1. 1.
  Nefrit (Jade, Nephrite / Jadeit, Beilstein)
  ... nirvana
 2. 2.
  Genelde yeşil olarak bulunur. Sarı, beyaz, kahverengi, siyah, kırmızı ya da beyaz lekeli yeşil renklerde de olabilir.
  Sertlik derecesi: 6,5 - 7
  Unsuru: Toprak, Hava
  Çakra: Güneş sinirağı, Kalp, Üçüncü göz
  ... nirvana
 3. 3.
  Yeşim'in fiziksel etkileri
  Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar.
  Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.
  Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.
  Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.
  içiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.
  Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.
  Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.
  Günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.
  1 -1 ... nirvana
 4. 4.
  bir kız ismi.* *
  6 ... manson
 5. 5.
  Binlerce yıl öncesinde bu yana Çinliler Yeşim taşını en değerli taşlardan biri yapmışlardır. Efsaneye göre büyük Çin Ejderinin yeryüzüne boşalttığı tohumların donmuş hali Yeşim taşınu oluşturmuştur.
  Günümüzde bile Çinli işadamları ellerinde Yeşimden tılsımlar taşırlar, bir işe başlamadan önce onu tutar, okşar ve ondan güç alırlar.
  Bu taşın hayvan biçiminde yontulmuşları bugün bile çok revaçtadır.
  Ayrıca Yeşim taşının akıl hastalıklarına, dahili hastalıklara, göz bozukluğuna ve kadınların adet ve doğum sancılarına iyi geldiğine de inanılmaktadır.
  Astrolojik olarak koç, boğa, ikizler, başak ve terazi burçlarının da taşıdır.
  ... lilith
 6. 6.
  (bkz: aşk alfabesi)
  -1 ... beyazyelkenli
 7. 7.
  bir ara* sezen aksu, meral okay ve garo mafyan destekli bir albüm çıkaran, sonra ortadan kaybolan şarkıcı.

  (bkz: valiz)
  ... oneqeno
 8. 8.
  YEŞiM Türkiye'de en çok kullanılan 173. isim (... 171. ışıl, 172. esin, 173. yeşim, 174. semra, 175. yasin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 796 kişiden birinin adı YEŞiM ve ismin yaygınlık oranı binde 1.26.

  YEŞiM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:40 itibariyle yaklaşık 90,624 kişinin isminin YEŞiM olduğu ve YEŞiM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1498 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

  YEŞiM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 436 YEŞiM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YEŞiM sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

  YEŞiM Türkiye'nin en yaygın 173. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 173. ad ise Terry ismi. YEŞiM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 171. Suzanne 172. Leon 173. Terry 174. Judith 175. Renee isimleri de sayılabilir.

  http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
  2 ... kuntayi kinteleyen adam
 9. 9.
  yeşermek anlamına da gelir.

  en nefret edilesi kız ismidir. bu ismi taşıyanlar genellikle iki yüzlü olurlar.
  2 -9 ... miskin bocek
 10. 10.
  genelde lakapları da yemiş olur. *
  4 ... hipotalamus