Yalnızdır be.
http://www.dreamtv.com.tr/videolar/453 linkinden izlenebilecek olan, gün itibariyle görücüye çıkmış benim adım orman albümünün ilk klibidir. klipte şebnem ferah belediye otobüsünde yolculukta. klibin geri kalan kısmında davul aykan ilkan ve baget şovları ön planda. şarkının en can alıcı noktasında metin türkcanın solosu ise izlenmeye değer. mini etek, bass ve seksi parmaklar üçgeninde ise buket doran yine gizli kahraman. şebnem ferah ın yıllar geçtikçe güzelleşmesi ise takdire şayan.
(bkz: muhteşem)
(bkz: harikulade)
(bkz: tek)
yorgun göründüğüm bir akşam,
mutlu olmak için yetersiz kaldı ..
ve kaygılar beni benden uzaklaştırdılar,
ait değilim artık kendime..

resmedilmiş gibi sessiz,
dibe batarcasına belirsiz..
hani nasıl desem kendi kendim için bile önemsiz..

tanım : kimi zaman düşlerinde, kimi zaman da gülüşlerinde tekil kalan kişi..
Şebnem Ferah'ın Benim Adım Orman adlı yeni albümünün ilk şarkısıdır. ilk video klip olarak bu şarkının sunulması düşünülmekteymiş.

Kim bilir neler neler geçti başından
Kimse böyle yalnız olamaz
Anlat birer birer, tut ellerimden
Kimse böyle küskün olamaz

Çizgi çizgi yüzünde
Gölgeli gözlerinde
Ağır sessizliğinde
Neler neler var
Ne hikayeler var

Her bahar öncesinde
Kardelene dönüşmeyi
Kopmayı koparılmayı anlat

Karanlıkla dans etmeyi
Sonra ölmeye yatmayı
Kahpe dünyayı anlat

Titreyen çenende dünya devrilmiş
Kimse böyle üzgün olamaz
Gözlerin dolu dolu, hayatın da öyle
Kimse böyle yorgun olamaz

Hep göz pınarında,
Duran o gözyaşında,
Akmaya hazırlanan,
Neler neler var
Ne hikayeler var.

Her bahar öncesinde
Kardelene dönüşmeyi

Karanlıkla dans etmeyi
Sonra ölmeye yatmayı
Kahpe dünyayı anlat

Uzaklara dalıp gitme
Gözlerin de dolmasın
Kimse böyle yalnız olmasın

Her bahar öncesinde
Kardelene dönüşmeyi

Karanlıkla dans etmeyi
Sonra ölmeye yatmayı
Kahpe dünyayı anlat
ille de birileri olmak zorunda değil insanın hayatında. Bazıları yalnız yaşar ve yalnız ölür nokta.
Yalnızdır işte.. Yoktur başka tanımı... Bir başınadır insan.. Yoktur kimsesi.. Sevildiğini sanar saçma sözler duyar kalbi kırılır. Susar kalır.
girişindeki akerdeon, topuk sesleri, atılan paranın sesiyle bir hayli güzel olmuş şarkıdır. sokaktan seslerin kullanılmasıyla müziği çok güzel olmuş şarkıdır.
tekil, kimsesi olmayan.
bir zamanlar güldüğünü anımsar da..
yoğurur hüzün'ün çamurunu
avuçlarında...
yalnızlık, eylemine dönüşünce değişik anlayışlar doğuyor. her ne konuda olursa olsun kendinizi ayrı hissettiğiniz veya ayrı hissettirildiğiniz itildiğiniz herhangi bir durumda yalnızsınız. veya diskrimine bir yalnızlık da olabilir, kendinizi ötekileştirir ve etrafınızdakileri algı dahilinde görmezsiniz.

ama genellikle insanlar aşk'ı baz alırlar. istedikleri ilişkiyi bulamayınca yalnız hissederler. aslında mahlas edinse "yalnız" "açlık" der di kendine.

insanlar bazı ilişkilerinde doyamaz ve aç kalırlar. bu açlık öylesine zor anlar yaşatır ki normalde yemeyeceği bir çok şeyi yiyebilir ve oldukları durumdan çok daha kötü hasta bir duruma gidebilirler.
------------------------------ --------------------------------- ----------------------------
eğer elimde olsaydı... yalnız elimde değil işte görüyorsun!
yalnız gözlerim
yalnız ellerim
yalnız gecem
yalnız kalbimde çağlıyor aşkım
yalnız aşk'ım.

bu yalnızlık, matematiksel bir hesaplamanın uzantısının sonsuza kadar giden küsüratları gibidir. küsüratlara takılmayın lütfen ilk rakamları kale alın. fazla yalnız kalmayın . sonra benim gibi küsüratlar ile uğraşınca bu hallere düşersiniz ...

yalnız eyleme düşmeyesicedir..
şebnem ferah'a yine, yeni, yeniden aşık olma nedeni bu klip.
yalnız hissetiğiniz anlarda, yalnızlığınızı depreştiren, bir sezen aksu şarkısı, yalnızlık senfonisi...
'' yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte,
acılar gözlerini dikmiş üstüme nöbette,
bekliyorum bekliyorum bekliyorum,
hadi gelin üstüme korkmuyorum! ''
(bkz: yalından yalnız)
--spoiler--
kollarımız kadar kulaç kalplerimiz kadar sahil
hiçbir adanın almadığı yalnızlarız
--spoiler--
guzel gecirilmis tatilin ardindan gurbete donuldugunde, agiz aliskanligiyla banyodan cikarken anne... sozu dokulur agizdan ama cevap yoktur. sonrasinda cevabinizi sigaralar, demlediginiz caylar verir. Yaz gelsin diye beklenilir. bulutlar daha bir goze batar olur. sanki sizi onlar sakliyormus gibi, onlar ustunuzu ortmus gibi. aslinda yanlizlik koreltir adami ama adaleti de salttir. kimse kandiramaz, kimse rusvet veremez. Getirip goturceklerini, kendisinden baska kimse belirleyemez.