bugün

Rüyamda askerdeydim. Komutan üstümde neden asker kıyafeti yok diye beni dövüyordu sonra bir kıyafet getirdiler onu giydim. Teğmen vardı bir de. Bir asker saygısızlık yapınca çılgına döndü ve etrafı yumruklayıp onu susturdu.
Nereden görüyorum bu rüyaları anlamıyorum. Bu arada askere gitmedim henüz yani belleğimdeki anılar canlanmıyor bu başka bir şey.
allah hayırlara tebdil etsin rüyamda iş yerimden bir arkadaşımla aynı tabakta aşure yedim. manası konusuda çıkarım yapabilecek arkadaşlar, lütfen.

edit: aşure bol nohutlu ve fasulyeliydi. ve tadı görece azdı.
ailemdeki her kişinin bir süper gücü vardı, benim süper gücüm ateş bükücülük, babamın süper gücü toprak bükücülük, ablamın şifacılık, annemin ise su bükücülüktü. Çizgi filmini de uzun süredir izlememiştim. Nerden geldi aklıma kimbilir.
Eski sevgilimi gördüm. Birlikte denize gidecekmişiz her zamanki gibi kısıtlı zamanımız varmış neyse. Plajdan vazgeçiyoruz sonra geri dönelim diyoruz neyse bir moda evine giriyoruz orada buna beyaz uzun gömlek dikiyorlar bu da giyiyor falan parasını ödeyeyim diyorum kasaya gidiyorum. Sonra kadın bana kıyafeti çiziyor sonra fiyatı söylüyor ödeyip çıkıyoruz. Artık eve dönme vaktimiz geliyor ama eski sevgilim o şehre yerleşiyor. Böyle saçma bir rüya. Ama eski sevgilimi görünce garip oldum açıkçası.
Rüyamda evlenmişim bana hayatım diyen bir kadın var dedim ne ara evlendik biz ya ne içirdiniz bana olum diyerek salona çıktım bir çocuk bana babağğğ dedi. Benim şaft iyice kaydı. Hayııır ben daha çok gencim diye haykırdım. Uyandığımda terlemişim.
Çok enteresan bir rüya gördüm sözlük gerçek gibiydi adeta. Ben müstakil bir evdeyim güya öğretmenim yani. Neyse çocuklar ders için bizim eve gelecekler. dışarıda bir şangırtı koptu. Bakayım derken bütün savaş uçağı ve yolcu uçakları bir bomba gibi üzerinize düşüyor ama her yerden. Gökyüzü bir volkan gibi. Çocuklar bağırıyor bazılarının üzerine düşüyor uçaklar. Ben diyorum hava savunma sistemlerimiz nerede, verin bana silahımı bunu yapan ABD baktı yenemiyor böyle bize saldırıyor nasıl feryat ediyorum ama Uyandım. Hayır olsun.
Ne siz sorun ne ben anlatiyim.
çok karmaşık, inanılmaz gerçekçi ve korkutucu ama ara sıra çok güzel olan rüyalar.
misal bugün mutlu ve umutlu kalkmama neden olan bir rüya gördüm.
Roberto mancini’yi gördüm, krem rengi ceketini işaret parmağına almış sırtında taşıyor bir yandan da beyaz şarap içiyordu. Her zamanki gibi elegant hali vardı. Ben de şaraba salça oldum. Sen hayırdır amq der gibi bir bakış attı. italyanca, sinyor şarap zevkinizi değerlendiriyorum. Dedim. Böyle bir rüyadır.
Çocukken genelde rüyalarımda ya geceleyin köpekler tarafından kovalanırdım heyecanlı bir kovalamaca yaşanırdı ya da gecenin karanlığında koskoca bir şehirde kaybolur ve başıboş bir şekilde etrafta gezinirdim. Bir de ortaokul zamanlarımda evimizi fareler basmıştı. O olaydan sonra sık sık fareler görürdüm rüyalarda.
Çok çok nadir güzel çıkan rüyalardır.

Rüyalarım ölümden, entrikalardan, savaştan, acıdan geçilmiyor ki.
pek rüya hatırlamam. ama dün gecekini net bir şekilde hatırlıyorum. işyerinde bir kızla konuşuyorum. türkçe konuşmasına rağmen kızın ne dediğinin yüzde seksenini anlamıyorum. çünkü vurguSUZ düşük tonda ve hızla konuşuyor. kıza " ne dediğiniz anlaşılmıyor lütfen tane tane konuşur musunuz? “ diyorum. sonra uyanmışım.
eski sevgilim üzülüyor diye koluma ido tatlısesin kolundaki ibo portresi gibi dövme yaptırıyordum.