1. 1.
  faal olarak görev yapan hakim ve savcıları temsil ettiğini iddia eden teşkilat. ancak, adeta bir siyasi parti gibi çalışmakta ve yarın önüne gelebilecek davalar hakkında ihsas-ı rey anlamına gelebilecek açıklamalar yapmakta bir beis görmemektedir, yargının "iyi çocukları"...
  1 -3 ... art ist
 2. 2.
  sabah ekran karşısına geçip;
  zibgu ferritaynal bi hoşu, sabih amcaya ayıp galip, her şeyin sonu.
  gelecek.
  (ne diyosun babacım sen yarsav başkanısın, azıcık konuşmayı öğren.)
  -1 ... susarsam konusmam
 3. 3.
  ergenekon hukuk danışmanlığı. başkanı dönem dönem basın toplantısı yapıp esip gürler. Hurriyetten başka ciddiye alan varmıdır orası muamma.

  edit: eksileriniz şereftir ha gayret en kötü entry olacak.
  3 -6 ... fahriserseri
 4. 4.
  hukukun üstünlüğüne inanan ve bunun mücadelesi için uğraşan kurum. bu zorunlu tanım. şimdiki başkanını ise dinlerken mıhtıra veriyor ve ülkede 'ihtilal var' diye bağıracak sandım. basın konuşması olmasına rağmen basbas bağırıp içindeki bütün kini dökmesi, gazetecilere söz hakkı vermemesi bir kurumun başkanına hiç de yakışmadı. başta yasalara saygıdan, tarafsızlıktan dem vurup ta yargıyı yargılamaya kalkışması da işin en komik yani. şaka gibi..
  3 -4 ... ebegume cici
 5. 5.
  http://www.milliyet.com.t...rulari&a=Taha%20Akyol
  ... art ist
 6. 6.
  başkanı ömer faruk eminaoğlu hakkındaki şu aralar soruşturmalar ve ihraç edilebilecegine yönelik iddialarla gündemde olan teşkilat.
  ... juliett
 7. 7.
  yargı bağımsızlığına gölge düştüğünün kamuoyu vicdanındaki kanıtı haline gelen dernek. yüksek yargı mensubu olmasına rağmen başkanının siyasi açıklamalar yapması ve yargı bağımsızlığı sözünü dilinden düşürmeyen yargı mensuplarının bu duruma sessiz kalması manidardır. başkanı yargıtay binasında siyasi mesajlarla dolu bir basın açıklaması yaparak hukuk dışı bir fiilde bulunmasına rağmen üzerine gidilememesi de yargının bağımsızlığının tarafsızlık ilkesinin gerektirdiği düzeyin ötesinde başına buyrukluk görünümü haline geldiğini akla getirmektedir. yarsav'ın sorunlu varlığı bile gerçek anlamda tarafsız ve bağımsız bir yargı mekanizmasını garantiye almak yargı reformu için bir gereksinimdir.
  -1 ... ozgurluk
 8. 8.
  artık ömer faruk emianğaoğlu yönetiminde olmayan bir kurumdur.

  http://www9.gazetevatan.c...el_Kurulu/270898/1/Gundem
  ... antiqa
 9. 9.
  feci şekilde imaj düzeltmiş kurumdur.

  eski başkan
  yarsav

  yeni başkan emine ülker tarhan
  http://www.habervaktim.co...u_ove_ove_bitiremedi.html
  -1 ... rakamsal
 10. 10.
  imajı yerlerde sürünen bir kurumdur. herhangi bir resmiyeti bulunmayan, tamamen siyasi bir kuruma evrilmiş bir kurumdur.
  -1 ... sute giren semsiye