bugün

yıl içerisinde yaşanan en sıcak iklimdir...akabinde sonbahar gelir..onun akabinde kış ve sonrasında ilk bahar seyreder ve yine yaz mevsimine geliriz..bu döngü böylece devam eder...
(bkz: sözlük yazarlarının anlam yüklü tespitleri)
sertaç ordar albüm çıkarmadan başlamayan mevsim.
bana geçen ağustos ayının sıcaklıgında oruç tutmanın zorluklarını ve eğlencesini hatırlatan mevsim tabii dondurmada unutulmaz.
kadınların en büyük endişeleri. o mevsime istedikleri gibi girdikleri zaman da böyle şeyler yapıyorlar galiba:

görsel
Allah' ın gücüne gitmesin ama sevmiyorum bu mevsimi. hele başları benim için işkence. rahat bir hafta yaza merhaba baş ağrıları çekiyorum. uzun zamandır yoktu bugün gene başladı. tezden geç git de geldin sonbahar.
Bu sene siktir git dedirten mevsim. Oh be nihayet kurtuluyoruz artık bu arsız, yapış yapış mevsimden. Seneye seni başka yerde karşılayacağım için ne halin varsa gör.

istanbul'un tüm ilçeleri sıcak bir Temmuz günü 40 dereceyi aşarak rekor kırmıştır ayrıca. Daha önce Çatalca, Şile ve Sarıyer bu derecenin yanına bile yaklaşmamış.
bir gün sonbaharın gelmesi korkusuyla geçirilen, sabahı ve akşamıyla insanı mutlu eden, insanların birbirine bronzluğuyla hava attığı mevsimdir. Aksine durumu kötü olan ve yazlık sahibi olamamışlar içinse bunaltıcı ve nasıl geçirileceği korkusuyla devem eden günler topluluğudur.
sıcağında fenalaşılan, terletince sövülen, günde iki posta duş aldırtan, kış gelince ise özlenendir.

--spoiler--
sözlük ahalisi yüzmek istiyorum.
--spoiler--
seveninin çok olduğu bir mevsim. ama galatasaray'la sözleşme yenilememiş felipe melo gibi 4 ay brezilya benim, abd sahilleri senin modunda takılmıyorsanız,3 ay tatil yapacak kadar babadan atadan zengin ya da yazlığında, bahçesinde ayağını uzatıp gazetesini okuyan, karpuzunu yiyen bir emekli değilseniz, daha olmadı 2 ay net tatili olan öğretmen değilseniz yaz mevsiminin gerçekten hiç bir çekiciliği yok ve sevenini anlamak zor. öğlen vakti etraftan gelen inşaat sesleri, otobüslerin içinde beraber istif olduğumuz, nefes bile zor aldığımız insanlar, iki adım yol yürüyünce götünden ter akması, başağrısı, uzanıp hiç bir şey yapmama isteği, her gün değiştirmezsen kokan tişörtler, sevdiğin gömleği, kot pantolonu, deri ceketi giyememek, tv'de kapısından girmek için kimimizin haftalık yevmiyesini teslim etmesi gerektiği beachlerde eğlenen ünlüleri aval aval izlemek ve son olarak inançlı olanlarımız için orucun da yaza denk gelmesi, yaz mevsimini sıkıcı, bir an önce geçmesi gereken bir mevsim yapan detaylardır.
insanı pişmiş et gibi kokutan pis mevsim.
güneş'in merkez sıcaklığını götümüzde hissetdiğimiz mevsimdir.
özlenmeyen. Zaten kışın içinde yaz yaşadık, gerçi yazın için de de kış yaşayacaksak sorun yok. gelebilir.
epilasyon, duş alma özürlüler, park havuzlarına giren çocuklar, sabah erken uyananın hit çıkardığı bahçede muhabbet edilen kum fırtınası gibi patronların göz kör ettiği güzide mevsimimiz. plajdaysan şuraya bir otel dikeyim de dönmeyeyim dersin.
sevemediğim mevsim.
gerçekten ruhum yaşlanıyor şu aylarda.
deniz, kum, güneş üçlüsünden de nefret ediyorum.
yağmur, çamur, kar istiyorum.
15 günü kalmıştır.
pufur pufur esen bir yer ya da deniz kenari olmayinca cekilmeyen mevsim.
Yazı yazılan mevsim.
sikişi bile çekilmeyen mevsim.
An itibariyle bitiyor efenim. Ahlar vahlar arasında eriyip gidiyor.
Sonbahardan önceki mevsim. Sevemediğim mevsim.
ağustos ayını insana haram eden mevsim.
sonbahara doğru insanı garip düşüncelere sevkeden mevsimdir.
kızların hiç bir zaman boynuma yada belime dolamadıkları güzel bacaklarına uzaktan bakmak ve 33 derece sıcakta masama dönüp çalışmaya devam etmektir.

edit: bunun üzerine five finger death punch'dan wrong side of heaven dinlenir.
kötü ve mutsuz geçirenlerin; bittiğini anlamanın yolları adlı başlığı bir an önce beklediği mevsim. ama daha bekleyecekler, nereden baksan net bir buçuk , hatta iki ay var.
yine de siz böyle düşünmeyin , kış mevsimi gelince ne değişecekte mutlu olunacak ki mesela.