bugün

cannes'da ödül almayı başarabilmiş 89 doğumlu yönetmen. iki filmi vardır şimdilik: i killed my mother ve les amours imaginaires. iki filminde de başroldedir. söylemeden geçersem üzülürüm ki çok yakışıklıdır.
edit: cinsel tercihi erkekler yönündedir. nasıl diyolarrrr; gay.
(bkz: maşallah)
ikinci uzun metraj filmi "heartbeats" -hayali aşklar- filmini bu yıl uluslararası eskişehir film festivali'nde izleme şansı bulduğumuz genç yönetmen. bu filminde de kendisi rol almayı tercih eden yönetmen, kendine has hoş bir sinema diline sahip. ilk filmi i killed my mother yarı otobiyografik özellikler taşıyordu.
François Truffaut takıntısı olduğunu açık açık betimleyen yetenekli genç yönetmen.
editimsi:400 darbe veya jules et jim yeni dalga olarak modern çağı yadsınamayacak derece etkilemiştir. ahh 400 darbe ahhh! ne filmdi o bee!
j'ai tué ma mère siyle genç izleyiciler arasından kitlesini yaratmayı bir nebze başarabilmiş, gelecek vaat eden genç çocuk, şimdiden iyi yönetmen.
89'lu çok yetenekli olduğunu düşündüğüm yönetmen.bir sürü ödülü bulunmakla birlikte filmlerinde başrolü de kendisi oynamaktadır.

j'ai tue ma mere ve les amour imaginaries ile beni kendine hayran bırakmıştır.

les amour imaginaries(ya da heartbeats) son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi.

filmlerindeki renkler,kıyafetler ve müzikler bence hepsi harika ve özenle seçilmiş.

umarım sonraki filmleri de böyle olur, bizi kabak tadı veren hollywood filmlerinden kurtarır.
(bkz: abel xavier) *
J'ai tué ma mère filmi ile tanıdım bu elemanı. hem yönetmiş hem oynamış ki ikisini de iyi yapıyor kanımca. gelecekte, sinema sektöründe adı sık duyulması muhtemel.
oldukça yakışıklı bulduğum yönetmen ve oyuncu. maalesef cinsel tercihini erkeklerden yana kullanmıştır.
hayali aşklar filminin yönetmeni ve başrol oyuncularından biri olan genç yetenek.
tanımadan bile aşık olunabilecek bir yüze sahip yönetmen. baktıkça içim bir hoş oluyor. yeni filmler çekse de izlesek.
kusursuz yüz hatlarına sahip yetenekli yönetmen ve oyuncu. giyim tarzıyla beni kendine hayran bırakmıştır ayrıca. kendisinden yeni projeler bekliyoruz ve elini çabuk tutmasını diliyoruz.
Saç stili ve taktığı gözlükler kendisinden sonra furya yaratmış, başarılı, çok başarılı yönetmen.
türkiye'de yaşasaydı ve o yaşta film yapsaydı, youtube'den dışarıya adımını atamaz hatta youtube'de bile milyonlarca negatif yorum alacağı kesin olan yönetmen kişilik. kıyafetleri beni benden eden genç adam. keşke kanka olsak.
başrölünü de oynadığı tom a la ferme adlı 4. filmi 2 eylüldevenedik film festivalinde gösterime girecek olan kanadalı.
bende filmleri sayesinde montreal'e gitme isteği uyandıran genç yetenekli yönetmen.yazıp yönettiği ilk üç filmini de izlemiş biri olarak tarz ve farklı filmleri var.türkiyede yaşasaydı eminim bok üstüne bok atılırdı neyse yeni filmi tom a le ferme'yi izlemek için sabırsızlanıyorum.
cok tatli. yani bir erkek olarak soyluyorum bunu. cok tatli.
genç, başarılı yönetmendir. genç yaşta bu kadar güzel işler başarması kıskanılacak bir durum bence, adam hem başarılı, hem yakışıklı, hem de karizmatik rabbim verdi mi tam veriyor demek ki.
çok tatlısın keşke gay olmasan adamı. genç yaşa rağmen helal olsun. iki uzun metrajını bir gün arayla izledim, kendinden hayatından katkılarını bir kenara bırakırsak ciddi anlamda insanın fikirlerini değiştirmeye, ikna etmeye meyilli bir insan. aslında ne kadar güzel ağzı yüzü olduğundan çok güzel sigara içtiğinden falan da bahsetmek istiyorum ama onun yerine filmlerinde kullandığı müzikleri ve sahne geçişlerini öveyim. tekrar helal olsun.
Yeni filmi bu yil cikacakmis. Hangi ay cikacagini unuttum. Yonetmen odakli film izleyen biri olmadigim icin yonetmen ismi bilmem pek. Bildiklerim arasinda en sevdigimdir. Oyuncunun giysi renginden, calan muzige; her yerde gupguzel parmagi bulunur. Sanat filmleri hic bu kadar zevkli, canli olmamisti. Degerini bilelim.
sinema'nın wonderkid'i.
Bu züppenin tek iyi yanı müzik zevki.
.
ilk filmini 20 yaşında çekmiştir.
son filmi MOMMY ile 2014 cannes film festivali'nde jüri özel ödülünü Jean-Luc GODARD ile paylaştı.
sanırım hayatının en büyük ödülü GODARD ile aynı sahnede soluk alıp vermek olmuştur.
Bir de utanmadan o sahnede ağladı. hem de arkasında godard bekliyordu. Godard ulan godard.
herif 10 dakika ayakta senin konuşmanı bitirmeni timsah gözyaşlarının dinmesini bekledi.

değinmeden geçemeyeceğim bir şey daha var: her yıl bir tane film çekiyor. leblebi gibi film mi çekilir ulan?
birde buraları okuyorsa şayet naçizane bir tavsiyem var kendisine:
almodovar filmlerini az izlesin.*
Muthis biri hemen hemen ayni yastayiz ama o cannesten odul bense cinemaxsimustan bilet aliyorum o edif piaf dinliyo ben sezen aksu o butun gercekleri tum ciplakligiyla filmlerle anlatiyo ben icimde tutuyorum ama yinede bu onun helak edilecegi gercegini degistirmiyo neyse yinede allah bilir kisaca bayildigim tum ictenligimle sevdigim filmleri yapan adamdir daha iyi filmlerle bekliyoruz efendim bide 13 yasindayken leonardo dicaprioya mektup yazmis ben 13 yasindayken gunlugume bugun matematikten bes aldim yaziyodum ya iste bu yuzden belkide o orda ben burdayim.
Gecen hafta ilk ingilizce dersimizde harflerden.kelime kurucaktik x harfiyle biri xtrem menu dedi dununun nasil.bi kafa nasil bi sinif nasil.bi ingilizce dersi birden atlayip senin adini soyledim xavier kecimin adi yine sen rehberimdeki kisiler xavier 1 xavier2 kodlu keske biraz beni onemsesen ya buralari okursan lutfen google translateden cevirme ya cok anlamsiz.olur ya aman neyse velev ki.xavier dolaniz. Bu arada sacin kivircikken gelin basi gibi duruyo o modeli birak kendine yazik etme.
samimi olup olamadığını anlayamadığım über yetenekli kişi.

samimiyetten kastım şu bir proje mi değil mi? onu merak ediyorum. ancak ne olursa olsun bir yönetmen aday adayı olarak yaptıklarına çok büyük hayranlık duyup, çok büyük saygı besliyorum kendisine. 19 yaşında ilk filmini çekip sayısız ödül kazanarak, 25 yaşında 4 uzun metrajlı film yapmak ve onlarca ödül almak kolay bir iş değil.

helal olsun demek dışında bir şey yapamıyorum. ama bir gün seni yeneceğim xavier dolan.
güncel Önemli Başlıklar