bugün

sony vaio- vpcyb2m1e notebook.

fıstık yeşili olması dışında gayet güzel özellikleri var. *
rengine de alışıyorum galiba.
o bir kendini comodor sanan laptop
o bir binek hayvanıymışçasına ağır ağır salınan uyuşuk
klavyesinin harfleri tek tek elinde kalıyor için parçalanıyor (şu anda i harfi parmağımda mesela)
ya kendi kafasına göre kapanıyor ya da hiç açılmıyor
bazen 3 işi aynı anda yapınca kafası karışık çiyuvv sesiyle kararıyor ve kapanıyor
bazen bir dosyayı açması uzun br tuvalet molasıyla eşzamanlı oluyor
içine alien kaçmışçasına korkunç sesler de çıkarabiliyor
vs vs vs
o bir acer aspire 5171z
4 yıllık olduğundan mıdır yoksa tüm elektronik aletler her zaman elimde patlar ondan mıdır he yoksa ben mi kullanmayı beceremiyorum ondanmıdır bilinmez..
ama bıktırdı körolasıca..
i5 460 işlemci
4 gb ram
1 gb ge-force ekran kartı
500 gb hdd.
başlık sahibinin almış olduğu zamana göre ileri teknoloji taşıyan ve bir miktar sağlam ödeme yapmış olduğu bilgisayarıyla hava ve heyecan atmak için açmış olduğu ankettir. ben bu sözlüğün anket formatına duyduğu sempatiyi çözemiyorum ya neyse...
(bkz: forum/chat tarzı başlık)
pür-i pak bembeyaz vaio.
i7 cpu
4 gb ram
500 hdd
2 gb grafik
--spoiler--
ayak başparmağı ile açılabiliyor.
--spoiler--

valla benimki de
kettle a bağlanıp su ısıtıyo.
i7 960 3.20ghz 8mb 4.8gt/s 1366p
powercolor 2gb hd6950 ddr5 256bit 2xdvi hdmi ati 16x
2 adet kingston 4gb 1333mhz ddr3 pc ram tek modül
w.digital 7200rpm 500gb sataıı
*birine playlistimdeki favori şarkımı göstereceğim zaman kilitlenir.
*birine, bilgisayarımın eksik bir özelliğini göstereceğim zaman inadına çalışıp beni rezil eder.
*açılırken cazırdar cuzurdar. bir gün ekranın kendini imha etmesinden korkuyorum.
Facebookta falan bir yerlerde f2'ye bas sonra sağ tuş sol tuş tıkla bir şeyler oluyor diyorlar. Ben sözlük, bu benli bünye bilgisayarı üretenler f2 - f3 'ten başlayıp tüm tuşlara ekran aydınlatması ses açıp kısıp, sessize alma gibi fonksiyonları eklediklerinden hiç birini yapmıyorum. f' tuşlarımın fonksiyonsuzluğu bana özel diye düşüyorum. Bir de soğuk havalarda bilgisayar üstte sen altta olunca ısıtıyor sağolsun. Gülücük.

edit: o gün geldi ve insanlık namına şahsı geçen yazara bilgisayarının fn tuşunu öğretenler oldu ..
(bkz: msinfo32)

http://a1111.hizliresim.com/r/y/ukcp.jpg
4 seneden bu yana çalışmasından mütevellit bana yeten özelliklerdir. bir tek 80 gb'lık hafızası yetmiyor, onu da paso silip silip kullanıyoruz.
konuşabiliyor benimki.
öğrettim, konuşuyor.
1998'de indirimli fiyatı 1250 dolardı.
2011'de ise 50 lira etmez dediler.
at yarışlarına götürmemi istiyor ara sıra.
masa üstüdür, nerdeyse on yaşındadır, e2 de talk şov yapan adamdan daha çok kafa siker. iyi kötü işimi görür, allah razı olsun.
ac kapa dügmesi var, ha bir de ne yaparsam yapayim acik ve kapali olarak calisiyor.
Yeni yılla birlikte 9 yaşına giricek olan pc. 512 mb ddr1 ram, sis 661 fix anakart, onboard 32 mb ekran kartıyla idare ediyoruz efenim.
kumandayı istiyorum, getiriyor şerefsiz.
tuşlarına bastıkça 'aşkımmm yapmaaa' diyor.
yatmadan önce yatağa konduğunda elektrikli battaniye görevi görebiliyor.
ürkünç boyutta cpu - ram - hdd, hiçbir zaman yan kapağını kapatmadığım için tiksinç boyutta sigara külü - toz barındıran, şeker mi şeker, allah ömür versin, toraman bir adet pc sahibiyim.

7/24 çalıştırdığım için çok kahrımı çekti-çekecek. kadir-kıymet bilir pc'me ''kadri'' ismini verdim. bununla yetinmeyip 450 watt power ekledim, yazın soğuttum, kışın ısıtmadım yine soğuttum, şımarmasın pezevenk.

meşakkatli çalışmasından memnun kalıp jenarator bağlayacaktım ama apartman hayatı sakat, gürültü falan vazgeçtim.
packard bell
ekran kartı: 1gb paylaşımsız nvidia geforce gt 330m
i7 işlemci
500 gb harddisk
4 gb ram
2.7ghz. *
paint var.
(bkz: sidik yarışı)
(bkz: mal ile hava atmak)
(bkz: görgüsüzlük)