1. 1.
  yönetmenliğini tim burton'ın yaptığı çarli'nin çikolata fabrikası adlı filmde çikolata fabrikasının sahibi rolünde oynayan johnny depp'in oynadığı karakterin adı.
  3 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  charlie and the chocolate factory filminde çocukluğu dişçi ve çikolata karşıtı babayla geçmiş ancak bir gün tüm bunlara yeter deyince evden ayrılan ve çikolata fabrikası sahibi olan; aile, anne baba gibi kelimelerin ağzından pek zor çıktığı -hatta çıkamadığı- johnny depp'in canlandırdığı karakter.
  şarkısı da vardır:

  willy wonka, willy wonka
  çikolata kralı
  willy wonka, willy wonka
  hazır olun geliyor
  4 ... vera
 3. 3.
  michael jackson'dan esinlenilerek yaratıldığı söylenen karakter.
  4 -1 ... kenjin
 4. 4.
  (bkz: çikolata kralı)
  1 ... kflli
 5. 5.
  Dünyanın en ağız sulandıran çikolatasını yapan fabrikanın sahibi.
  1 ... hermia
 6. 6.
  marilyn manson'dan esinlenilerek yaratıldığı söylenen karakter.
  1 -1 ... sacriter
 7. 7.
  roald dahl adlı çocuk romanı yazarının (ki gerçekten çok yaratıcı bir yazardır, okuyunuz, okutunuz..) charlie and the chocolate factory (çarli ve çikolata fabrikası) adlı kitabının baş karakteri olup, marilyn manson esinlenmesi olduğunu düşünmediğim karakterdir. tim burton'ın sinemaya uyarlayışında, johnny depp'in karakteri canlandırışındaki ustalık da kendisinin ne kadar iyi bir karakter oyuncusu olduğunu gösterir.

  (bkz: ed wood)
  (bkz: sweeney todd)
  (bkz: pirates of caribbean)
  1 ... sweet leaf
 8. 8.
  Ilk olarak 1971 yılında Gene Wilder tarafından sinemada canlandırılmıs karakterdir. (bkz: Willy Wonka and the Chocolate Factory)
  2 ... cassandra
 9. 9.
  Charlie and the Chocolate Factory romanının kahramanı. kendisini ilk canlandıran kişi ise gene wilder'dır. zira kitaptan uyarlanan ilk film Willy Wonka & the Chocolate Factory adıyla 1971 yılında yapılmıştır.
  1 ... hiphopotam
 10. 10.
  (bkz: willy wonka ve şahane elmacık kemikleri)
  (bkz: johnny depp)
  3 ... cicik