bugün

sony'nin apple'a karşı çıkardığı yeni telefon modeli, XPERia u ve xperia p. özellikleri şöyle efendim:

Xperia P'nun teknik özellikleri: 4 inç ekran, 540x960 piksel ekran çözünürlüğü, 8 megapiksel dahili kamera, 1080 piksel formatında görüntü kaydı, 16GB hafıza.

Xperia U'nin teknik özellikleri: 3.5 inç ekran, 480x854 piksel ekran çözünürlüğü, 4 GB hafıza, 5 megapiksel kamera, 720 piksel formatında video kaydı.

--spoiler--
APPLE'IN BAŞLATTIĞI DÖNEM BiTiYOR
5 yıl önce Apple ile başlayan dönemin sonuna gelindiğini dile getiren Mignot, yeni bir dönemin başladığını ve bu dönemde bütünleşmiş ve entegre olmuş cihazların önemli olacağını belirtti. 20-25 yıllık bir sürede bu konu üzerinde Sony ekibi olarak çalıştıklarını dile getiren Mignot*, bu dönemi kendilerinin başlattığını söyledi.
--spoiler--

görsel
alttaki şeffaf kısım buradan açınız jelatini gibi duruyor.
ciklet kutusu gibi incecik, özellikli ve başarılı tasarım.
xperia ray serisi fiyatları ortalama gibi görünüyor, 2 ay sonra almayı düşündüğüm telefon.
androidin en çok yakıştığı seri.
entry girdiğim tasarımına yandığımının bir çok modeli olan android işletim sistemine sahip telefon.
sony'nin göz bebeği.
sony nin akıl küpü.
Sony gayette dayanıklı sağlam göz alıcı serisidir.
Bir ıxperia değildir.
Z1'den öncesi çöp seri. Z1 başarılır, z2 daha da başarılı ama zirveye oynayamadı.
xperia c4 vs c5 karşılaştırmasını yapabilecek varsa bilmek isterim aradaki fiyat farkı sadece ekran boyutu çözünürlük falan mı yoksa bataryada falan farkediyor mu?
Aga c serisi ve m serisi tamamen saçmalık.

Yani buna para veren ahmaklar var. Ulan desire one z gibi seriler dururken buna para verilmez.
Geçmişten gelen sony alışkanlığı olan insan gerçekten başka markaya yönelmiyor..

Birçok serisini kullandım xperia'nın, en son z ve şuan xa serisini kullanıyorum.

Geçtiğimiz günler de dokunmatik de dahil ekranını (kasası ile beraber) kendim değiştirdim, 280 lira maliyet çıkardı.

Iphone son serilerin sadece 'cam' tamiri 800 lira idi..

Ne yazık ki geçtiğimiz dönemler de Türkiye piyasasından çekilme kararı aldı sony..