bugün

hakkında 870 kusür entrynin girildiği ama herkesin bok attığı, kimsenin izlemediği program.
tabakta ki yemeklerin hepsini silip süpüren yarışmacılar'ın puan vermeye sıra gelince ;
'' ben zaten pek yemedim , tadıda hoşuma gitmedi ben 2 veriyorum '' dediği hak yeme konusunda yemek yemekten daha başarılı insanların itina ile seçilip bulunduğu yarışma .
ya mütemadiyen dünyanın en ibne insanları yarışıyor ya da show tv reyting alsın diye insanları ibne olmaları konusunda uyarıyor.

--spoiler--
bu yarışmö yöremizi tanıtölöm diyö yapılöyör ama zelal'ön böreğö mardön'ö özgö olmadöğö içön ben pöğan vermöycöm. heöhöhöhö.
--spoiler--

masada:
evet güzel. karabiberi azıcık fazla ama gerçekten güzel olmuş börek.

puanlama sırasında:
börek gerçekten kötüydü yiyemedim.

yaz sayesinde boş beleş bi insan oldum çıktım, mavi şeker'den yemekteyiz'e, yemekteyiz'den aşk-ı memnu'ya zaplıyorum lan.. neyse ki izdivaç tatile girdi ordan kurtarıyoruz.
en sonunda mardine de giden saçmalamakta sınır tanımayan yemek programı. başlarda yine iyiydi artık seyircide oy veriyor, içesine bbg evi oldu.
uzun boylu olan necmeddin abi'nin bir aralar 'olacak o kadar' programın'da yer aldığı yarışma programı. bir'de 'florans' hanım yokmu mağazaya gelir gelmez saçını başını yolacam onun. sen ne anlarsın be ablacım kaburga dolmasından. lafı gelmişken yahu kaburga dolmasın'da bulgur pilavının ne işi var necmeddin abi. pirinç pilavı olacaktı onun için'de bir'de badem, ohhh yemede yanında yat tadında olurdu. hele hele annem katılsaydı kesin birinci olurdu. merakla işkembe dolmasını bekliyorum. son olarak necmeddin abi'den gelsin;

(bkz: ben yaptım)

yürrü be abi önce levent kırca ondan sonra mahmut tuncer'de şimdi'de show tv. bakalım kim keşfedecek seni.

tanım: yeryüzünün en gereksiz tv programlarından biri.
katılan herkesin yemek seçtiği, garip alışkanlıklarının bulunduğu popüler yarışma ve komedi programı.
şu dakikalarda kuzunun, tavuğun mutluluğunun tartışıldığı saçma program.
bu haftaki seride şu diyaloğun yer aldığı ve yardığı yarışma.

sarışın hanım kızımız yemeğini yapmış misafirleri teker teker gelmeye başlamıştır. gelen misafirlerden esmer olanı elinde çiçekle gelmiştir. olaylar gelişir;

sarışın: aaaa hoşgeldiniz ne güzel çiçekler.
esmer: rica ederim.
s: en sevdiğim çiçektir bu. bir papatya bir bu.
e: öyle mi ne güzel.
s: okaliptüs müydü oratoryum muydu neydi adı.
dış ses: bu nasıl sevgi sarışın hanım.

sarışın: yemekteyiz çiğdem.
esmer: yemekteyiz emel.
adının, "birbirimizi yemekteyiz" olarak değiştirilmesi gereken yeme programı.
yemekteyiz best of dedikleri çıkanların bir daha çıkmasıyla devam eden program ama sanırım tepki gelmişki adı en iyilere dönmüş.
jeneriğinde şarap servisi görüntüleri yer almasına rağmen yarışma kısmında şu ana kadar hiçbir yarışmacının ne yemeklerinde malzeme olarak ne de içecek alternatfileri arasında alkole yer vermediği yarışma.

edit: gazozuna pvp'nin dediğine göre ilk haftanın ilk yarışmacısı vermiş. zaten sonra da uyarı alınmış muhtemelen ki sadece o hanım ablayla sınırlı kalmış alkol olayı.
Teknik olarak güttüğü amaca ulaşmış ve ulaşmaya devam da eden bir programdır. Nitekim kimse kimseyi televizyonun karşısına zorla geçirip de programı izletme gibi bir dayatmada bulunmuyor. Bu biraz da insanların izledikleri programın aptallığının farkında olsalar da iradelerine yenik düşerek yaptıkları bir zaman geçirme vesilesi. Eğer tüm Türk televizyonları gün aşırı kendi yapımlarına ait olan dizileri yayınlıyorlarsa ve izleyiciler de bu durumdan sıkıldıysa, bu fırsatı elbet birileri kaçırmayacaktır. kısa bir zaman diliminde program öyle bir bütçe elde etmiştir ki, bu zamana kadar almanya, fransa, hollanda, kıbrıs, makedonya ve türkiye'nin çeşitli şehirleri olmak üzere birçok yerde program yaparak gücünü kanıtlamıştır.
herkesin izlediği ve bol bol yorum yaptığı ama "ay bikere öyle zaplarken rastgeldim yoksa katiyen izlemem" deyip bok attığı program.

kimse bu programa sanat içerikli ve çok kaliteli bi program demiyor zaten yada izleyen insanlar basit, kafası boş insanlar demiyor neden bu kompleks anlaşışır gibi değil.
izliyorsanız izliyorsunuzdur bu kadar basit.
birilerinin çıkıp da en mutlu tavuk kesilmemiş tavuktur demediği yarışma programı.
ayara doymamış bir yarışmacıya sahiptir. (bkz: yemekteyiz çiğdem). ayrıca banu isimli hanımı da tebrik etmek istiyorum, bu nasıl bir diksiyon, bu nasıl cümleye;telaffuza hakimliktir bravo valla alkışlıyorum. (bkz: yemekteyiz banu)
Son model arabası olupta villa'da oturanların bile katıldığı absürd yarışma.

kendileri için bir beste;

Misafirliğe gitmek böyle böyle olur mu
Konuk dediğin bu kadar konuşur mu
Eleştiricem diye çıkarttı b*kunu
S*ktiğimin şerefsizi ye bulduğunu

Çatal solda olacakmış bıçak sağda
iki mum yanacakmış çiçek ortada
Hep dedikodu dönüyor bu masada
Şahin K koysun mu malların a*larına

Sarımsağı çok kaçmış tuzu az gelmiş
Arkadaş böyle çorbaları sevmezmiş
Sanki padişah sofrasında yetişmiş
Sizin ananızı s*ksin Medyum Memiş

iki lokma almadan bırakıyorsun
Sofra bereketini kaçırıyorsun
Ne kadar çok muhtaç var biliyor musun
Yemekteyiz o**spunun çocuğusun

Yemek yendikten sonra yapıyor süpriz
Madem çok meraklıysan yap bir striptiz
Biz de yapalım buna teknik analiz
Ananızı s*keceğiz arz ederiz
tv izlememek için tek başına bile geçerli bir neden olabilicek nitelikteki yarışma mi , yeyişme mi artık neyse .
canlı yayında 5 kişinin rezilliklerini izleyicilere gösteren program.. nasıl bir mide var bu insanlarda anlamak mümkün değil.. lan para için bu kadar rezil ve kişiliksiz olamazsınız..
canlı yayına katılan yarışmacılara günler öncesinden çekilen son yemek sofrasında giydikleri kıyafetlerin aynısını giydirerek izleyicilere "aaa sofradan kalkıp yayına koşturmuşlar insancıklar"izlenimini inatla vermeye çalışan yüksek seviyeli yeme içme programı.
Beş kişinin tariflere bakarak kendisini yemek güruhu ilan ettiği yarışma programı. Bir hafta boyunca yarışmayı takip ettim. Yemekteyiz Best of denmiş öncelikle bu haftaki yarışmaya. Türkçe'nin güzelliği deyip Best of'u kabul edip devam edelim. Bir yarışmacı yemekleri yaparken diğer dördü yemekler hakkında yorum yapıyor öncelikle menü hakkındaki yorumlar. Genel olarak yorumlar şu şekilde oldu:Hafif bir menü olmuş,bu menüyü yetiştirmek çok zor,bu sıcakta bu yemekler mi yenir?,erkek olduğu için böyle bir menü seçmiş olabilir.Beğenmeme bu yarışmanın merkezinde olduğundan bu kısmı geçelim. Yemeğe gelenler genelde hediye ile geliyorlar. Bunun manası yarışmacı da hoş bir izlenim bırakmak. O gün yemekleri yapan şahıs 400 lira ile kendi malzemelerini alıyor. Sözlükten okuduğuma göre ve youtube'daki videolardan baktığıma göre bazı yarışmacılar ise evine 1 aylık erzağını alıyor. Yemekler yeniliyor,kavgalar ediliyor,reytingler artıyor,yapımcılar para üstüne para kazanıyor. Bir senaryoyu başarıyla oynayan figürler var. Geçen haftaki kel yarışmacı internetteki yorumları okuduğunu söylemişti. Muhtemelen sözlük okuyordur,kendisi katıldığı programın ne kadar sahte olduğunu göremeyecek kadar kör müdür?Velhasım kelam,"Yemekteyiz"bir üniversite öğrencisine tez olabilicek kadar çok malzemeyle reyting almaya devam ediyor.
bir süreden sonra bayan diyalogları olan televizyon yarışma programı.
işi artık erotizme döken, şu ana kadar hiç orta hâlli yarışmacı görmediğim, dandik program.
Bu haftaki yarışmacılar. Faik (Soyman), Hale, Fide, Selda ve Salih.
Ama ben şu Hale denen kadına sinir oldum. Bir sürü insanın gözü önünde yemek ziyafeti veriyor, ona rağmen kadının beceriksizliği ve o sofra düzeninin rezaleti beni deli etti. Ulan benim gündelik soframın fiyakası buna on basar be. Göt kadar yuvarlak bir masaya eşek kadar tabaklar ve eşek kadar bir çiçek koymuş. Ortada ne bir garnitür ne bir meze. Gerçi onu geçtim, kadın, baharatlık, peçetelik, sürahi, su bardağı, ekmek filan gibi her sofrada mutlaka olması gereken malzemeleri bile koymayı akıl edememiş.

Ayrıca da programı sürekli izlemeye çalılşan biri olarak, şimdiye kadar, servisi bu kadar geç yapan bir ev sahibi hiç görmedim. Tamam mutfakta uzun süre oyalanan yemeğini o anda hazırlaması gereken tipler oluyor. Ama onlar en azından mutfakta hepsini hazırlayıp, bütün misfirlerine aynı anda servis yapıyor. Bu uyuz mutfağa gidiyor. 15 dakika sonra elinde tek bir tabakla geliyor. Tekrar gidiyor, 15 dakika sonra gene elinde 2. misfairin tabağıyla dönüyor. Böyle böyle 4 kişinin servisini yapabildi. O kadar beceriksizdi ki, kendine servis yapamadı zamanı kalmadığı için. Ayrıca masada hiç oturmadı.
Daha da o uyuz haliyle milleti eleştirmeye kalkıyor. Eee ne demişler "Bakmaz götünün samsağına çıkar dağın yükseğine".
her hafta 1 ibne teşhir eden fasa fiso.
değişik versiyonlarınıda yakında izleyebiliriz. (bkz: yataktayız)