bugün

görsel
Çok sağlam bir araba olduğu iddia edilir ancak, sağlam bir araba değildir. Örnekleri için, google görsellere volvo kazaları yazmanız yeterlidir.
türkiye'de piyasası olmayan arabadır.
bir müverrih olarak size bu marka hakkında bir kaç anekdot düşeceğim çabuk geçen yılların anısına.
Volvo bilindiği üzere ısveç malıdır. Isveç de yine bilindiği üzere kuzey avrupa yani baktık ülkesidir. Doğal gazi ve çelik ham maddesinin verdiği güç ile bu gün refah açısından muasır medeniyetler seviyesinde olan bir ülkedir. Burada önemli olan çelik. Dünyanin en iyi çeliğidir. Sene 1940 in ilk çehreği adolf hitlerin almanyası kıta avrupasını kasıp kavuşuyor. Henüz amerika savaşa girmemiş bundan gelen fırsat gücünü cebren kullanmaktadır. Savaşın iki hammaddesi vardır biri petrol ve kömür biri demir çeliktir. Fransadaki kömür havzasını ele geçirmiş ve petrolü de ünlü yahudi isim vermek istemiyorum iş adamı tedarik etmektedir. Işte burada hitler için en önemli şeyi ısveç Çeliği teşkil etmektedir. Bunun için gücünün 18 ini sırf burası için harcamış diyebiliriz. Atlantik duvarının yapılmasındaki nihai niyet budur.
Isveç çeliği çok güçlüdür. Bu gün gidin 80 model bir volvo alın balyoz ile bile zor yamultursunuz kaportasını.
Hala dünyada volvo aracında kaza yapıp da ölen kişi sayısı bir elin parmağını geçmez.

Bu arada volvo ile hiçbir kurumsal bağım yoktur. Sadece amaç bir kaç bilgi beyan etmek.
ikinci arabam olacaktir.öyle umuyorum.
90 model arabalarında bile full airbag, yol bilgisayarı vs. her şey bulunan, çok sağlam markadır. otomobilin yanında tır, kamyon vs. üretir. belirli bir kilometrenin altında giderken önüne çıkan yayaları ve bisikletleri algılayıp otomatik firen yapan son bir sistem yaptılar. bazen zevk için volvo sitesine girip, kendime 400-500 bin liralık arabalar yaparım. sonra sayfayı kapatmayı canım hiç istemez. hele en son çıkan habere çok şaşırmış ve inanmamıştım; volvo uydudan wi-fi ile bilgi alıp arabayı kendi yönetiyordu. hala daha doğruluğundan emin değilim.
dünyanin en sağlam arabalarını üreten ve onlara dünyanin en iddialı ve güzel reklamlarını çeken marka.
En saglam,en guvenli arabadir, iskandinav arabasidir, s60 ina hayran oldugumdur.
s60 full + full donanım dizel bir modelinin 122bin tl'ye alınabildiği ve telefon internetinden wifi internet bağlantısı kurulabilen bir modeldir.

inşallah benim de ikinci arabam olacaktır.
görsel
Koy defansa top geçirmez o kadar sağlamdır.
üst sınıf araba markasıdır.
v40 modeli ile ilk defa hatchback ara sevmeme vesile olmuştur.
orta direkten giren mercedes i dağıtıp, sadece saç yamulmasıyla kurtulabilen rahatsız araç. şehir efsanesi denebilecek kadar sağlamdır.
en sağlam araba klasmanında yer alan,swedish arabası. sözlük anlamı yuvarlanan demektir. s60 'A talibim, hadi inşallah.
ilk Volvo 14 Nisan 1927 tarihinde Göteborg’daki fabrikadan çıkar. Modelin adı ÖV4 Jakob’dur.
ünlü isveç metalinin kullandığı otomobil. kalitenin markasıdır.
japonların satın aldığı isveç arabası.
ne japonu, çinlilerin aldığı isveç kökenli araç.
tipte başarısız markadır.

bmw den biraz ders alması gerekiyor.
kişisel tercihler , yeterince estetik olduğunu düşündüğüm firma volvo s60 v40a bakıcsk olursak.
çinlilerin almasının kalitesini değiştirmediği araba. çalışan mühendisler, sistem falan değişmedi. ayrıca çinliler sadece otomobil departmanını satın aldılar. tırlar hala isveç'e ait.
Adina bu kadar entry girilince batti sandigim otomobil markasi. (bkz: gönderme yaptım hihihi)
parça fiyatları çok pahalı bir markadır.
bir gün param olursa alacağım tek araba. hele t6 of diyorum.
isveç-danimarka arasındaki oresunda köprüsünün yapımında büyük katkısı olan otomotiv markası.