bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kıyamete yakın, ortaya çıkıp insan ırkını ortadan kaldırmaya calışacak ve büyük zararlar verecek olduğu söylenen yaratık cinsi veya bir ırk gibi bir sey..
  3 -1 ... komandost
 2. 2.
  islam inanisinda gecmiste yasadiklari ve kiyamet oncesinde yeniden ortaya cikacaklari kabul edilen iki topluluk.kuran yecuc ve mecuc u iki kez anar.birincisinde,zulkarneyn in doguya seferi anlatilirken onlaran soz edilir.zulkarneyn doguya ulastiktan so,nra seferini ikinci bir yonde(kuran yorumcularina gore kuzeye dogru)surdurur.bu sirada karsilastigi bir ulus,yecuc ve mecuc un yeryuzunde fesat cikardigini soyleyerek aralarina onlarin gecisine izin vermeyecek bir sey yaparsa kendisine vergi vermeyi kabul edeceklerini bildirir.zulkarneyn,onlarin da yardimiyla istenen seddi yaparak yecuc ve mecuc un saldirilarina son verir(kehf 88-96).
  ikinci anisinda ise kuran kiyamet oncesinde seddin yikilacagini ve yecuc ve mecuc un her tepeden akin etmeye baslayacagini bildirir.(enbiya 96-97)
  2 -1 ... hexagram
 3. 3.
  (bkz: gog and magog)
  ... oteki turkiye
 4. 4.
  kısa boylu, çekik gözlü ve istilacı olmaları sebebiyle bazılarına göre türkler.
  Not: bush'un bağlı bulunduğu tarikata göre türklermiş.
  5 -2 ... minti
 5. 5.
  Kisa boylu, cekik gozlu ve istilaci olduklarina gore cinli'lerdir
  8 -5 ... migfer
 6. 6.
  böyle dağ taş yorulmadan koşup gelen ve şehirlere inip insanları öldüren bir kavim. her duyulduğunda tırstırır.
  4 -1 ... karin
 7. 7.
  bazı araştırmacılar hz. zülkarneynin dünyada değilde uzay da boyutlar arası yolculuk yaptığını ve bir gezegende yaşayan kavmin ona, ya zülkarneyn bizi bu yecüc ve mecüclerden kurtar sürekli bize saldırıp fitne fesat çıkarıyorlar demeleriyle, büyük demir blokların eritilmesi sonucu manevi bir set çekilip bu yaratıkların saldırılarını engellemiştir zülkarneyn. rivayet odur ki bu yecüc ve mecüc sürekli bu sete saldırıp bir açıklık bulmak için uğraşıp dururlarmış. kıyamete yakın bir zamanda seti aşacakları ve boyutlarını geçip insanoğlunun dünyasına gelmeleri sonucu felaketler başlıyacakmış.
  4 -1 ... sex files
 8. 8.
  zulkarneyn'in ismi belirtilmeyen kavme, bu vahşilerden korunması için bir set yapmasını önermesi ve olayın gerçekleşme yeri düşünüldüğünde islam inancına göre yecüc-mecüc ten kastın türkler olduğu büyük bir ihtimaldır.
  1 -3 ... shalamar
 9. 9.
  kıyamet alametine göre kıyamete yakın zaman çıkacak olan yaratık ırkı.
  -1 ... fox 921 26
 10. 10.
  rivayetlere göre yecuc ve mecuc moğol türkleridir.
  yecüc ve mecüc, cüceler ve devler anlamına gelmektedir. cüce olanlar çin'liler, dev olanlar ise iri cüsseli moğollardır. zulkarneyn peygamberin kurduğu set ise çin seddidir. zamanında vahşi ve dev cüsseli moğolların seddi aşmalarıyla olay son bulmuştur ve tarihe geçmiştir. *
  (bkz: moğollar)
  4 -1 ... haroon