz değil. terminatörü bıraktım hadi, babama baktım o da bu kadar kusursuz değil, onu nasıl almışlar acaba ?
Sivil üniversitelerde okuyan yaşıtlarının aksine hayatı ve kendi ayakları üzerinde durmayı en ağır biçimiyle öğrenen öğrencilerin bulunduğu okuldur. Teğmen çıkma hayali ile yaşayan ve bu hayal onlar için bir görünüp bir kaybolan serap gibi gözlerinin önüne gelmesine rağmen en sıkıntılı anlarda bile nice şairlerin, yazarların, başbakanların, cumhurbaşkanlarının çıktığı Türkiye'nin en köklü okulunda okuyoruz düşüncesiyle içine ferahlık dolan öğrencilerin bulunduğu okuldur.
Sabancı üniversitesinde okuyan kız arkadaşıyla konuşurken "canım laptop dağıtıyorlarmış ben onun sırasına geçiyorum" sözüne karşılık "bende pijama istihkakı sırasındayım" gibi diyalogların yaşandığı ve bu diyaloğun ardından arkadaşlar arasında geçen muhabbet ortamında gözlerin dolu dolu olduğu, evlat acısı gibi koymuşluk durumunun sık sık yaşandığı güzelim bahriyemizin nadide okuludur...
(bkz: deniz harp okulu marşı)
ön kaydımı internet üzerinden yaptığım fakat, mezuniyet yılımdan dolayı giremeyeceklerimi söyleyen bir idareye sahip olan okul.. lan oğlum okula almayacaksanız ne diye internet üzerinden kaydımı kabul ediyorsunuz o zaman.. yok kayıdımı kabul ettiysen niye okula almıyorsun ? yok okula almayacaksan kaydımı niye kabul ediyorsun?
cezayirli gazi hasan paşa tarafından kurulmuştur. fahri korutürk ve rauf orbay bazı mezunlarındandır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.