bugün

entry'ler (319)

gece peşinize takılan baltalı palyaço

Raskolnikov?

çünkü sen

ilk yağmurlarımı gördün.

dünyanın en çok karizmaya sahip erkeği

Kitap okuyan bence.

cüneyt arkın mantığın bittiği yer

Ayakta ölmesi. Bir sürü kurşun yiyen canım abimiz ayakta ölüyordu bir filminde.

kızlarla konuşurken konu bulamamak

Hiç düşmediğim durum. Yaşasın kitaplar. Sizde okuyun.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan cümleler

Seni arkadaş olarak görüyorum.

gecenin şiiri

Bir yoldu parıldayan, gümüşten,
Gittik... Bahs açmadık dönüşten.

"gece"
Yahya Kemal Beyatlı....

islam hoşgörü diniyse niye müslümanlar hoşgörüsüz

islam hoşgörü dini deyince Müslümanların hoşgörülü olduğunu iddia etmiyorlar. Ayrıca islamı gerçekten yaşayan insanlara bakmak daha mantıklı. Müslüman olup da her akşam bir şişe sek atan adama bakıp bu fikri ortaya atmanız bence tezat.

fethullah gülen

Ölmedi gitti ya. immortal mıdır nedir anlamadım.

en etkileyici kitap önerileri

(Az) kesinlikle çok güzel, zaten hakan gündayı okuyan diğer kitaplarını okumadan bırakır mı bilmiyorum. Bütün kitaplarını okudum ve en iyisi bu.

( ölümünün dört rengi) okurken titrediğim bir kitap kendisi gerçekten çok güzel. Hatta ara ara okurum açıp. Etimolojik yaklaşımlar ve çıkarımlar olağanüstü. Kesinlikle okuyun.

(Puslu kıtalar atlası) bu kitap da çok güzel. Varlık felsefesini anlatıyor. Ama çok eğlenceli bir biçimde. Divan- yeraltı edebiyatı desek bence tam yeri. Ayrıca konuların bağlanması ve zengin yapısı ile okumadan ölmeyin bence.

(görünmez canavarlar) süper yani tek kelime ile. Bu da yer altı edebiyatı. Gerçekten çok ama çok güzel bir kitap. Satirik yapısı çarpıcı tespitleri ve bilgi ile harmanlanmış jump scare tadında olayları çok profesyonel. Chuck palahniuk kesinlikle okuyun. Ayrıca kendisi dövüş kulübünün yazarı.

(süper iyi günler) bu kitap davranış bozukluğu olan bir çocuğun dilinden bir kitap. Yazarın profesyonel olduğu o tarzda bir çocuğun diline hakim olması. Hem de bunu ustalıkla yapıyor. Kesinlikle okuyun.

(koku) bu kitap ise burnum olduğunu hissettirdi. Sanki bu duyum gelişmemiş gibi hissettim. Aciz gibi. Felsefi yaklaşımları ve kokuları notalara benzetmesi çok güzel. Filmi de baya güzel.

(otomatik portakal) efsanedir zaten bilirsiniz. Ayrıca felsefi bir boyutu vardır. Alex dostumuz çok delikanlı bir adamdır. Ayrıca akıcı olay örgüsü ve dili çok sıradışı. Kıyıda köşede kalmış sokak dilini çok güzel kullanmış yazar.

isterseniz daha söyleyebilirim. Daha geniş bir liste var elimde. Okumak isteyen olursa.......

aşık olduğun insanı bir görselle anlat

görsel
Ne kadar benden uzak olsa da,
Aynı anda nefes alıp aynı anda nefes veriyoruz.
Ne kadar onu görmesem de,
Her gece ona sarılarak uyuyorum.

sözlük yazarlarının sinirlenince yaptıkları

Duvara yumruk atmak. En sevdiğim rahatlama yöntemi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Nefesim sonsuza kadar yetecekmiş gibi lakin nefes verecek ağaçlar güneşe küsmüşler. Ben nefessiz kalıyorum, onlar güneşsiz.

kadınlar

Dünyanın mihenk taşıdır.

sözlük yazarlarının itirafları

Kitap yazmak istiyorum hem de hemen. Ama elimde olan kitaplar bitmeden başlamak istemiyorum. Sanki onu okumazsam eksik kalacakmışım gibi. Yatmadan önce dışarıda her zamn aklımdaki konuyu dallandırıp genişletiyorum.

Ki yazmam gereken çok şey var.

zeytin

Sevdiğimin gözleri gibi.

yazarlara whatsapp tan gelen son mesaj

Ne dert ettin ya.
Ona kız arkadaşı bulmam isteyen kuzenim attı.
Alnımda pez... Diye bir şey de yazmıyor.

geceye efkarlı bir söz bırak

Canın çıkar da sesin çıkmaz bazen.

gecenin şarkısı

Son feci bisiklet - gece.

söz

vermek. göt vermeye benzemez.

Edit: ne kadar alakasız bir şey yazmışım.