gecen sezon oncesindeki reklamlarinda bitme mujdesi vererek sevindirmis ama bu sezonda da olacagini belli edince uzmus dizi.
ulan o ali rıza bey ne adammış be! ulan o ne yıkılmaz ne devrilmez çınar misali yıllara meydan okuyan bi canlıymış be!

yemin ederim klonlamak lazım o'nun gibilerinden! neyse parası veririz lan!*

adam hala ölmedi abi, yıkılmadı ayakta! tekerlekli sandalyesiyle başbaşa!*

bugün tesadüfen gördüm yeni sezon fragmanını da, adam harbiden ölümsüz abi, bu kadar olaydan sonra hala ölmemiş! valla helal olsun, billa helal olsun!*
Reşat Nuri hayatta olsa ''Bu iş benden çıktı'' derdi herhalde.
kaç sene kaç sezon oldu saymıyorum artık, bu sezonun fragmanında ali rıza bey tekerlekli sandalyeye kadar düşmüş dizinin biteceğine dair umut ışığı belirmeye başladı artık içimde. en kötü ihtimalle bi sezon daha yatalak olarak dayanır sonra hakkın rahmetine kavuşur kısmetse, az kaldı az hissediyorum.

(bkz: dayanın gençler)
Antalya ya kız bakmak için giden Yaprak dökümündeki katır (erkan) hanımın çiftliğine gitmiş meğer.Güllü yü istiyormuş.
yeni sezonun, ilk bölümü yarın yayınlanacak dizi..
başlıyor amk. efsane geri geliyor; fredinin kabusu gibi, okulların açılması gibi geliyor lan yine.
türk aile yapısını bozma yemini etmiş dizi furyalarının, ardı arkası kesilmeyen, absürt konular içeren, ahlak bozguncularıdır. normal yaşantımızda belki evimize davet etmeyeceğimiz tipte insanları her hafta baş köşemize konuk etmek ne kadar akıllıcadır?
bazıları örf adet bilmemne diye kötülesede birebir türk aile yapısını ve gerçek hayatı yansıttığı için çok sevilen ve milli maçlardan bile çok izlenen dizi. öyle izlenmektedir ki çarşamba akşamı açık olan her iki tv den birinde yaprak dökümü oynamaktadır.

''aa olurmu hiç böyle terbiyesizlik! ah şu kocasını aldatıyor, ah bu eniştesiyle kaçıyor, ah adamın kızı kötü yola düşüyor, bu dizi türk geleneklerini hiç yansıtmıyor!'' diyenlerin hangi ülkede yaşadıklarını gerçekten merak ediyorum. her gün haber sitelerinde baldızla kaçma, karısını kocasını aldatma, kötü yola düşme haberlerinden geçilmiyor!
bir roman bu kadar mı sömürülür diye düşündüğüm dizi. şevket'in yeni temsilcisi de 1 numaralı soğuma nedenlerindendir.
Bu ocak bitmesi planlanan dizidir. Ama eğer reytingler yine çok yüksek olursa uzatabilirlermiş.
yeni bölümü an itibariyle başlamış olan dizidir. izleyeceğim deyipte unutanlara duyurulur.
anne tarafından izlenmeye mecbur bırakılan dizidir.
kanal d'nin ustune sifonu cekmesi gereken dizi. yarin bakalim aski memnu ne halde olacak?
en son tanıtım sahneleriyle, bugune kadar izlediğim en depresif film olan 'requem for a dream' i bile geride bırakmış beni bunalımdan bunalıma sürüklemiş olan, iç gıcıklayıcı dizi.
bu sonbahar tüm yapraklarını döksede kurtulsak denilen dizi.*
anneannemin sürekli " kloroplastım biricik kızım bak bu diziyi ibret-i alem olsun diye izleyeceksin! " dediği ve yakında beni verem edecek olan dizi. bitmedi gitti yahu !
(bkz: kuyruk sokumu)
gerçek hayattan tamamen uzaklaşmaya başlayan dizi. cem gibi bi adam var mı ki piyasada yaa..
cem'i kızılcık sopasıyla döveceksin bu dizide. bir adam bu kadar mı maldonado olur yahu.
yaşar nuri güntekin'in eseri diye biliyorduk ama ölmemiş miydi o yahu? bu kadar uzun muydu o eser?
allaım toplu intihar filan mı edicekler, yoksa böyle bir grup insan olarak toplanıp, biz mi bir şeyler yapsak yapımcısından, yönetmenine, oyuncularına kadar..yeter onlar bitirmedikçe bizimkiler biticek..gözlerimin önünde süzüm süzüm süzülüyor yahu, annem, anneannem, teyzem, halam..bizim sülalenin bayan soyunu kurutmaya hevesliler ve daha nicelerini..
Son derece uzatılan dizilerimizden biri.Konu o kadar birbirine girmiş durumda ki bir adam bütün sülaledeki kadınlarla birlitke olabilir mi ya...
bahçıvan şöfere, şöfer aşçıya, aşçı uşağa sonra hepsi uşağa.
mithat beyin gün geçtikçe ali rıza beye benzemeye başladığı dizi, bugün farkettim sakalı falan kesince yüzü göz açılmış. dikkatli baktığımda kaşların aynı ali rıza beyin kaşlarına benzediğini gördüm, tip desen hemen hemen yakın sayılır. imkanı olan varsa araştırsın yemin ederim sezon arasında bu mithatla ali rıza bey beraber takılmışlar, "halilciğim kaşları seninki gibi yaptırayım diyorum" gibi muhabbet geçmiş garanti.

amk. artık dikkat ettiğim şeylere bak, bir dizi insana bu kadar mı beyin amcıklaması geçirtir.

not: bugün evde misafir olduğu için dizi izlenmek zorunda kalınmıştır.