bugün

sonsuz fırsatları sayısız sanıp, kendimizi hep ileride bir gün karşilaşacagimizi sandığımız bir başkasını, bir yenisine ertelerken, hayat yanımızdan geçip gidiyor mu? karşımıza erken çıkmış insanları yolun dışına sürerken, bir gün geri dönüp onu deliler gibi arayacağımızı hiç hesaba katıyor muyuz? hayat her zaman cömert davranmaz bize. tersine çoğu kez zalimdir. her zaman ayni fırsatları sunmaz, toyluk zamanlarını ödetir. hoyratça kullandığımız arkadaşlıkların, eskitmeden yıprattığımız dostlukların, savurganca harcadığımız aşkların hazin hatırasıyla yapayalnız kalırız birgün...
bir aksamüstü yanımızda kimsecikler olmaz; ya da olması gerekenler yanımızdakiler değildir...

işbu entirinin yazılmasına bir akşam üstü nöbet esnasında sebebsiz hüzne garkolmam neden olmuştur.
telefon rehberinizde az kişinin olması.
https://www.instagram.com/p/BSrPGEjgJoW/

zordur ama içindeki mutluluğu bulmak kolaydır.
bir süre alışınca ya da bir süre değil uzun bir süre alışınca sizi hiç terk etmeyecek gibi duran durum. hele ki kalabalıklar içindeki yalnızlığı hiç sormayın. sorunlar içinde boğuşulan yalnızlık işkence gibidir. huzur bulmak için edinilen yalnızlık ise mutluluk kaynağıdır.
yine de yalnızlığı çok sevmeyin siz. çünkü o sizi sevseniz de sevmesenizde aynı çizgide tutmayı istiyor. bırak git beni demez yalnızlık siz demedikten sonra.
Yalnızlık, insanın kendine tahammülü olsa gerek.
yalnızlık, ufak seslerin çığlığa dönüşmesi, yavaş hareketlerin deprem etkisi yaratmasıdır.

yalnızlık öyle karanlık ve öyle renklidir ki baktığınız heryer yorar gözlerinizi o yüzden hiçbir yere bakmazsınız. çünkü yalnızlık güzel olandan uzak kalıp kendi güzelliğini bulmaktır.

yalnızlık sabırdır. yalnızlık tahammüldür. yalnızlık benliktir, öze dönüş hatta tüme varımdır.

yalnızlık iyidir.
insan bazen kendini bile görmeye tahammül edemiyor.
Aslında yalnızları yalnızlığa iten faktör; insanları tanıdıkça içlerinin boş olmasından kaynaklı. kendini ve zihin dünyasını yenilemeyen ve tekdüzelikte devam eden muhabbetler insanı bir yerden sonra o kişiden soğutur ve bir yerden sonra ''bu kadar mı? marifetin bu kadar mı saruman?'' moduna sokar. ve artık çevrede soğuk ve kalıpları olan bir insan olarak anılırsın. neyse soğuk iyidir insanın mukavemetini arttırır.
bazı insanları tanıdıktan sonra gelen yalnızlık tuttuğun takımın şampiyon olması kadar güzeldir. fakat safi yalnızlık bir nevi depresiflikle gelen yalnızlık çok fecidir anlatılamaz. hakikaten nasıl baktığınızla alakalı birazda. bir zaman sonra yalnızlığınızın mühendisi oluyorsunuz zaten. belki de herkes gibi. bilmiyorum. zor şeyler bunlar. ama beterin beteri var unutmamak lazım.
(img:#1403622)
görsel
Bize bizden daha yakın olan duygu.
psikolojiktir, öpülünce geçiyor.met üst.
tercihinizse dunyanin en guzel seyi
zorunlulukla intihar nedeni olabilecek duruma verilen ad.
görsel
kendi kendine yetemeyen bağımlı ve gübre olarak kullanılması gerekenleri rahatsız eden durumdur.

bana göre oldukça güzeldir, insanlara katlanamıyorum, rol yapmaktan da sıkıldım uzun zaman önce.
Yalnız olmak yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.

-Bukowski
yaşamak zorunda olduğum beraberliğimdir.
yalnız gezer yalnız takılırız öyle değil mi peki sizce neydi yalnızlık tek başına kalmak mı yoksa toplumun içinde tek başına durmak mı oysa yalnız olmayı seçen bizler değil miyiz? Acı çekmek ve o acıları insanlara övünerek anlatmak ben ne kadar yalnızın sen biliyor musun gibi uçurumun kenarında gibiyiz hani ama aslında o uçurumdan geri adım atıp dönmekte bizim elimizde değil mi sanki bu yüzden yalnızlık huy haline gelmemeli alışmamalı insan yalnızlığa ölünce mezarda zaten yeterince vakit harcayacaksın bu yalnızlıkla şimdi bu yalnızlığı ez geç yeni bir çevre yeni insanlarla tanış yalnızlığın ve sanal alemin verdiğinden daha büyük zevk alacaksın oysaki...
http://www.youtube.com/watch?v=Kh3d0_4oni4
yalnızken dinlemeyin intihara sürükler.
pink floyd-hey you.

(bkz: pink floyd)
(bkz: hey you)
Bir tercihtir bazen. Kişinin kendisini bilerek ve isteyerek yalnız bırakması bir tercihtir. Bunu başardıktan sonra da şikayet etmesi doğru olmaz. Bu yüzden susarak yaşamak gerekir yalnızlığı.

Eğer yalnız olmak istemiyorsan da bir yolu mutlaka bulunur. Ama sen gerçekten ne istiyorsun? Önemli olan bu.
evde ses aramaktır. herkes sevgilisiyle sinemalara gider kafelerde oturur sen evde bir ses ararsın. sanırım ben yalnızlığı sevgili bulamamak olarak algılıyorum.
Cem adrian sarkisi. Cok hostur.
Zordur.
Üzülenin de teselli edenin de kendiniz olmasıdır. Bir paket sigaraya sarılmak, gece yastığa başını koyup uyuyamamak, düşüne düşüne bir yere varamamaktır.