1. 1.
  michael winterbottom isimli ingiliz dahi yönetmen tarafından çekilen, ingiltere'nin alt sosyal-ekonomik tabakasını yansıtan, ilk izlediğimde ken loach filmi zannettiğim -hatta ingiliz banliyölerinin geniş bir fotoğrafı niteliğinde olduğu için- onun filmi olduğuna kesin gözüyle baktığım, aşırı derecede samimi film.

  omuz kamerası kullanımıyla sıcak ve yakın bir duygu yaratır, flu görüntülerle lars von trier'den de bir şeyler barındırır winterbottom'ın filmi. ekonomik çıkmazlar içinde birbirleriyle dayanışmaktan başka çareleri olmayan, hayatın üzerlerine geldiği insanların hikayesi, hoş piyano partisyonları eşliğinde anlatılır.
  3 ... louis cyphre
 2. 2.
  (bkz: jude)
  1 ... compassrose
 3. 3.
  wal kilmeri'n basrolunde oynadigi 70 lerin prono yıldızı (bkz: jhon holmes) i canlandirdigi film.
  1 ... adini unutan adam
 4. 4.
  Oriental Wind
  Girl
  Husch
  Aşk
  Fly
  Gör
  Sensiz Yaşamam
  Ennio
  şarkılarını bünyesinde bulunduran ilhan erşahin şaheseri!
  ... little girl in bloom
 5. 5.
  ilhan erşahin'in en çok adı duyulan , bora uzer, nil karaibrahimgil ve dilara sakpınar gibi isimlerle çalıştığı albümü. bu ünü haketmiştir vesselam fakat diğer albümleri de kesinlikle yabana atılamaz.

  (bkz: love trio)
  ... bahdeniz
 6. 6.
  ayrıca rumelihisarüstü'nde bir mekan.
  ... nikiznatimportint
 7. 7.
  bir roler coaster a binmek icin kuyrukta 2 saate yakin beklebileceginiz eglence parki. *
  ... scurtel
 8. 8.
  (bkz: alice in wonderland)
  ... sylviaplathh
 9. 9.
  boğaziçi üniversitesi'nde dördüncü sınıf öğrencisi olan bir gencin üniversitenin yakınlarında * açtığı hoş mekan. gerek yemekleri, gerek restoranın ferahlığı ile tercih nedenidir. ayrıca üniversitenin güney kampüsünde de bir minik şubesi bulunmaktadır.
  ... kereste
 10. 10.
  boğaziçi üniversitesinin orada bulunan, penny wise but pound foolish mekan. yazın bu sıcak günlerinde hem biraz serinlerim hemde yemeklerden keyif alırım diye gittim ancak içeri girmemle yüzüme çarpan sıcaklık vurmasıyla aynen kapısından döndüğüm cafe restoran.
  -1 ... batis