1. 1.
  Moğol, Mançu ırkındandır.
  Daha önce Avrupa ve Asya'yı ele geçirip, doğudan batıya kadar her yeri harap ettikleri gibi ahir zamanda da dünyayı altüst edeceklerdir.
  Himalaya Dağları'nın arkasından çıkacaklardır.
  Saldırgan, yağmacı bir topluluktur.
  Hz. Zülkarneyn, mazlum halkları korumak için iki dağ arasına yaptığı sed ile bu topluluğun saldırılarını durdurmuştur.
  13 -5 ... roy orbison
 2. 2.
  (bkz: yecüc ve mecüc ün ortaya çıkması/#5467193)
  2 ... kyuubi no kitsune
 3. 3.
  Yecüc ve Mecüc ( Ya ecüc ve Ma ecüc ); her devirdeki insanların hayatlarında yaşadıkları Nefis ve Heva dır.

  ENBIYA 94-95-96-97 : " O halde kişi nefsinin tezkiyesine çalışsın ve O ( Allah ) müminlerin çabalarına nankörlük etmez ve muhakkak onu ( çabayı ) yazdırır. Haram üzerinde köy halkını helak ettik; muhakkak onlar (haramdan) dönemediler bile birdenbire ele geçirinceye değin ya ecüc ve ma ecüc ( heva ve nefis ) her birine vehm ( belli belirsiz şüphe veya korku ) verdi. Nesline şefaat etmen,zamanı Terbiye Edenin vaadidir;gerçektir. Sonra bu varlığı şahsında gördüklerinde kafirler; vay halimize ( Allah'ı ) inkar eden gafletin içinde olduk bunu biz yaptık kesinlikle zalimlerdeniz. "

  kaynak: http://www.kadiriyolu.com/kuran.htm
  4 -1 ... paoniuwang
 4. 4.
  yecüc, yer cücesi deyiminin kısaltmasıdır. halk arasında kısa boylu insanlara takılma manasında kullanılır. "naber lan yecüc?" gibi. bir de yanında kankasıyla gelirse "hah, yecücle mecüc de geldi işte" dersin.
  10 -10 ... kamasutra denedim begenmedim
 5. 5.
  hz. zülkarneyl'in demirle oldurduğu iki dağın arasında yaşayan insana pek benzemeyen, saldırgan ve yağmacı bi halktır. insanlar demirleri kullandıkca ve muhakkak demirin sonu geldiğinde onlarda yer yüzüne çıkacağı rivayet edilir.
  4 ... cileklietliekmek
 6. 6.
  Şimdi asr-ı saadetten günümüze dair yapılan hadisler ışığında değerlendirirsek, kendisinden gelecekten bilgiler vermesi istenilen peygamberimiz (S.A.V.) hep üstü kapalı ve o dönemde var olanlar varlıklarla benzeterek konuşmuştur. Çünkü insanın hayal gücünün sınırı bildikleri dahilindedir. NEtice itibariyle siz insanlara uçağı "pilotların sürdüğü elektronik devreleri olan bir taşıt" diye anlatamazsınız. "Kocaman bir kuş gibi" diyerek betimlersiniz. O yüzden kıyamet alametlerinde bu şekilde yaklaşmak en doğru. Elbette "kıyamet kişinin kendi ölümüdür" ama ben şahsen yecüc mecüc'ün yeryüzünde varolan bir kavim, bir devlet olduğu inancını taşımıyorum. NEtice de bu yecüc mecüc dediğimiz varlıkların arasında hiç iyi yok. Hatta insanları öldürüp, daha sonra oklarını göğe doğrultup "Tanrı nerede, onu da öldüreceğiz" diyeceklerini dile getiriliyor sahih olmayan bilgiler. Çinliler moğollar denmiş ama bir kere dabbetül arz alameti o dönemler gerçekleşmedi. Bu alametin bilgisayar olduğu su götürmez bir gerçek. Topraktan çıkıyor, dünya'nın her yerini sarıyor vs... Bilmiyorum, deccal'ın da bir tür bilgisayar programı olduğunu düşünüyorum ben. Ama bilgilerimiz dahilinde hayalgücümüz olduğu için bu teori saçma gelebilir, lakin 3 boyut teknolojisinin ilerlemesiyle aklımızın almadığı gelişmelere gebeyiz. O yüzden peşin hükümlü olmasın kimse. Ayrıca yecüc mecüc bahsine gelirsek bu şekilde tarif edilenler robot. Yani robota her şeyi yükleyebilirsiniz ama vicdanı yükleyemezsiniz, acıma duygusunu yükleyemezsiniz, insanın içinde olan inanma gereksinimini yükleyemezsiniz. O yüzden gelişen teknolojiyle kendilerini çoğaltmaya başlayacak robotlar dünyanın sonunu da getirecek. Bu söylediklerim deli saçması olarak düşünülebilir ama es geçmemek lazım...
  27 -4 ... zabalaynn
 7. 7.
  küçükken bana birinin ecişle bücüş olarak öğrettiği kıyamet alametlerinden.*
  9 -1 ... tereyagliiskender
 8. 8.
  yüzüklerin efendisi gerçekleştirecek olan yaratıklardır.
  6 ... sir ulrich
 9. 9.
  Yecüc ve Mecüc, kıyamet alametlerinden biridir. Yecüc ve Mecüc hakkında değişik görüşler vardır. Yecüc ve Mecüc'ün kısa boylu, insana benzer yaratıklar olduğuna dair görüşler vardır. Bir kısım görüş ise uzaylı olduklarına dairdir. Zülkarneyn'in yardım ettiği kavim hemen hemen hiçbir sözden anlamaması ve Hak zamanı geldiğinde önündeki setler kaldırılması sonrası her tepeden saldırmaları uzaylı olma ihtimalini gündeme getirmektedir. Kalabalık bir topluluk olduğu hakkında yaygın bir fikir vardır.
  1 ... hayatin anlamini arayan adam
 10. 10.
  ırkçı bir din olan islam'a göre Türklerdir. Moğol denilerek türkler'in islam'a karşı tepki geliştirmesi engellenmeye çalışılsa da, islam peygamberi'nin Türkleri şeytan olarak göstermesinden sonra araplar Türkler'e karşı 250 yıl sürecek bir katliama girişmiş ve türkler bu sebepten dolayı ZORLA müslüman olmuştur...

  Sahih hadisçilerden vehb ibnu münebbih'ten hadis,

  --spoiler--
  onlar yecüc ve mecüc'ün amca çocuklarıdır zülkarneyn, seddini inşa ettiği zaman, ye cüc ve me'cüc'den bir kısmı gaibdiler, onlar terkedildiler böylece kavimleriyle birlikte (seddin dahiline) giremedilerbu sebeple (terk kökünden olmak üzere) onlara türk denildi.
  --spoiler--

  buhari-k. cihad 95,96; müslim k. fitan 63,64-66

  --spoiler--
  siz, ayakları kıldan çarıklı, yüzleri kılıflı kalkanlar gibi kat kat, gözleri keçi pisliği gibi küçük, burunları yassı olan bir kavmle savaşmadıkça kıyamet kopmaz.küçük gözlü, kırmızı yüzlü ve suratları kalın deriden yapılmış kalkanlara benzer türkler’e (yecüc mecüc’e) karşı savaşlar yapmadıkça hüküm günü gelmiş olmayacaktır.
  --spoiler--

  (bkz: talkan katliamı)
  (bkz: curcan katliamı)
  (bkz: aleppo katliamı)
  5 -9 ... annatar