bugün

(ing.) yaya yolcu, gezici.
ray-ban'ın retro bir gözlük modeli. kimseye yakışmamasıyla da meşhurdur. bu sene hortlamıştır. modası geçecek olduğu için salaklar gibi ray ban'den alınmaması, http://www.victoriassecret.com'dan 9 dolara sipariş verilmesi caizdir.
muhteşem bir gözlük modelidir, son günlerde modadır. ayrıca ülkemizde çok pahalıdır* ama diğer ülkelerde 15 dolara bile bulunabilmektedir. yazın gözdesi olacak, çok güzel, çok*.
yurdum genc kızlarında gorulenlerin bir cogunun sahte oldugu gozluk.
boktan bir gözlük. yakıştığını zannedip dışarı çıkan o kadar kızın aklından şüphe etmeye başladım artık. yakışmıyor, illa üstüne mi çıkayım?
aynı zamanda alacakaranlık adlı kitabın film uyarlamasında edward' ın bella' yla birlikte okula girerken taktığı gözlük modelidir.
bu gözlüğün ne olduğunu bilmeyip boku bokuna laf atanlar, ama arkadaşlarında gördüklerinde; -verde bi foto çekileyim demekten kendilerini alıkoyamadıkları gözlük.

1952 yılında piyasaya çıkmış olan bu model, ilk plastik çerçeveli gözlük olup dünyanın gelmiş geçmiş en çok satan gözlüğüdür.Bir çok filmin karakteriyle özleşmiştir .Kaldı ki moda manyağı geri zekalılar yüzünden bu gözlüğün neyi temsil ettiğini bilmeden alıp takıyor,sadece moda diye.Yolda yürürken karşıdan geçen kişi gözlüğümü gördüğünde aaa bi Wayfarer diyeceği yerde, aaaa Edvard'ın gözlüğü diyor.
Ray-Ban nin bu modeli 80li yıllara damgasını vurmuş, günümüzde yeniden popülaritesini kazanmıştır, özellikle deri ceket kombinasyonuyla kullanıldığında oldukça punk durmaktadır.
çok baba gözlük.
bir "zaman"ın sembolü olmayı başarmış gözlük modelidir.
ne yazık ki geçen yaz moda olmasıyla yakışan yakışmayan takmaya başladı, üzüldük.
(bkz: zorla güzellik olmaz)
(bkz: olmayınca olmuyor)
(bkz: blues brothers)
şıktır gerçekten. yılların eskitemediği bir modeldir. ancak daha iyisi için

(bkz: aviator)
rayban ın en güzel gözlük modelidir.
harika bir gözlüktür. ama ele ayağa düşmüş bir gözlüktür. ece erken bile takıyo ya düşünün o kadar düşürdüler
herkese yakışmamasıyla ün kazanmış gözlük modelidir.
genç kızlarımız da robert pattinson -nam-ı diğer edward- sayesinde tanışmışlardır wayfarer ile. malum gözlük markasını bile bilmek zorundayız pattinson'un. *
80'leri kasıp kavurmuş ray ban'in en güzel gözlük modeli.ayrıca (bkz: retro) (bkz: şık)
raybanın favori serisidir.*
her yaz bunu takar plajlarda karşı konulmaz bir karizmaya sahip olurum.*
kahverengisine sahip olduğum, 80'lerin ve bu son 2-3 senenin nedenini anlamadığım derecede revaçta olan güneş gözlüğü modeli, ilk olarak amerikan rayban firması tarafından üretilmiştir.
fiyatının 550 lira olduğunu duyunca içten içe küfür etmeme sebep olan gözlük.
yarım yüzyılı aşkın süredir kullanılan Rayban'ın tartışmasız 1 numaralı gözlük modeli.
abime ingiltereden getirttiğim ablama ilk maaşıyla aldırttığım birde gerçeğine yetmeyecek param olduğu için sahtesini alıp 2 orjinal 1 sahte ile bayılıp bittiğim kimilerine göre wayfarer bana göre kemik olan gözlük türü.*
polarize camlısı ayrı, optik lenslisi ayrı bir güzel durmaktadır. tavsiye edilir.
17-18 yıl önce de pek modaydı. geçenlerde çekmecelerden birinden çıktı, neyin kafasını yaşıyormuşum bunu takarken diye düşündüm bir an. ben ona baktım o bana baktı. hiçbir şey hissetmedim sonra. bu yani.
audrey hepburn'e yakıştığı kadar kimseye yakışmayan rayban modeli. gözlüğün kullanım bakımından daha rahat bir modeli çıkmıştır ki kendileri için; (bkz: rayban 4154)