bugün

history channel'da yayınlandığından mıdır bilmem ama tarihi gerçeklerle örtüşmektedir.hemen hemen herkesin düştüğü yanlışlığa düşmeyip vikingleri boynuzlu ya da kanatlı kasklar takarken göstermedikleri için saygımı ve sevgimi kazanan dizi.

not: earl haraldson büyük orospu çocuğusun.
bu dizi bir harika dostum. hd izleyin, fark ediyor bak.
yeni biz dizi olmasına rağmen izleyici kitlesini hemen yakalayan dizi. Görsellik harika, başlangıç müziği ve çatışma sürecindeki müzikler de keza öyle. bizi olaya sokmayı başarıyor. yakında çok tutulacak ve fanatikleri olacaktır.

(bkz: buralar hep entry dolacak)

edit: imla
çok güzel bir dizi hoşuma gitti heyecanla 5. bölümü bekliyorum.
güzel güzel ilerleyen dizidir , efendim buralar çok değerlenecektir.
gayet güzel ve başarılı dizi. ms 7-8. yüzyılları işliyor şu an itibariyle. vikinglerin reisi tam bir orospu çocuğu, kahramanımız ragnar lothbrok ise radikal kararlar almak isteyen, uzak ufuklara yelken açmak isteyen bir akıncı beyi.
bu arada bu amk milletinde karılarını birbirlerine sunma adeti var.
bizi böyle gösterseler dünyayı ayağa kaldırırdık, şu iskandinavlar tam kavat toplum demek ki.
bir de hristiyanlık propagandası yapacak gibi duruyor.
ragnar lothbrok, kölesi olan papazın fikirlerinden etkilenmeye başladı bile.
bu sezon başlayan diziler arasında arrow ile en sıkı dizilerdendir...
görsel
ilk dört bölüm itibarıyla vikingleri oldukça kötü insanlar olarak tasvir eden güzel dizi.
mükemmel dizidir.
5. bölümü merakla beklenen dizidir, ayrıca müzikleri de çok hoş.
güzel bir dizi diye duyduğum ama izlemeye fırsatım olmadığı dizidir.
(bkz: spartacus) ve (bkz: game of thrones) gibi +18 cinsel içerik bulundurmaz, harbi viking, tam viking dizisidir.sadece başlangıcı için bile izlenebilecek dizidir.
artık izlemenin şart olduğu dizi. öneren de önemli tabi.
tarihi diziler seviyorsanız vikingler tam size göredir. ayrıca mitolojik ögeler içermemesi diziyi daha da gerçekçi kılmış.
ragnar resin ağzına kürekle vurur. her bölüm daha da güzelleşen dizi.

bu arada floki karakterini canlandıran Gustaf Skarsgardlost'un Charlie Pace'i Dominic Monaghan'a benzeten bir ben miyim acaba?
age of'da ok atan muhteşem gemileri üreten ırk.
gittikçe daha da sarmaya başlayan dizi, ragnar'ın kral olmasıyla heyecanın artacağı ortada.
görsel
görsel
Nedense büyük harfle yazılışını gördüğümde vi kings (6 kral) diye okuduğum izlenilesi dizi.
ingiltire, fransa ve avrupa kıyılarını yüzyıllarca yağmalayan vikinglerin efsanevi kahramanı ragnar louthbrok, ailesi ve yakın çevresini ekrana taşıyan kanada, irlanda ortak yapımı dizi, danimarka, norveç veya isveç değil.

dizide onca ülkeye korku salan ragnar efendi fazla güleç yüzlü böyle sempati kasan bir oğlan ama kafasına balta yiyor gülüyor, karısına tecavüz edilmek istendiğini öğreniyor sırıtıyor fazla rahat ayrıca bu adamın karısı başka başlık altında incelenebilir (bkz: Lagertha Lothbrok), bir diğer neyin kafasını yaşadığı anlaşılamayan eleman floki o da her şeye bok varmış gibi gülüyor ln. siz yağmacısınız biraz ciddi olun demek istiyorum kendileine. çüş.

dizide bazı ayrıntılar atlanmamaya çalışılmış bazıları atlanmış sanki; örneğin hristiyan rahibin ragnarök nedir sorusuna kimse cevap vemek istemiyor konuşmak istemezlermiş, bir diğeri ise ok ve yay kullanımı.. düşmanlarıyla yüz yüze karşılaşmak isteyen ellerinde kılıçla ölme meraklısı vikingler ok ve yay kullanmayı alçaklık sayarlarmış lakin dizide çatır çatır kullanıyorlar, bir diğer konuysa arka plan için secilen figuranlar sanki pakistan, hindistan'dan toplanmış gibi duruyorlar çoğunun iskandinavyanın yanından geçmediği belli oluyor ama yinede dizi fena değil, izliyoruz.
90'ların ikinci yarısında okul çıkışı koşarak eve gider ve viki'nin elini burnunun sağının solunda gezdirip harikalar yaratmasını beklerdim. o günlerden beri tabi efsane kaleci peter scmeichel'ın da etkisiyle viking meselesine daima sempatiyle baktım. dizisinin çıktığını görünce de arabanın arkasından nacakımı alıp zevkle izlemeye koyuldum.

--spoiler--
ragnar'ın earl haraldson'la çarpışmasından sonra şöyle bir konuşma yapmasını beklerdim.

Earl Reis sevdiğimiz bir abimizdi janti bir adamdı adaplı giymeyi çok iyi bilirdi, mesela ben bilmem.
Çok gülerdi, ben gülmem.
Bu kapıdaki arkadaş abi çiftliğe para dediğinde sırtını dönerdi, ben dönmem.
Flokki, abi beni kapıdan al dediğinde dalga geçerdi, ben geçmem.
earl Reis sevdiğimiz bir abimizdi ama ganimeti de bir tuhaf dağıtırdı ne varsa elinde gene dolaşır onun elinde kalırdı benim kalmaz.
Bizde ganimet masaya konulur herkes ihtiyacı kadarını alır.
earl abim silahını adamına taşıtırdı ben silahımı saklamam.
earl reis bu masaya şöyle fiyakalı ama biraz da yamuk otururdu. Ben arkamı tayfaya verince şöyle bir yaslanırım.
--spoiler--

tanım: history channel'da yayınlanan dizi.
vikinglerin efsanevi kahramanı ragnar louthbrok'un ingiltere seferlerini anlatan tarihi dizi.

şu an pek bilinmese de ilerde en iyi diziler arasında anılacak dizidir aynı zamanda. efsane sınıfına girebilecek bir yedinci bölüm yayınlanmasına rağmen sözlük yazarlarından yeteri ilgiyi görmemiş olması da ilginç.
Crixus'tan boşalan koltuğu Rollo karakteri ile doldurmayı başarmış dizidir.
oldukça başarılı bir dizi daha. henüz bilinmiyor pek, game of thrones - spartacus gibi dizilerden fırsat bulamaması önemli etken.

ayrıca ragnar reisin gözlerinde bir andy whitfield bakışı var.
güncel Önemli Başlıklar