bugün

Nil karaibrahimgil in kanatlarim var ruhumda şarkısı gibi. Zor olan.

--spoiler--

Sen beni bosuna hiç kalbinin oralara koyma
Kollarını bana sarma kalamam oralarda.

Lay lay la ben de böyleyim. Hepte öyleydim.
--spoiler--
Pek bir şey beklemem ki. Benim tüm insanlardan beklentim, isteğim, ruhunun ve kalbinin temiz olmasıdır. iyi kalp isterim, dürüstlük isterim. En çok güvenmek ve güvenimin sarsılmamasını isterim.
doğal kızıl olsun. sonrasının ehemmiyeti yok.
“Ona aşığım; çünkü bana ihtiyacı yok.”

-Closer(2004).
Olmayanı makbuldür.
master ya da doktora yapan, sıkı çalışan ve her daim uykusuz olduğu için elimde bir kahveyle çalışmasına yardımcı olacağım sevgilidir.
Öğretmen, mümkünse edebiyat...

Prenses özellikleri olsun...
nefes alıyor olması.
Halindeki sevgili olacağımı hayal ettiğim bir sevgili...
görsel
Dış güzellik mühim değil, Mühim olan dünyaların aynı olması.
nefes alması.
(Not: nefes aldığı kadar nefeste vermesi, nefes vermeyince morarıyor.)
Anca rüyamda göreceğim sevgilidir...
kadın sözlük yazarları içinde hayallerdeki sevgiliyle özdeşleşebilecek olanl yok değildir.
sevgilim olmayan sevgilidir.

eğer bir sevgili isteseydim başlangıç noktam hayalim değil zamanla tecrübe ettiğim kadın olurdu. yani biriyle kafamda yarattığım kadına benzediği için birlikte olmazdım. o kadın zamanla hayalimdeki kadını kendi elleriyle inşa eden kişi olurdu.
Justin bieber, one directiondakiler, Kıvanç Tatlıtuğ, dylan o’brein, dylan sprouse gibi yakışıklıların hayalini kurardım ama allah al mk salağı der gibi insanlarla muhattap etti beni. Bende bulduğumla yetindim. Üzücü bir durum ama sevilme ihtiyacım daha ağır bastığı için bende beni sevenlerle yetinmek zorunda kaldım. Ben sevemeyincede uzun sürmedi zaten.
zaten yanımda olan. kalemle çiz deseler çizemezdim o denli...
yeşil gözlü, siyah saçlı, kahküllü hatundur. tabi türkiye'de bu karışımlı kızların sayısı çok nadir olduğundan denk gelmek zordur. bir keresinde izmir'de bu özellikte bir rus hatuna denk geldim. 2 saat için 600 tl me mal oldu.
Gelsin artik hayatima girsin.
Tarif edeyim ben
Açık kumral koyu kahverengi göz
Bronz ten
Hafif balık etli
175 boylarında
Gamzeli
Biraz nazlı
Birazda utangaç
Ve en önemlisi bana aşık olması...
Susarak anlaştığım insanlar istiyorum hayatımda. Arkadaş, sevgili farketmez. Yani sürekli susulmayacak tabii ama susup düşünerek aşılacak sorunları vir vir konuşup uzatmayacak, çözümsüz hale getirmeyecek insanlar.

Yanında susunca huzurlu hissettiğim insanları çok ama çok seviyorum. iyi ki varlar.
En çok %0.0001 kezbanlığı olsun gerisi önemli değil.
Yazarların düşledikleri sevgililerdir. illa tanım istedi de...
Konuşmaktan keyif alacağım biri olmasını çok isterim.
Keyiften kastım; bir konu hakkında muhabbet ederken aldığım hazdan dolayı yorulmak istiyorum. Karşımdaki insanın fikirlerinin beynime işlediğini hissetmek istiyorum. Yıllar sonra bile aklıma gelse, "orada geçirdiğim her saniyeye değdi." diyebilmek istiyorum.
Müzikle ilgilenmesini çok isterim mesela. Sadece dinlemek ve kıyıda köşede kalmış birkaç grubun ismini bilmesinden bahsetmiyorum. Birlikte müzik üzerine konuşmak, yorumlamak ve hatta eleştirmek istiyorum. Neden eleştirdiğimi mantıklı gerekçelere dayandırmak, onun da anlamasını ve aynı şeyi yapmasını istiyorum.
Bir de varsa oralarda kısa, dalgalı saçlı olursa çok sevinirim.
Espiriden anlayan, kaliteli, durust, namuslu, kitap okuyan, mantikli ve yerinde konusan, kizil sacli beyaz tenli.
Ego savasi verme ihtiyaci duymayan, parayi her seyin üstünde tutmayan, zeki, inancli Ama yobaz olmayan, cocuk seven Ve güvenilir birisi.
Kültür seviyesi yüksek, mizah anlayışı olan biri.