1. 1.
  darbe şakşakçısı, postal yalayıcı apolet vedat lakaplı sözde habertürk muhabiri. saçma sapan haberlerin ve seviyesiz tartışmaların bir numaralı ismidir kendisi.
  -4 ... ozz le grand
 2. 2.
  milliyetçilik ile faşistlik arasındaki hassas noktada bulunan ilginç şahıs. bazı laflarıyla helal olsun dedirtirken bazen de "oha" dedirtir.
  3 ... chilavert
 3. 3.
  yeniçağ gazetesi köşe yazarı. daha önce yanılmıyorsam cumhuriyet'te ve bazı gazetelerde çalışmıştı.

  edit : bkz hatası
  3 -1 ... darkness nights
 4. 4.
  düşünüp de dillendiremediklerimizi ne kadar da açık eleştirmiş yeniçağ gazetesi yazarı:*
  "türkiye tam bir sömürge haline getirildi. her şeyimizi sattılar, gelen parayla bir çivi fabrikası bile kurulmadı. tam tersine çocuklarımıza aşı ürettiğimiz fabrikamızı bile kapattılar. ulu önder döneminde kendi tüfeğini uçağını üreten ve dünyada kendi kendini doyuran 7 ülkeden biriydik. bana ilk okulda bunu okutmuşlardı. Şimdi domatesimizi bile yabancıdan alıyoruz. para ödemezsek dikecek fidan bulamayız. borcumuz azalacağına tarihinin en büyük rakamına ulaştı. utanmadan "yola devam" diyorlar. hatırlatmakta yarar görüyorum. bu listeyi de alıp "ekonomimiz çok iyi" diyenlerin suratına fırlatın. işte türkiye'yi parçalamaya çalışan tarihi düşmanlarımıza üç kuruşa satılan, kurum ve kuruluşlarımız.
  türk telekom, arap'ın. telsim ingiliz'in. kuşadası limanı israilli'nin. izmir limanı hong konglu'nun.. araç muayene işi alman'ın. başak sigorta fransız'ın. adabank kuveytli'nin. iett garajı dubaili'nin. avea lübnanlı'nın. petkim ermeni'nin. (kazak'a sattık, dediler. kazağı bi çıkardık..ermeni..) rakı amerikalı'nın. finansbank yunanlı'nın. oyakbank hollandalı'nın. denizbank belçikalı'nın. türkiye finans kuveytli'nin. teb fransız'ın. cbank israilli'nin. mng bank lübnanlı'nın. alternatif bank
  yunanlı'nın. dışbank hollandalı'nın. Şekerbank kazak'ın.yapı kredi'nin yarısı
  italyan'ın. turkcell'in yarısı finli'nin, rus'un. beymen'in yarısı amerikalı'nın. enerjisa'nın yarısı avusturyalı'nın. garanti'nin yarısı amerikalı'nın. eczacıbaşı ilaç Çek'in. izocam fransız'ın .tgrt(fox) amerikalı'nın. demirdöküm alman'ın. döktaş fransız'ın. süper fm kanadalı'nın. hepsi türk'tü. sadece 4.5 yıl önce.
  bu arada asıl değeri 9 (dokuz) trilyon dolar olan sahip olduğumuz bor ve etibank abd'ye 40 milyon dolarcık'a verilecek.
  yazıklar olsun. verene de kaptırana da...
  borla çalışan araba üretildi, türkiye kıskaçta. arabayı bor madeniyle çalıştıracak patentli 600 proje olduğu ortaya çıktı. türkiye, dünya rezervinin yüzde 70'ine sahip ve uluslararası teröristler türkiye uyanmadan bu kaynağı ele geçirmeyi planlıyor.
  düne kadar açlıktan nefesi kokan, kaçak ve imarı olmayan binalarda yaşayan, bugüne kadar hiç bir katma değer üretmemiş tiplerin ve ailelerinin siyasete girdikten sonra sosyeteye girmeleri ve elli bin dolarlık kol saatleri ile dolaşmaları, sadece türkiye gibi aydını ve eğitimi az olan ülkelerde görülür. eğitimli toplumlar bu kadar kayıt dışına ve hırsızlığa izin vermez. bu zihniyet türkiye'yi ekvador gibi sömürgelere çevirmek üzeredir. dünyanın en büyük muz üreticisi aynı zamanda dünyanın en fakir ülkeleri arasında bulunuyor. bütün muz çiftlikleri ve transplantasyonlarının sahibi, dünyanın en büyük muz ticaretini yapan 'us banana co.' adlı amerikan şirketinindir. ekvador halkı bu çiftliklerde sadece asgari ücretle ve köle gibi çalıştırılırlar. o ülkenin kimler tarafından yönetildiği, dini imanı sömürgecinin umurunda değildir. Ülkeyi yeter ki toplumu uyutacaklar yönetsin yeter. büyük rantı da emperyalistlerle, ekvador'u satan hainler kırışırlar. dinleri de imanları da paradır. bakan eşlerinin üzerinde abd bayraklı tişörtleri orada da görürsünüz. Ülkenin bu durumdan kurtulması da ancak aydınların önderliğinde halk ayaklanması ile olabilir. başka yolu yoktur. sömürgeciler bunu çok iyi bildiklerinden girdikleri yerde önce aydın kıyımı yaparlar ki halkı uyandıran olmasın. sadece irak'ta 4 yıl içinde on binlerce akademisyen, mühendis, doktor ve eğitimli insan evlerinin önünde öldürüldü. kalanlar da ülkeyi bir gecede terk etti. bakın abd sömürgesi olmayı kabul etmeyen somali'ye, bakın nijerya'ya, bakın sudan-darfur'a, ne hale getirildiler. buralarda su kuyusu açmaya kalksanız petrol fışkırıyor. abd'nin postalını yalayan petrol ülkelerinin de durumu ortada. dünyanın en onursuz yönetimleri de onlardadır. Örneğin, suudi arabistan, kuveyt, katar. emperyalistlerin chavez ve ahmedinecad'dan neden rahatsız olduğu o kadar belli ki.."
  -2 ... yenidunya atlasi
 5. 5.
  ergenekon mağduru. gözaltındaki insan.
  -1 ... damat hobbit pasa
 6. 6.
  maillerde dolaşan ropörtajvari yazısı ile neden içeri alındığını anladığımız yazar.

  ----alıntıdır---
  Petrol yoksa çıkartma ruhsatı neden vermiyorsunuz ?

  Değerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sınırında uydu verilerine göre petrol denizi olduğu iddiasını yazmıştım.
  Yazı sonrasında Silopi'de madencilik yapan Beşir Yılmaz aradı.

  Yazacaklarımı lütfen iyi okuyun!...

  Beşir Yılmaz telefonda ..
  'Vedat bey, gelin Silopi' de Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!..'diyerek feryat ediyordu.

  'Nasıl yani!..' diye sorduğumda anlatmaya başladı..

  'Biz aileden madenciyiz. Irak sınırında yaklaşık 300 km ya da bir başka deyişle yaklaşık 150 milyon ton asfaltit madeni buldum..
  Bu madeni bir süre resmi olarak işlettikten sonra, devlet 1978 yılında 'kamulaştırıyoruz' diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton olduğu iddia
  edildi.
  Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz.
  Dünyanın neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altında petrol vardır. Silopi 'nin altı da petrol denizidir.
  Yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil çayına karışır.
  Gelin görün!
  Sadece petrol değil, burada çok zengin uranyum Ve nikel
  madeni de var'

  Nereden biliyorsunuz?

  'Türkiye'deki analizlere güvenmediğim için madenin her tarafından örnekler alarak Almanya'ya bizzat götürdüm ve analiz yaptırdım.
  Raporları gönderdim size. ( Sonuçlar elimde Yatağan ve Tunçbilek''e göre
  iki misli rakamlar var)
  Dünyanın en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadır ve aktif haldedir..'

  Beşir Yılmaz'ın anlatacak o kadar çok şeyi var ki makineli tüfek gibi
  art arda sıralıyor.

  Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum

  -Petrol olduğunu nereden biliyorsunuz?

  'Bu bölgede ingilizler 1967-87de petrol aramışlar. Açılan kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. Ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. Benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım.. eğer beton ve cıva basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak. Dönemin köylüleri arasında hâlâ yaşayan görgü tanıkları var ve petrolün 100 metre kadar fışkırdığını görenler var.

  'Beşir Yılmaz konuştukça pür dikkat dinlemeye devam ediyorum..'

  Vedat bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardır.
  Eğer petrol yoksa bana neden petrol çıkartma ruhsatı vermiyorlar?

  Musul ve Kerkük' ün rakımı 80-100 metre civarındadır. Cudi Dağı'ndaki
  petrolümüz resmen Irak'a doğru akıyor ve başta ingilizler ve ABD bunu biliyor..'

  Beşir Yılmaz bugünlerde Silopi' ye bile zor gider hale gelmiş.
  Devlet 'kamulaştırılacak' diye el koyduğu madeni şimdi Turgay Ciner 'in sahibi olduğu Park Holding'e devretmiş. Durum böyle olunca, Yılmaz da dava üstüne dava açmış ve yürütmeyi durdurma kararı aldırmış.
  Eğer tekrar el konulursa AIHM''ye başvuracakmış.
  Kısacası madeninin peşini bırakmıyor ama artık bölgedeki aşiret ağaları da onun peşini bırakmaz hale getirilmiş..
  Bütün dava tutanakları elimde okudukça dehşete kapılıyorum.

  Şimdi sıkı durun...

  Beşir Yılmaz Başbakan Tayyip Erdoğan' a bu durum üzerine başvurmuş ve
  dilekçe vermiş..
  Dilekçede aynen şöyle yazıyor..

  'Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmiştir. Televizyonda ve basındaki konuşmalarınızda 'hortumcu çetelerin ve bürokrasinin üstüne gidilecektir' diyorsunuz . Millet buna çok seviniyor.. 25 yıldır gasp edilen madenimiz çete ve bürokratların, anayasa, kanunlar ve insan hakları hiçe sayılarak ihale yolu ile peşkeş çekiliyor. Allah'a ve sizin yüksek adaletinize sığınıyorum.'

  Beşir Yılmaz devlet tarafından el konulan mallarını ve bunun karşılığında devletin verdiği parayı yazıya eklemiş..
  1- 35 km yol yaptım.
  2- 500 bin ton hazır çıkarılmış kömürüm var.
  3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapılmış.
  4- Mazot tankları.
  5- Dinamit ambarı.
  6- Kantar ve kantar binası.
  Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödediğim madenimde Bugüne kadar
  yaptığım işler ve halen bulunan demirbaş ve çıkarılmış maden içinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve devlet terörü denir!)

  Beşir Yılmaz Başbakan Erdoğan'a yazdığı dilekçede devam ediyor.
  'Bu para halen bankada duruyor. Buna rağmen Türkiye Kömür işletmeleri ihaleyi adamlarına ve hortumculara peşkeş çekiyor'

  Beşir Yılmaz' ın bu başvurusuna Başbakan Erdoğan bugüne kadar cevap vermemiş.

  Beşir Yılmaz'dan al ve ABD bağlantılı şirketlere ver.

  Uranyum konusu da bir başka skandal.
  Güneydoğu resmen petrol denizi üzerinde ve Türkiye ABD Firmalarının
  peşinde 'bize petrol bul' diye yalvarıyor...

  iddialar devam ediyor:.

  6 mühendisin kafaları kesildi.

  TPIK diye Türkiye Petrolleri'nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor.

  Beşir Yılmaz diyor ki:

  'Kimin hain kimin işbirlikçi olduğunu anlamak çok kolay!
  Eğer bölgede petrol yok ise neden bana petrol çıkartma ruhsatı verilmiyor. Ruhsat verin 800 metreden petrolü çıkartmazsam ben bu ülkeyi terk ederim. MTA yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi. Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz.. kimseye ihtiyacımız yok. izni versinler siz görün petrol nasıl fışkıracak..'

  Bu görüşmemizden bir gün sonra Beşir Yılmaz tekrar aradı ve Soma'da görevli bir mühendis ile görüşmemi isteyerek telefon numarasını verdi.
  Adını burada yazmak istemiyorum. Mühendis ile görüşmemde daha da çarpıcı
  gerçekler çıktı ortaya.
  Altı ay kadar önce Cudi dağları eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne olduğunu bilip bilmediğimi sordu.
  Ben de 'bilmiyorum' dedim.
  Mühendis ekledi
  'Bu iskeletler 18 Yıl önce Cudi Dağı'nda kaybolan 6 Türk petrol mühendisinin
  iskeletleri. Kafaları kesilerek öldürülmüş..'

  Dondum kaldım. Ne diyeyim. Kendisi de mühendis olduğu için yalan söylemiyordur diye düşündüm..
  Ardından devam etti..
  'Vedat bey Türkiye maden bakımından dünyanın en zengin ülkesi. Siz, Ödemiş yakınlarındaki Bozdağ'ın dünyanın en büyük altın rezervi olan dağlarından biri olduğunu biliyor musunuz?
  Ama bu madenleri kimse çıkaramaz. Hatta bu konunun üzerine giden gazeteciler öldürüldü.
  Uğur Mumcu ve Çetin Emeç'in öldürülmeden kısa bir süre önce bu
  madenler üzerine gittiğini biliyorsunuz her halde...'

  ilgiyle dinledim. O kadar çarpıcı şeyler anlattı ki, yazmaya sayfalar yetmez. iddiaların hepsinin belgeli olduğunu söyleyen bu mühendis, gazete ve televizyon kanallarında hiçbir gazetecinin bu yönde bir haber yapamadığını ve milletin resmen uyutulduğunu örneklerle anlattı.

  Beşir Yılmaz'a son sözüm
  'Bana anlattıklarınızı Genelkurmay''a anlatınız mı?' oldu.

  Aldığım cevap da aynen şöyle..
  ' Vedat bey, her şeyi belgeleriyle birlikte bir kaç kez askeri büyüklerimize anlattım ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme kaydedemedik!'..

  Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmiş olanlar utansın!..

  Son sözüm:
  'AB ve ABD PKK''yı boşu boşuna özellikle bu bölgede güçlendirip milletin başına bela etmedi. Bölgeye gelecek barış ortamı Türkiye'yi ekonomik olarak uçuracak gelişmelere gebedir!..'

  -----alıntıdır----

  http://www.acikistihbarat...kleri.asp?isaretfisegi=13
  ... xargn
 7. 7.
  ilk ergenekonzedelerden olan gazetecidir. gözaltı anılarını kitaplaştıracaktır.
  1 ... taharetmuslugu
 8. 8.
  11 ay tutuklu kaldıktan sonra suçsuzluğu anlaşılıp salıverilen gazeteci.

  kendisinin evi basıldığında şöyle sorulara muhatap olmuştur; "vedat, gizli belgeler nerede söyle!"
  2 ... paleface
 9. 9.
  art tv de yaptığı açıklamalarda belgeler ile yapılanları göstermiştir. içeri girmişse bile elbet çıkacaktır.
  konuşmasında ayrıca türkiye ya hukuk devleti olacak ya da yıkılacaktır demiştir.
  ... ejderham