entry'ler (113)

ayrılan sevgiliyi geri döndürmenin yolları

ayrıldığı andan itibaren nerdeyse hiç bir tepki vermemek olabilir. onun için bu kadar değersizmiydim diye düşünür bir süre aklından çıkmazsınız.

uludağ sözlük

bugun adresime gelen mailden anladığım kadarıyla tam üç senedir yazmadığım sözluk. şuan ki başlıklara baktığımda, üç senede birçok şeyin değiştiğini gördüm. peki bunlar neler;
eskiden bu tarz oluşumlara bilmediğimiz bir kelime yada bir olay hakkında insanların yorumlarını okumak için girerdim. yorumların hepsi de içi dolu olmazdı ama çokta hayal kırıklığına uğratmazdı.
şuanda insanlar bu sözlükleri en çok birbirlerine hakaret etmek ve küçük düşürmek için kullanır olmuş.
eskiden 'şu şu şu düşünceye karşı çıkanlar' diye açılan başlık 'şu düşüncelere karşı çıkan mallar' olarak değişmiş. yani insanların düşünce özgürlüğü adına kullandıkları bu sözlük ve türevleri, toplum baskısı ve hakaretlerle kendi kanlarında boğulmuş tabiri caizse.
hiç düşünmediğimiz birşey var; birinin nefret ettiği, devlet büyüğü yada sanatçı bir başkası için önemli bir ilham kaynağı yada yaşama tutunmasını sağlayan bir değer bile olabilir. lütfen yanlış anlaşılmasın ama bu kişi nihat doğan bile olabilir. insanlar başkalarına zarar vermeden ve incitmeden herkesi sevebilir ve düşüncelerini dile getirebilir. bunun bedeli hakarete uğramak, aşağılanmak olmamalıdır bence.
gereğinden fazla mizah anlatışının laubaliliğe yol açtığı, gereğinden çok daha az saygıya hoşgörüye sahip bir toplumuz. avrupa'da teşekkür etmemek ve özür dilememek kabalık sayılırken; bizde teşekkür etmemek cool olmak, özür dilemek ise eziklik olmuş. bu olay yaşam standardımızda ciddi bi düşüşe neden olmakta, insanlar saygının ençok parayla elde edildiği bu toplumda para için diğer insanları üzmekte kırmakta ve birbirlerinin hakkını sahiplenmekte.
ben bunları sadece kendimce farkındalıklarımı paylaşmak için yazdım. belki bi kişi daha okur farklı bi açıdan bakmayı dener, yada başka birisi okuyup, benim gibi düşünen biri varmış der ve bir anlık mutlu olur. üşenmeyip okuduğunuz için teşekkürler.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

kanıma işledin..

şu anda kimseyle çıkmayı düşünmüyorum

bu erkeklerinde karşılaşabileceği bi durumdur. insan kendini nadasa bırakmak isteyebilir.

tarih boyunca söylenmiş ilginç ve güzel sözler

tanrıyı güldürmek istiyorsan, ona planlarından bahset.

değer vermek, sadece matematikte işe yarar.

pearl jam

yaşayan efsane.

kızların sevgilisinden duymaktan hoşlandığı sözler

''seni dinliyorum''

en sevilen çizgi film karakterleri

çılgın korsan jack.

insanın büyüdüğünü anladığı an

sırtında koca bir yük, içinde kocaman bi boşluk ve beyninde bi ton ağırlık hissettiğin andır.

öss birincisi olunca söylenebilecekler

bunların çok çalışmadım, gezdim, sinemaya gittim, sosyal aktiviteleren geri kalmadım diyenleri bolca bulunur.
insana kısa bir süreliğine; gerizekalı, işeyaramaz, malın teki gibi hissettirir. sinirlerinizi bozarlar. daha sonra kendi kendinize, hadi ordan lavuk öss birincisi olmuşun ama minicik beyninle yine aynı cümleleri kurdun der, kendinize gelirsiniz.

dünyanın en muhteşem üçlüleri

kahve konyak çikolata.

takdir edilesi hatun

birşeyleri takdir edilmek için değilde, kendi istediği için yapan hatundur.

nesli tükense üzülünmeyecek hayvanlar

yarasa kesinlikle.

önüne gelen kızla yatan erkek

bunu marifet sayarlar. kişiliği oturmamış erkeklerdir.

türk olmanın verdiği onur

atatürk ile aynı ırka sahip olmanın verdiği onurdur. arap kültürünü benimsemiş, günümüz türklerinin verdiği utancı fazlasıyla kapatır.

kızların aşık olduklarında yaptıkları

durup dururken, kendi kendine gülmek.

ahirette göte girecek entryler uyarısı yapan yazar

bi olaya kahkahalarla gülerken, çok gülen çok ağlarmış diyerek tüm enerjinizi alan arkadaşı anımsatır.

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

+ müsaitse...

dolmuş yavaşlar. sağa çekerken,

+ abi müsaitseniz akşam size gelicez.
- !??!
+ şaka lan şaka.

bir hobi olarak din

(bkz: dini meditasyon olarak yapmak)

ağladın mı sen sorusuna alternatif cevaplar

+ ağladın mı sen?
- ağladım a.q!