bugün

bir sıcak süt içmek için neyini vermezki :p
mart ayı sonrası sokaklarda rahatlıkla gördğümüz,geceleri sanırım açlıktan ağlıyorlar,seslerinden uyuyamadığımız,nedense benim tutmaya hatta yüzüne bakmaya korktuğum yavrucuklar.
eğer ki kaka kumunun olduğu kapıyı büyük bir salaklıkla kapalı unutursanız, bi de gelip yatak odanızda deli gibi bi şeyler aranıyomuşçasına* mivvvliyorsa, orda duran en kaka kumumsu yere kendince koca bir öbek bırakacak olandır. kusura bakma ufak kızım ya.
-ay senin burnun mu var? ay senin dilin mi var? ay sen daha miyahlayamıyor musun? ay senin X mi var? gibi sorular sorulup sevilen ufacık şey... *
ikamet ettiğim karşıyaka'da (izmir) bol bol bulunur bunlardan. öpmek istiyorum ama hep kaçıyorlar. tabi gargamel gibi gözüküyorumdur onlara! ben de kendimi görsem ben de kaçarım tabi! aferim yavrucaklara!
bebek kedi tanımlamasından daha şirindir. bebek kedi... bebek he mi? iğrenç.

not: kafayı kediyle bozmuş evde kalmış kız kurularında görülebilen tamlamadır bebek kedi.
büyüdükleri zaman şirinliklerini yitirdikleri dolayısıyla sahipleri tarafından sokağa terkedilir çoğu.
kendilerini bırakıp giden şıllık bir anneye sahip olmalarından mütevellit, gün itibarı ile iki tanesine mecburen sahip olduğumuz sevimli şeyler. daha gözleri açılmamış ve sürekli mikmikleyip (-ki henüz miyavlayamıyorlar bile) duruyorlar. o değil ne yer ne içer bunlar bilmiyoruzda. eski bir göz damlası şişesini biberon niyetine kullanıp sütle besliyoruz ama kafi midir değil midir ne bilelim. kutularında koyun koyuna uyuduklarına göre hallerinden memnunlar herhalde. hey allahım... çok minik ve çok tatlılar yahu.
bildiğin bebekten farkı olmayandır. 2 saatte bir biberonla beslersin, gazını çıkarırsın, koynunda uyutursun, temizlersin.
allah'ın en güzel tecellilerinden biridir şüphesiz. inanılmaz sevimlidir ve en güzeli ise biberonla beslendikten sonraki sevgi gösterisi gıyabındaki mırıldanmalarıdır.
akıllara zarar kedi hayvanının yavrusudur...

pet shop sahibi bir kankam bana doğumgünümde bembeyaz çil-çil mavi gözlü bir tanesini hediye etmişti...

böyle bir hareketlilik, oyunculuk olamaz. bütün duvar kağıtlarını sıyırdı hayvan herif. ama kızdım mı? hayır, keyifle izledim.
elimde 5 adet yavru kedi bulunmaktadır. haliyle 5 kediye bakmak çok zor bir hal aldı. kış da geldiği için sokağa atamıyorum, bir aylık, iki aylık ve 4 aylık kediler bunlar istanbul'da olup da almak isteyen arkadaşlar özelden bana ulaşırsa sevinirim.
görsel dünyanın en şrin yaratıklarından bi tanesi.

her yerde bakabileceğim bi tane aradığımdır aynı zamanda.
bi kedim olsun! dişi olsun, adı zilli olsun nolur*.
görsel dünyanın en şirin yaratıklarından bi tanesi.

her yerde bakabileceğim bi tane aradığımdır aynı zamanda.
bi kedim olsun! dişi olsun, adı zilli olsun nolur*.
kendi gölgesiyle kavga eden paranoyak yaratık.
en iğrenç ve mide bulandırıcı mahluk. kim sıçtıysa bu kedi yavrularını onu dölleyenin kafasını ezmek lazım. pis hayvanlar ayrıca.
rüya gören bir yavru kedi koynumda ise, dünya çok az umrumda oluyor.
el kadarken evinize gelip bütün aile halkını kendine aşık eder. ama çiftleşme dönemi geldiğinde de sinirden küplere bindirir.
bu sabah 6 buçukta dışarı çıkardım. başıma gelmiş miyav da miyav. insanın ergen kedisinin olması ne zormuş. şimdi de geldi ölü gibi yatıyor saatlerdir. işini bitirdi ya.
"miuu, miuu" sesleriyle en gaddar insanın bile yüreğini yumuşatan,
hiç büyümeyeceği izlenimi veren, bir heves kucağa alınıp eve götürülüp
sonradan ihmal edilen şirin suratlı şeydir.
yaklaşık 2 aydır evde beslediğim yaratık. çok tatlı olmasına karşın, oynarken kızdığı zaman o küçük çenesi sibirya kaplanı gücüne erişebilmektedir.

besliyorsanız, ev yemeği vermeyiniz, zira ev yemeği artıkları kedinin sindirim sistemine zarar vererek ömrünün kısalmasına neden olur.
(bkz: enik)

kedi-köpek yavrusuna enik denir.
10 dakika kadar önce çıplak gözle gördüğüm en küçük boyutlusuna denk geldiğim şirin varlıklar. böyle bir güzellik olamaz ya. insan dokunmaya kıyamıyor.
mart sonu olduğundan daha çok görürüz bunlardan inşallah!
masumiyetin hayvanda vücud bulup ete kemiğe bürünmüş hali.
(bkz: canını yediğim)
elektrik süpürgesi sesinden korkan tatlı, minik, sevimli bir şeydir.

http://video.ntvmsnbc.com...u-kedinin-zor-anlari.html
bu aralar sokaklarda miyav miyav bağıran kediciklerdir. anaları doğuruyor insanlar ise onları sokağa atıyor. hayır yani insanlara noluyor? anası çok güzel bakıyor onlara. senin ayrıca bir şey yapmana gerek yok ki. yemesinden tuvalet eğitimine kadar anası öğretiyor.

bari az biraz emsin anasını hayvanlar.