--spoiler--
ayşe:

nejla ablam; ev sizin, ev sizin diyor ama, sonra ona elleme, buna dokunma, oynama deyip duruyor.
--spoiler--
nazım hikmet şiiridir, okudukça burar içini, hele eylülse...

elli bin şiir roman filan okudum yaprak dökümünü anlatır
elli bin filim seyrettim yaprakların dökümünü gösterir
elli bin kere gördüm yaprak dökümünü
düşüşlerini sürünüşlerini çürüyüşlerini yaprakların
elli bin kere duydum ölü hışırtılarını kunduramın altında
avucumda ve parmaklarımın ucunda
ama yaprak dökümüne rastlamak yine de burar içimi
hele bulvarlarda yaprak dökümüne
hele kestaneyseler
hele çocuklar geçiyorsa oralardan
hele güneşliyse hava
hele iyi bir haber almışsam o gün dostluk üstüne
hele o gün sancımıyorsa yüreğim
hele sevdiğimin beni sevdiğine inanıyorsam o gün
hele o gün insanlarla ve kendimle aram iyiyse yaprak
dökümüne rastlamak burar içimi
hele bulvarlarla yaprak dökümüne
hele kestaneyseler.
dakika başına üç felaket düşen, zaman zaman kalbimin sıkışmasına ve sağ gözümde sinirsel tik oluşmasına sebep olan manik depresif dizi.
Dallas ın yanında halt yemiş olduğu dizi.
dizisinde ferhundeyi öpmeyen kişi sayısı 1'e düşmüştür. ferhundeyi öpmeyen bir ali rıza bir ben kaldım maalesef*
"yalnızım" diyen fikret, leyla'yı yok saydığını birkez daha göstermiştir. tek kelime özetliyor bazen insanın yaşadıklarını demek ki.. günlerce biriktirdiklerini tek kelimeyle çarpabiliyorsun öfke ile dolduğun kişinin suratına, üstelik o'nu değil, telefondaki kişiyi muhatap alarak.
dün yayınlanan bölümünde ferhunde nin giydiği elbiseye bayıldım. başka bayıldığım şey ise kesinlikle oğuz un kaşlarıydı. ilk başta yanlış görüyorum sandım bir daha baktım "o ne lan oğuz abla olmuş" dedim. ya arkadaşım kimse senin kuaförün insanların ruh sağlığını koruyabilmesi için bıraksın elinden o cımbızı. almışsın adamın kaşlarını üstten adamın kaşları resmen uzay gemisindeki mr spak ın kaşlarına dönmüş. bu arada ferhunda mithat amcanın dudaklarına her yaklaştığında tansiyonum düştü allah seni inandırsın. hele şu otel odasındaki sahnede ferhunde çarşafı yere bıraktığında mithat amcada bornozu usulca üzerinden sıyıracak diye allah seni inandırsın gözlerimi kapadım ki bu bir kabus olsun. allahtan öyle bir durum olmadı da ucuz kurtulduk. bir başka değinmek istediğim nokta şu ki necla hanım kızımız çok rica ediyorum her bölümde mutlaka bir sahnede giydiğin şu beyaz pantolonunu giymeye ara ver bak annemin deyişiyle "koktu kızım üstünde o pantul" . tespitlerim bitti mi yok daha var. leyla hanım kızımız da saçları soğan kabuğu yapmış her daim hüzünlü hallerini gönlümün sultanı zuhal olcay a benzetmemden kelli o saçların rengini daha bir koyu kızıl yap yüzünün rengi soluk durmasın. bu arada ayşecik afferim evladım necla ya çemkirmenle gönlümün sultanı oldun.*
ne yaprakmis lan 5 yildir dökülemedi.
bunalım dizisidir.
reşat nuri güntekin'in en önemli eserlerinden biri. ayrıca, 2 senedir kanal d'de yayınlanan bir sürü ekran başına toplayan dizidir.
bir türlü bitmeyen artık bitsede kurtulsak dediğimiz film...
Artık sıkmış dizidir. Bu ne yaprakmış kardeşim beş sezondur dökülemedi!
bir zamanlar zevkle okuduğum (bkz: reşat nuri güntekin)'in eseri. şimdilerde kanal d'de yayınlanan her hafta milyonlarca insanı bunalıma sokan bir türlü yapraklarını dökemeyen dizi.
ne oldu bize hayriye ne oldu biz böyle değildik yaaaaa.....
Aman Ali Rıza ağzımızın tadı bozulmasın....
şevket karakterinin yeni oyuncusunun kesinlikle eski şevket tadını veremediği dizidir. şevket karakterinin eski oyuncusu şevket'in sümsüklüğünü çok daha güzel yanstıırdı.
ratinglerde coşmuş dizidir. dün akşam itibariyle hem AB hem de tüm gruplarda birinci olmuştur. dizinin özet yayını ise hem ab hem de tüm gruplarda ikinci olmuştur. share oranı ise her iki grupta yüzde 45'in üzerindedir. inanılmazdır.

http://www.medyatava.com/rating.asp?TARIH=02.09.2009
1dakikaya 10dakika reklam veren dizi. aga bu nedir ya? hicbirsey anlamadim hele ali riza beyin cicek ekerkene bile takim elbise giyinmesi sasirti beni.
bir konuda dizinin bitisi cicek sularkene dizimi bitermis. *
ali rıza'daki de ne sabırmış denilen dizi. bütün bu olanlar şevket'in yüzünden oldu sal gitsin be ali rıza bey daha ne uğrasırsın kardesim. kumar borcuydu, hapisliğiydi, inşaatıydı.. bi de felç olcan üstüne değer mi bre.
carşamba günleri evdeki koşuşturma ve üzgün heyecandan bu lanet dizinin başlayacağını derhal anlıyorum. cünkü annem daha bi agresif, daha bi ağlak ve sinirli oluyor. özenle hazırladığı sofralardan eser kalmıyor recel ekmeğe talim... gecen gün dedim ki;

-bak anacım bu dizi seni hasta ediyor, allah korusun erkenden hakkın rahmetine kavuşturacak. tansiyonun var, şekerin var gel etme eyleme...

allah sizi inandırsın, icine şeytan kacmış bi kız vardı filmde o ne ki, öyle bi cevirdi ki başını ödüm yarıldı ve,

-karışma sen, işine bak, dedi ama mesaj derhal alındı tabii. sesim götüme kactı balkona dar attım kendimi.

karışmam artık tansiyonumu ölcüversene dediğinde de naza cekecem kendimi, kararlıyım.
ferhunde'nin kızıl saçlı girdiği evinden aynı gün kahverengi saçla çıktığı son bölümüyle baya saçmalamış dizi.leylaya ne olmuştur neden nejla hızla kokoşlaşırken leylayı kokuşturuyorlar anlamsız.
sonunda ne olacak merakıyla halen izlense de, artık iyiden iyiye kendini tekrar etmeye başlayan, bu sezon sonunda kesinlikle bitirilmesi gereken dizi.
bu dizide olup biten herşeyi anlıyorum da, bir tek şu küçük kız ayşeyi anlamıyorum. bu kadar güzel ablalara sahipken( özellikle necla), kendisi sokakta görsem tinerci diye kaçacağım cinsten. tabi o kadar abartmamak lazım ama bu kız ablalarına hiç çekmemiş. ali rıza beyin yaşlılığına veriyorum bu durumu*.
bu ayşe eşek kadar oldu hala havuz başında barbie bebeklerle oynayıp duruyo. evin içindeki bibloları kaldırıp indiriyo falan. evdeki kaos ortamı kızın beynine vurdu herhal.
Ne bitkiymiş döküle döküle yaprakları bitemedi diye düşündüren reyting sayesinde bir türlü bitemeyen dizidir.
dizinin herşeyine katlanıorum ama fikretin boynuna kadar çektiği eteklerine katlanamıyorum.ablacım bak bel altı modası çıktı hatta artık geçio ve gördüğüm kadarıyla iki şıllık kardeşin modayı yakından takip edio.e be yüreği kocamaaan,babasını çok seven,hayırlı evlat fikret sana sesleniyorum evet, öle etek giyme lütfen rica ediyorum.tamam bu trt de oynanan asırlar önceki yaprak dökümündeki fikrette bi garip baya alien gibi bişi ama madem yeni nesile uyarlandı dizi ozmn şu eteğe diyorum bi çözüm ya da ben direk senaristlere sesleneyim. sayın yüreği kocamaaaaaan,müziklerinden bizi vuran yaprak dökümünün senaristi,yönetmeni,emeği geçen herkeşleee fikretin eteğini diyorum......