bugün

yer yuzunde bebeklerden sonraki en sirin yaratik.
genç kızların gördüklerinde aaayyyyyy ne tatlııııııııı dedikleri bebek kedi.
kedilerin en hatta tek tatlı, sevilesi oldukları evre.
kedinin sübyan halidir.
şefkat duygusunu körükleyen, alıp eve götürme dürtüsü yaratan şirin yaratıklar.
dünyanın en tatlı yaratığı...her zaman oyun oynar..oyunu oynayacağı obje önemli değildir..çalı çırpıya bile atlar..
pisicik.
bir ordan bi buraya koşup duran, bol bol oyun oynayan, daha sonra yorulup insanin kucağına gelip uyuyan yaramaz bişey. *
sevmek için ele alındığında bırılamayacak,acaba eve mi götürsek diye ev arkadaşına sorulup olumsuz tepki alındığında üzülerek yere bırakılan minik.
bunların bi bakışları vadır insanın içini eritir. gel beni sev,benle oyna, karnım aç beni doyur, benle ilgilen. o bakışla anlatırlar herşeyi.
tatlı, sevimli bir yaratıktır.
(bkz: bebek kedi)
ing. kitty.
işten günlük rutinin beyninde yarattığı anaforla eve gelen yorgun insan için sıcacık gülümseme sebebi.
(bkz: hello kitty)
hemen kapıp eve götürülesidir, süt verilesidir, isim konasıdır.
arabanın altına girip o saniye başka bir boyuta geçen hayvan yavrusu. aradık aradık bulamadık mına koyim.
dogu illerinde enik olarak bilinen, mini minnacik, miyavlamasi 'vik vik' gibi bir sey olan pisi pisilerdir.

edit: dogu illerinde kopek yavrularina da gudik denir.
dünyanın en şirin şeyidir.
trakya versiyonu için; (bkz: encek)
görüldüğü zaman ay ay ay, canım canım gibi tepkilere yol açabilen hayvan yavrusu.
yapıştım mı bırakmayan dünya tatlısı yaratıklardır. büyükleride makbuldür.
sevilesi, tapılası ,mıncırılası şirin şey. tabi her şey yavruyken güzel. *
(bkz: elmyra was here) *
aslında bilinenin aksine büyük kedilerden daha fazla çizik bırakan kediler. sebebi de henüz bebek oldukları için patilerini ve dolayısıyla minik tırnaklarını kontrol edememeleri. tırnakların patilerden ne zaman çıkarılması gerektiğini bilmediklerinden olduk olmadık durumlarda çıkarır, siz onu seveyim derken çiziverirler. yine de kesinlikle dünyanın en sevimli canlılarıdır. felaket oyuncu olurlar, kıpır kıpır halleriyle insanı bazen gülmekten ölecek hale getirirler. yaramazlık ve masumiyetin aynı minik, tüylü bedende buluşmuş halidir yavru kedi.
güncel Önemli Başlıklar