bugün

entry'ler (33)

hastası olunan sözler

(bkz: senin kedi canını)

çok seksisin diyen adamın ağzını burnunu kırmamak

kendiyle barışık kadının yapmak isteyeceği harekettir.

dünyanın en muhteşem üçlüleri

(bkz: me myself & I)

anarşist öğrencileri dövmek

devlet olmamasının nasıl bir şey olduğunu anarşist bireye hissettiren gösteridir.

fakirleri öldürmek

kişi başına düşen gayrisafi milli hasılayı yükseltir.

adı duyulmamış üniversiteyi kazanmak

utanılması gereken başarıdır(!)

bu üniversitelerin tanıtım çalışmalarının başında okulu kazanan ve barajı ancak aşabilmiş sabilerin facebook'ta "üniversitenin ismi." formatında sundukları iletiler yer alır. zannediyorum ki okul bu formatta ileti atanlara belli bir oranda burs vermektedir. yoksa kimse utanmadan iki oda bir salon çeyrek mutfak üniversiteyi arkadaşlarına duyurmaz.

(bkz: kültür üniversitesi)
(bkz: kadir has üniversitesi)
(bkz: university of reading)
(bkz: aston university)
(bkz: bir odamiz boştu üniversite yaptık üniversitesi)

kızların lise sonrası köpeğe doğru evrim geçirmesi

yakından şahit olduğum olaydır. lisenin bitmesinin ardından dizlerinin altındaki beyaz okul çoraplarını ve kıvırıp kıvırıp mini hale getirdikleri okul eteklerini kaybeden kızlar, hiçbir etkileyici özelliklerinin kalmamasını anlamalarıyla ilk önce bocalarlar. bu bocalamayı kraldan çok kralcı olma sendormu izler ve o gösteririm ama vermem havaları kaybolur.

okulda ergenlerin hormonlarından dolayı fazlaca pohpohlanmış olan bu dişiler, hormonların dizginlenmesiyle beraber üzerlerindeki o müthiş ilginin ve arzulanmanın kaybolduğunu fark ederek ilgi canavarlarına dönüşürler. bundandır ki liseyi bitiren kızlar ergenlikte olduklarından daha da depresif günler geçirirler üniversitede.

kendilerine kul köle olan erkeklere köpek olmaya başlarlar, huyuna giderler, alttan alırlar. artık o ukala liseli kızların kendilerine olan saygıları kalmamıştır. erkekler geriden gelerek kızlara olgunluk konusunda açık ara fark atar ve kızlardan aldıkları bu uğraş gerektirmeyen geri dönüşün tadını çıkarır.

kızlar teklif etsin diye mızmızlanan özgüvensiz it

kendi kabiliyetsizliğinden ve özgüvensizliğinden kaynaklanan eksikliğin yarattığı hararetle "kızların teklif ettiği yerde yaşamak istiyorum" ben diye ağlayan adam müsvettesidir.

hayır birazcık gururlu olsan gidip tipsizim, konuşma kabiliyetim yok, kızlar beni sevmiyor diye kendine gerçekleri itiraf edersin. yok ama bu insanlarda illa kızlar teklif etsincilik, bir kaçışcılık, bir eleştiriyim toplumsal düzenicilik vardır. nitekim bunlar bahane değildir.

(bkz: götüren götürüyor)

üniversiteye yerleşememiş ezik

herkesin yerleştiği kolay sınavda açıkta kalmış akılsızdır. sen git herkesin iyi kötü yerleştiği sınavda açıkta kal ondan sonra bir de gel sınav çok zordu diye laf at. utanmadan git sınav sistemini protesto et.

ben daha boğaziçine yerleşmiş adamın gidip hayatımızı 3 saate sıkıştırıyorlar olur mu böyle iş dediğini duymadım. kuyruk acısı olan sınava bok atmasın, illa bok atılacaksa aynanın karşısında talim yapılsın.

(bkz: çok akıllı ama çalışmıyor)

arap türk kardeştir kabul etmeyen kalleştir

bütün dünya kardeştir görüşünün benimsenmesi durumunda otomatik olarak kabul edilmiş ifade.

arma 2 cd code

(bkz: armani code)

metrobuste oturan yolcu

terbiyesiz olandır, ayağı kalkması birinin koltuk altına kafasını dayaması gerekendir. yine de hoşgelmiştir.

turklerdeki kar hesaplama hastaligi

avrupa'nın en hızlı gelişen ekonomisine sahip olmamıza yaramış hede.

dünyanın önünde eğildiği lider tayyip erdoğan

suratına bakmak yerine yere bakmayı yeğlemiş dünyadır.

grooveshark

düşük belleğe sahip bilgisayarlarda kullanıldığında bilgisayarın kitlenmesine yol açabilen online müzik arşivi.

taşınmak

türkiye'de günümüz koşullarında internet bağlantınızın 4 gün ile 10 gün arasında kesilmesine yol açan eylem, çile.

ctrl c ctrl v

ödev hazırlarken öğrencinin hayatını oldukça kolaylaştıran bilgisayar kısayolları.

viral reklam

her zaman anlaşılması kolay olmayan, dağıtımı kolay, maliyeti düşük ancak yüksek maliyetlilere kıyasla çok daha etkili reklam çeşidi.

(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)

erwin olaf

eşcinsellik unsurunu çalışmalarından eksik etmemeye çalışan, fotoğraflarının içindeki gerçekçi illüstrasyonlarla dikkati çeken, mükemmel ışık kullanma yetisine sahip ve röportajında geçtiği üzere makine olarak phase one kullanan fotoğraf sanatçısı.

(bkz: gerçeğin bitip kurgunun başladığı an)

elliott smith

between the bars şarkısıyla insanı kendinden alan,"ah keşke daha uzun olsaymış" dedirten şarkılar yazan, indie müzik yapmayı ünlenmeden önce de ünlendikten sonra da başarabilmiş şahane sanatçı.