bugün

yarismadaki kazim adanali hikmeti mumla aratacak derecededir.program git gide b.ka sarmaktadir.
kazım isimli çakma bir aslanın yarıştığı yarışma.. allahım nerden buluyorlar böyle adamları?

edit; burcu aslan olduğu için kükrediğini iddia etti az önce.. bravo dayı devam et..
efendim yarısmanın forumuna girdim. bakalım kac kişi sövmüş saymıs diye bi bakınayım dedim.

almanyada yaşayan bir türk vatandası (ki kendisi de bu yarısmaya katılmıs. tabi almanyadakine) cok güzel bir aayar vermiş. küfür filan yok. ahanda buraya aynen yazıyorum

--- spoiler ---
nick:ehningen
almanyada bu programi yaklasik yillardir izliyoruz, yillardir diyorsam en azindan ben 3 yildir izliyorum. ne bu rezillik var, yok onu yemem yok bunu yemem, haa birinin antipatisi varsa digerleride ona özen gösterip menüdekilere yakin bir ek yemek yapiyor, abartmadan, misafirine saygidan, bu biiiiiir, ikincisi yemek ücretleri herkezin kendi sahsi cebinden cikiyor, onun icinde alisveris genelde et, icecek ve en fazla manavdan alinan sebzeden ibaret. oda yemeklere gerektigi kadar, atiyorum 250 gram kiyma ise, 250 gram aliyor, gidipte yarim danayi devirmiyor .... arti kazanilan mebla türkiyedekinden cok daha az, 1000lira degerinde, hani diyeceksin bu paraya bu rezillik cekilmez, iste yine basa geliyoruz, rezillik yok, herkez kendi capinda yapabildigini yapiyor, il il sehir sehir her hafta bir yer tanitiliyor, sehirle beraber arzu eden o yörenin yemegini arzu eden kendi 'favori' yemegini hazirliyor, ve güzel bir aksam yemegi geciriyorlar
lezzete puan veriliyor, ve bu güne kadar yanik yemek , ne bileyim icine tuz kasesini düsürmediyse 4 puandan asagi puan alanini görmedim. yani emege saygi, nimete saygi, sofraya saygi, ev sahibine saygi. herkez kazanmak ister ama insanligini yitirerek degil.
veeeee program bitiminde diger 4 yarismaciyada büyük alisveris marketlerinden 100liralik bir alisveris ceki veriliyor.....

maalesef bizimki rezilliktenbaska birsey degil. üzgünüm ama almayada katilgidim bu yarismaya türkiyede katilmayi düsünmüyorum. bunun maddi bir sebebi yok bu sirkte bir diger soytari olmak istemiyorum. bunda yarismacilarin sucu olabilir ama en büyük suc show tv de, ikide bir format format deniyor, format yemekteyiz, yemek yapmak ve onu ügzel bir sekilde sunmak, bizimkiler gibi veziri rezil etmek degil. yigidi vur hakkini ver denirdi ...yok öyle birsey, maalesef sahtekar ve bencil imajimizi burada tastik ediyoruz ki türk milleti böyle degildi..... yazik

--- spoiler ---
ne diyelim.

baba büyüksün.
bütün ülkeye virüs gibi dagilan yarisma.simdide urfa'dalar.
yarışmaya katılanları nasıl bir teste tabi tutuyorlar bilmiyorum ama sabırlarını ölçtüklerini düşünmeye başladım. ben katlanamam lan ne katlanacağım bir sürü laf ye sonunda üç beş puan al, zaten katılırken de böyle bir durum yaşayacağını tahmin edebiliyor olması gerekir , en azından mantıklı normal bir insansa katılan. Ama sanırım ucunda para olan herşey insana çok şey katıyor, sabır gibi, saygısızlık gibi...
türkçe'nin azizliğiyle * *, yanlış anlaşılabilecek diyalogların yaşandığı yarışmadır.

-dün onunkini yedin, benimkini niye yemiyorsun?
-bir tadına bakayım.
-işi bilenden yiyeceksin.
-x hanım sizinkini beğendim.
-bu çok fazla oldu, hepsini yiyemem.
-x yıldır yaparım ben bunu.

"birbirimizi yemekteyiz" formatında ilerleyen katılanların yemek yapma ve zamanlama kabiliyetlerinden ziyade çenelerini yarıştırdığı anlamsız yarışmalar katagorisinde başı çekebilicek yarışmadır.
düşündüm düşündüm düşündüm tek bir kelime bunu açıklamaya yeter dedim oda "rezillik" bu kelime özetti sadece açacak olursak kepazelik dalkavukluk ve toplumsal bir virüstür bu hakkatende virüstür.kültürümüze toplumumuza ve bizim en çok övündüğümüz sofra adabına bir komplodur. (bkz: izlemeyin izletmeyin)
şimdi azizim hani dönem dönem türkiye'nin dejanerasyon kültüründen dem vuruyoruzya. işte bu dejanere kültürünü en çok pompalayan birimlerin başrolünde genelde medya var. ben bizdeki televizyon proğramlarından yarışmalardan falan tiksinmeye başladım artık. özgün bir proğram yapılıyor herkes de beğeniyor izliyor. sonra ne sebepleyse bu proğram birden üslup değiştirmeye başlıyor. televizyon izleyicisi de elinde kumanda salya saçan bir varlık olduğu için bunu da yiyor. adına da halk böyle istiyor diyorlar. her şeyi çürütüyorlar. halk istemiyor ama kabulleniyor. ne verirsen yiyor yani. bu yarışma başta yemek yarışması olarak başladı. herşey gayet güzel gidiyordu. millet birbirinin tabağında kıl, tüy, yün falan aramıyordu hani. tabaklar güzel mi masada çiçek var mı ona da bakmıyorlardı. şimdi baksan hepsi saray erkanı, herkes akşam yemeğinde mutlaka mum yakıyor masayı çiçekle donatıyor, "karaca" marka yemek takımı kullanıyor zannedersin.
bizde böyledir azizim bizim türk televizyonlarında da böyledir durum.
kız giren dul çıkar alimallah.
üstelik bu kız giren dul çıkarı bir deyim olarak bile kullanmıyorum. şimdi bir türevi daha var başka kanalda, yemek bahane seks şahane şeklinde erotik bir yemekteyiz proğramı yapılıyor insanlar çiftleştiriliyor falan. çok enteresan.
hani 4 büyük tv kanalı diyoruzya ben bu kanallara bakıyorum bakıyorum izleyecek bi's.kim bulamıyorum arkadaş. mizansen mizansen derken sıçtılar neşriyatın içine.
şimdi bu yemekteyiz proğramının yarışmacılarının hepsi bir alem, zengini, fuckeri, üst düzeyi, alt düzeyi, değişik bir kültür oluşturulmuş, bunlar da zoraki oynuyor.
an itibariyle izlediğim bölümünde, gıcık ötesi türbanlı bağyan* sayesinde gelmiş geçmiş en gıcık yemekteyiz yarışmacıları listemde değişikliklere sebep olmuş yarışmadır.
artık yeterdir. baymıştır. her hafta aynı olaylar görülür.
türkün yapısına uygun bir programdır.zira farklı yönü bu programda boş beleş kadınalrımız sahne almaz sadece 5 kişi piyondur.
aşırı uyuz yarışmacılara sahip olan akıllara zarar televizyon programı. sms olayı ile milleti iyiden iyiye kazıklamaktadırlar.
baymakla kalmamış, artık açık oturuma dönmüştür. dış ses ise silüet şeklinde sadece sesiyle açık oturumu yönetmektedir. kısacası program artık yemek programı olmaktan çıkıp sabahları yayınlanan kadın programlarına benzemiştir.
bütün yarışmacılarının ergenekon'un 1256. dalgasında göz altına alınmasını dilediğim yarışmadır.
Rizelelilerin galayene neden gelmediğini, gösteri yapmadığını merak ettiğim yarışmadır. bu haftaki yemekteyiz rize yarışmacıları rizelileleri temsil mi ediyor. Bu kadar olur yani...
bu yarışmada seslendirmeyi yapan adam dünyanın en uyuz sesli insanı yarışmasına girse kazanır heralde zira gırtlağına kadar bir şey sokulmuşda zorla konuşturuluyormuş gibi konuşuyor.
show tv buluşu.
ülkemde yardım kamyonlarına insanlar üst üste çıkıp iki lokma kapmaya çalışırken, 100 ytl.lik hediye çekleriyle yıllık mutfak masrafını (!?) karşılamaya çalışan analar varken, evet, gerçekten biz ''yemekteyiz'', olan biteni yemekteyiz... sonumuzsa, yalvardığımız imf'den gelecek yardım (!?) çekidir.
bu haftaki yarışmacılardan damla denen insan modeli öldürülesidir. hiç birşeyi beğenmez, yemez mi bi insan ya? madem yemek yemeyecektin, misafir ağırlamaktan hoşlanmıyordun bir de yemek yapmayı bilmiyordun neden katıldın hanım kızım bu yarışmaya demezler mi?? hee bir de bütün program boyunca surat beş karış gezindi hatun, kesin biri zorla yolladı onu kesin.
uzatmaları oynayan yarışma programı. seneye kesinlikle yayınlanmaz kanımca.
türkiyede o kadar çok aç insan varken yapılan yemek israfının haddi hesabı olmadığı bir programdır.
katılıpta alamayanların da dediğine göre,şu ana kadar hiç bir birincinin ödülünü alamadığı program.
an itibarıyla oğuz beyin kimseyi konuşturmadığı,milletin birbirini yediği,showtv'nin etinden,sütünden,yumurtasından fazlasıyla faydalandığı fuzuli bir yemek yarışması programıdır.
sofra düzenini öğretirken sofra adabını unutturan ve ne mutlu ki modası geçmeye başlayan program.
Birkaç ay önce üst komşuunun katıldığı gereksiz programdır.