bugün

avusturyali yazar leopold von sacher-masoch'un basyapitidir, orijinali almanca dilinde 1870 senesinde yayinlanmistir. ingilizce versiyonu "venus in furs"'dur. otobiyografik ogeler iceren romandaki wanda von dunajew karakteri, sacher-masoch'un gercek hayatta enteresan bir iliski kurdugu fanny pistor adli yazardan ilham alinarak yaratilmistir. severin karakteri ise leopold'un kendisidir. 1869 senesinde, aralarinda yapilan 6 ay sureli bir kontrat ile sacher-masoch pistor'un kolesi olmayi kabul etmistir. imzalanan belgelerden birinde, "wanda von dunajew" olarak davranacak olan fanny pistor'un diledigince, hatta oldurene dek iskence yapma hakki taninmistir. bununla birlikte leopold esarete dayanamadigi taktirde kendini oldurecegine soz vermistir.

bugune dek okudugum en ilginc hikayelerden biridir, "mazosizm" ideolojisinin liderlerinden (sonucta mazosizm kelimesi, soyadindan dogmustur) biri olarak kabul edilen bu yazar kisacik bir kitapla okurlarina tanimlamasi zor bir sekilde etkilemistir. venus im pelz'e kontratak olarak, bir kadinin perspektifinden mazosizmi incelemek isteyenlere Pauline reage'nin "the story of O" adli kitabini oneriyorum. "O", "venus im pelz"'e gore cok daha vahsi ve ekstremdir, belirli bir yas ve olgunlukta olmayanlar okumamalidir bana gore. mazosizme bir giris olarak once "venus im pelz", sonra da "o" okunmalidir.
yeni başladığım kitap. daha doğrusu dün gece başladım. bir de gündüz okunacak gibi durmuyor, o yüzden geceleri okumak daha iyi gibi sanki.

bitirince buraya bir şeyler karalarım.
çıplak ayaklarına masaj yapmak isteyebileceğim bir hanım yazar.
verdim gitti.
hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun.

gençler sevmiş, ne yapalım.
zeki kız yazar. zeki kızları sevdiğimi söylemiş miydim?❤️
Karşılıklı açık oylaşıyoruz bazen. Ama aramızda bir şey olmadı.
“Kürkün icindeki venüs“ anlamina gelir.
Sözlüğün en zeki kadını olduğuna şüphe olmayan yazardır.

Hem de hukukçu.

Şerrinden muhafaza ya rab. *
öss' ye hazırlanan, sözelci, liseli, ergen sözlük yazarı. gerçi öss kalmadı sanırım. hey gidi günler hey. bizim zamanımızda öss vardı.
Boşanmak için kendisine başvurdum. Önce evlenmen gerekiyor dedi.

Mesleğinin hakkını veren yazar.

Yedirmeyiz.
He ya aynen, keyf beni kötüledi demiştir dediğim yazar. Lafları kaba etinden yorumlayana sayfalarca yazı yazsan anlamıyor işte. Kafa yok ki. Sen türlü türlü iftira at sonra da küçük aklınla savunma yapanı basit gösterme çabalarına giriş. Allahım, rezalet.
Sözlükteki en akıllı, güçlü, bağımsız, yetenekli, esprili, güzel kadınlardan biridir. Ablam sayılır, sister in law derler gavurcada *
Yani gidin başka yerde ağlayın lan.
Rahatsız olan ve gizli hayranlık duymayan donuzlar, geçer.
Ama yok, madem öyle kirletme burayı. Haydi başka kapıya.
Meriçlere tenezzül etmeyecek yazar.
Kardeş sen bu yazdıklarının 5 dklık bir araştırma olduğuna emin misin? Bana manyak gibi takip etmiş ve arşivlemişsin izlenimi verdi de..
Ehehe çok heyecanlı fino saldırıya geçti.

görsel
Vekalet ücretinde indirim yapan yazar.

Yedirmeyiz.
Ehehe venüs sen de mızıkçılık yapıyorsun sana çengi naciye dediğimde hemen dosya açarım sana bak diyorsun.

Sonra fino nun ismini ortalığa yazıyorsun.
Sen de ağlamayı iyi bilirsin iyi tehdit falanda var sende.
La hayatın dosyalar arasında geçmiş toy stajyer havası yaratma bir ayağın çukurda neredeyse anlamamazlıktan gelme;.
(bkz: Vay anam serhat neler dönmüş ya)
(bkz: 30 yıllık sirke)
Tamam sustum sen de sus git botoks gerdirme sarkmalar nasıl düzelir onlara bak fiyat falan al lazım sana.

Kemik testi yaptır erime başlamıştır.
Fino benim lafım sen başka laf bul kendine avukat telif falan bunları bilmen lazım izin istedin mi hem bunadın galiba.
Çok değerli ablam. Manyak falan diyeni keseriz, kedi sevmiyorsa da satanist oluruz. Kimse boş yapmasın.
Bir tanecik ablamız o bizim. Kalp.
Lannn siz nereden çıktınız siz gidin ablanız gelsin.
görsel
iyi insandır tanıdığım kadarıyla.
bir zararını görmedim.
görsel
izin almış Canım ablam.
belki görürsün diye buraya yazıyorum. iyi ki hayatımızdasın. Sen yapman gerekeni bilirsin ama buralar da sensiz çekilmez. kendini çok Özletme lütfen, hemen gel *
Derslerime de çalışacağım söz, kardeş sözü. Umarım geldiğinde konuşacak güzel şeylerimiz olur.
-seni çok seven kardeşin.
Senin de avukatlar günün kutlu olsun.

Mumunun yatsıdan sonra da yanmasını diliyorum. *

Ahzu ve kabza ile.