1. 1.
    bütün mezunları mı aptal olur bana mı denk geldi bilmiyorum ama özellikle 2000 mezunlarının beyinsel hasarlı olduğu tecrübeyle sabit olan okul.
    6 -14 ... kursad
  2. 2.
    türkiye nin en köklü liselerindendir. ilk türkçe eğitim veren lise Vefa lisesidir.
    4 -1 ... carpe diem
  3. 3.
    her yıl düzenlenen pilav günleriyle mezun olanların liselerine vefa borcunu ödediği bir eğitim-öğretim kurumu...*
    1 -3 ... phyxius
  4. 4.
    icerisinde hicbir ise yaramayan hocalar barındırdıgı gibi universitede ders verebilecek bilgi seviyesi ve yetkinlikte de hocaların bulundugu (bkz: ismail aktas) 7 senemi gecirdigim cok iyi arkadaslıklar ve bana olgunlasma adına cok sey katmıs olan türkiyenin en köklü liselerinden biri
    2 -1 ... dopdop
  5. 5.
    10 yasında girip 18 yasında cıktıgım icinde buyudugum esi benzeri olmayan türkiye'nin en iyi liselerinden biri
    4 -1 ... eleman
  6. 6.
    her yıl mayıs ayının ilk pazar günü okul mezunlarının buluştuğu ve bu güne (bkz: boza günü)adını veren bozanın bedava dağıtıldığı okul. hayatımın 8 yılına ev sahipliği yaptığınıda unutmamak lazım!
    1 ... mohicanan
  7. 7.
    boza gününe uzun zamandır uğrayamadığım yer.
    1 -1 ... halbarad
  8. 8.
    önemli ve ünlü mezunlarının yaş ortalamasına bakınca "vefa lisesi,eskiden liseymiş demek ki! dediğim lisedir.
    2 ... pucca
  9. 9.
    etrafı işyerleri ve atölyelerle çevrilerek içine sıçılan tarihi vefa semtinde eskiden kalma tarih kokan bir kaç yapıdan bir tanesidir.
    1 ... registerlater
  10. 10.
    Kemal sunal'in mezun oldugu lisedir...
    2 ... citlembik