bugün

herhangi bir arenada bir şeylerin ters gittiğini insanlara anlatmaya çalışırsınız ama neredeyse herkes sizin ikazınızdan sonra daha fazla yanlışlıklar yapma eğilimine girer. olmayınca olmaz.
(bkz: cenabet işler)
(bkz: dont bother anymore)
(bkz: 17 eylül 2009 fenerbahçe fc twente maçı)
(bkz: oldurmayan allah oldurmuyor)
milli futbol takımımızın maçlarını anlatan spikerlerin sıkça kullandığı klişe sözdür.
bütün olmazları olur kabilinden yumuşak zemine çeken kişi avuntusudur. beceriksizliğin maskesidir. elinden geleni zamanında yaptıktan sonra olmayan bir şeyler varsa yanlış işte ısrar ettiğin gerçeği ortaya çıkar.
istediğin kadar uğraş,kıçınıda yırtsan olmayınca olmuyordur.
Nazan Öncel imzalı Sibel Can' ın seslendirdiği Yalnızlar Treni isimli şarkıda geçen söz öbeği.
(bkz: ne senin yüzün güldü, ne içime sindi, olmayınca olmuyor.)
bazen ne yapardan yap , olmuyor bazen.
*
(bkz: hayırlısı)
zorlamanın manası yok, bundan sonrası imkansız demenin başka bir yolu.
imkansız kelimesi kadar soğuk olmadığı için kullanıldığı zaman daha çok yakar insanın canını bu cümle.
1977 çıkışlı erkin koray şarkısı.

bağlama girişinde bariz orhan baba imzası var.

başıma gelmedik hal kalmadı dünyada
olmayınca olmuyor gülmüyor kader

çilelerle dolu keder ile dolu ömrüm
öylesine ağlıyor sızlıyor gönlüm

ne baharı gördüm ne de yazı dünyada
olmayınca olmuyor gülmüyor kader

anladım ki gülmeyi bilmiyor kader...

http://fizy.com/s/1agm2y
pekçok insanın sığınağıdır, haklılık payı da yok değildir hani.
olmayınca olmuyor işte bazen hocam... ne kadar zorlarsan zorla...

(bkz: true story)
(bkz: türk korku filmleri)
olmayınca olmaz evet. güzel söz.
ne yaparsan yap, olmuyor bazennn....
(bkz: vermeyince mabud neylesin mahmut)
Ben bu cümleye katılmıyorum açıkcası.
Bu tamamen vazgeçmeye niyetli birinin arkasına sığınmasıdır.Sen tut hiç çaba sarfetme ( ya da yeteri kadar sarfetme , ne kadar olumsuzluk varsa düşün , ne kadar boş adam varsa dinle)sonra gel olmayınca olmuyor diye bahane yarat.
Herşey ufacık bir istekle başlayacak diyorum bende.
(bkz: 16 mayıs 2010 fb-ts maçı) fenerbahçe arayı soğutmadan 1 sene sonra (bkz: 22 mayıs 2011) levrek ızgara sunmuştur taraftarın önüne, öyle 15 sene beklememiştir!
ama bazen gerçekten olmayınca olmuyor şampiyonluk sevinci bile yarım yamalak kalıyor.
yaşanan hayal kırıklığının ardından insanın elini yıkayıp banyodan çıkması gibi bir hissiyata kapılmasına yol açan telkin. yani herkes masum; tek sebep olmayınca olmaması, işte bu kadar basit.
kendini parçalasan da sonunda yine olumsuz olan durumları anlatan sözdür.
bazen olmaz,hayat istediğini sunmaz, sunsa da uymaz. ya zaman yanlıştır ya mekan. belki de insan...
bazen ne yaparsan yap, olmuyor bazen.

(bkz: en güzel hikayem)
öğrenilmiş çaresizliktir.
güncel Önemli Başlıklar