bugün

vatan millet sakarya edebiyatından nemalanmaya çalışan gazete erotik degi karışımı mecmua.*
"medya imparatoru" -böyLe deyince hoşuna gidiyor- aydın doğan'ın 18 miLyon doLar vererek satın aLdığı gazete.. bir de işin içinde doğan grubu'nun, vatan gazetesi'nin yüzde 22 hissesini 88 miLyon doLar'a Deutsche Bank'a satması var.. anLam vermek zor.. Deutsche Bank ne Lan?..
Üzerinde yaşanılan toprak parçasıdır .
doğan grubuna dahil olana kadar hürriyet ve milliyete sallayan, bağımsız gazeteciyiz diye ahkam kesen, şimdilerde ise sabah gazetesine sataşan mahallenin hırçın çocuğu.
el değiştirmesi ile bütün büyüsü kaçmış gazetedir bir anda hükümet sevdalısı ne idüğü belli olmayan manşetler ve haberler vermeye başlamıştır. vatan elden gidiyor değil gitti bile.
internetin en hızlı yüksele gazetesi. teşhirciliğin ve yalan haberin merkezi olmuş durumda.

bugün yaptıkları bir haberle beni çileden çıkarmayı başardılar.

"türbanlı, çarşaflı sınav"

vay anasını sayır seyirciler, düşünebiliyor musunuz açık öğretim sınavına türbanla ve çarşafla öğrenciler gelmiş. haberin detaylarına geçiyoruz şimdi;

"AÇIK Lise Sınavları için Fatih Kız Lisesi'ne gelen türbanlı, çarşaflı, takkeli öğrenciler engelle karşılaşmadan okul ve sınıflara girdi."

molotoflu, silahlı, bıçaklı der gibi. siz de korktunuz değil mi? bu haberleri okuduktan sonra annemden bile korkmaya başladım açıkçası, neden kapalısın, rejime muhalefet mi ediyorsun, şeriat mı istiyorsun gibi sorular sordum. güldü geçti, gizli bir ajandası olduğunu tahmin ediyordum ve yanılmadım da. buldum. bu cuma mahallenin kadınlarını eve çağıracakmış, kuran falan okuyacaklarmış. çok korkuyorum. hepsi de türbanlı, çarşaflı.

neyse habere devam ediyoruz..

"Atatürk posterinin sınıfa yansıyan gölgesi altında türbanlı bir öğrenci sınav sorularını yanıtlarken görüntülendi."

Magazinel bir gazete oldukları zannedersem kurdukları cümlelerle sabit. antalya'da tatil yapan hulya avşar bikini le yakalandı der gibi.

bu arada atatürk posterinin gölgesi kadar değeri yokmuş bu ülkenin insanlarının seçimlerinin, bunu da öğrendik. işte böyle yapa yapa bu milleti atatürk'ten soğutuyorlar. fakat amaçlarına ulaşamayacaklar, müslümanları marjinalleştiremeyecekler. herseyin farkındayız ve sadece gülüp geçiyoruz.
Erdoğan ın Büyükanıt a şantaj yaptığı imasını içeren haberi nedeniyle genelkurmay ın akreditasyonunu süresiz iptal ettiği gazete.
ibrahim seten ve gökmen özdemir'in inanılmaz taraflı bir anlayışla spor sayfalarını yaptıkları gazete. minikler turnuvasında kemik yaşları 15 olduğu iddia edilen ancak nüfus kağıtlarına göre 14 yaşındaki topçuları oynattı diye fenerbahçe'den akıl almaz şike manşetini atanlar galatasaray'ın milyonlarca dolarlık vergi kaçakçılığından bahsetmemiş. yuh olsun sizin gazetecilik anlayışınıza, yuh olsun sizin gazetecilik ahlâkınıza!
yalakalıktan uzak,tek gerçek bağımsız gazetedir.(aksini iddaa eden kanıt göstersin.)
Vatanı olmayan insan her yerde sığıntıdır.
kuraklık nedeniyle kızılırmak'taki suyun azalması haberini gökçek'i üzecek fotoğraf diye veren gazete. akp gitsin de isterse kuraklik olsun hatta hepimiz ölelim gibi bir düşünceleri var sanırım.
hakikaten küçük gazete.
ilk on gazete arasinda su an hem iktidara hem yandaşlarına karşı muhalefet yapan tek gazete. ilk on içinde iki tane spor gazetesi olduğunu düşünürsek ortalama ikiyüzbin tirajıyla önemli bir kitleye hitap eden gazete. AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli nin de adının geçtiği yolsuzluk iddialarını takip eden gazete. insanlari hayali olarak ergenekon la ilişkilendirerek karalayanlari deşifre eden gazete.
statik, nefret, ses ve yener'in birlikte seslendirdikleri rap parçası. insanı gaza getirir. özellikle rock remix'i ile rap ve rock'ın ne kadar hoş bir beraberlik yapabileceğini göstermektedir.

hersey vatan icin [x8]

dokulen bu kanlar yaralar baglamaz
aci degil bu vatan topragina dokulen
karis karis ya vatan yada can
rabbimden rahmet sana kefensiz yatan
gozunu buraya dikenin oyarim gozunu
cakal! fazla golge ediorsun ha
turkce rapte milliyet biraz daha ciddiyet
yaylanin lan itler simdi nefret onunde
saga sola bakmasana lan simdi bana
turkce rapte gelior iste sana bomba
dalgalanan goklerde yildiz ve hilal
hakkidir hakka tapan milletimin istiklal

calisan turkiye gozumun onunde
atam sen rahat ol yerinde
mehmetcik tepede bekler nobette,
turk bayragi dalgalanir goklerde
turkiye icin olurum ben sozumde
kimse duramaz turk'un onunde
ben varsam bu dunya uzerinde
kimse bolemez bu vatan goklerde
her zaman ilerleme hedefimde
sozunu tutan ve namusun pesinde
bu vatanin ustunde herkes kardestir
bunu beynine iyi yerlestir.

hersey vatan icin [8x]

bizansi sasirma sabrimi tasirma
geliyor ziller suratina suratina
kartal gibi havalanirim goklere
gokler benim ayyildiz benim simgem
affedemem vatanima yanlis yapani
otuz bin askerin canini alani
hatirasi var sehidin unutmadim
yapilanlarin hepsini hatirladim
gozumun onunde aglayan bir kucuk cocuk
baba diyor babasinin kunyesine
mezar tasina sarilmis neden diye
sordum bunu kendime...

vatan vatan toprak altinda yatan
unutma sakin seni aldatan her zaman seytan
bitsin artik olumler
bitsin artik bu cile cekemem bile bile...

birlikten guc dogar
gucler birlesti
statik, nefret, ses ve yener
gucler birlesti
kotulukleri kovar vatan saolsun
budur bizi birlestien nokta
hedef dorukta sasma
bir elin nesi var iki elin sesi var
gucler birlesti
hip hop sonsuza kadar (sonsuza kadar)

hersey vatan icin [8x]
*
son 2 yıldır verdiği yalan haberler ile ünlenen, şu zamanda kimselerin ciddiye almadığı gazete. sıka sıka her seferinde haber diye gaz çıkaran balon gibi bir yayın politikası vardır. ama türkiye deki gazeteciliğin kalıntıları. hangi işimiz doğru gitmiş ki bunlardan medet umuyoruz. kim kovulursa vatan 'a, toplama kampına döner yakında.
yalan haberlerinden ötürü genelkurmay başkanlığı tarafından bile kara listeye alınan gazete.

http://www.haberaktuel.co...ndirdi-haberi-130620.html
türkiye'nin en iyi gazetesi. kolpa haber oranı en düşük gazete. özellikle mustafa mutlu, can ataklı, zülfü livaneli'nin köşeleri okunmalı.
yine vakit gazetesine çamur atmaya çalışırken şıçmış gazete. a. necdet sezer'in 2002 yılında aa muhabiri tarafından çekilmiş fotoğrafını yayınlayan vakit'i 'photoshop'la suçlamışlar. e haliyle karakaya vermiş ayarı.

önce vatan'ın söz konusu iddiasına bakalım;

http://haber.gazetevatan....=201173&Categoryid=11

cümle gayet açık;
--spoiler--
Yıllardır 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 'photoshop'lu fotoğrafını yayımlayan Vakit, bu kez de Sezer'in başka bir 'photoshop'lu fotoğrafıyla saldırdı
--spoiler--

vatan

şimdi de durumu gayet güzel açıklayan ve vatan muhabiri-editörüne ayarı veren karakaya'nın yazısına göz atalım;

http://habervaktim.com/ya...pacalarina_baksinlar.html

üşenenler için hemen ilgili kısmı verelim buradan;

--spoiler--
Çünkü efendim; "Sezer'in burun deliklerinin içini gösteren" fotoğraf nasıl ki "tamamen orijinal" ise, Sezer i "tencere gibi bir kadehten içki içerken" gösteren fotoğraf da "tamamen orijinal"dir!.. Üzerinde hiçbir oynama yapılmamıştır!..
Merak eden gazeteciler için söyleyelim:
O fotoğraf, Çek Cumhuriyeti nin başkenti Prag da ve de devletin ajansı Anadolu Ajansı muhabiri Hakkı Akduman tarafından 8 Mart 2002'de çekilmiştir!..
Bir ayrıntı daha:
O fotoğrafı çeken Hakkı Akduman, fotoğrafla ilgili şu bilgiyi vermiştir:
"Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet ve eşi Semra Sezer, ziyaret ettikleri MOSEDR Cam Eşya Fabrikası'nda kendilerine ikram edilen içkiden özel bardaklarda içtiler. (Anadolu Ajansı - Hakkı Akduman - 08/03/2002)
Heyy Aydın Doğan'ın tetikçileri, aynı zamanda Zafer Mutlu'nun çömezleri olan Vatan'cılar!.. Şimdi tatmin oldunuz mu?.. Eğer hâlâ kuşkunuz varsa, girin AA'nın arşivine, görün fotoğrafın aslını!.. Bakın bakalım, Vakit o fotoğrafın üzerinde oynama yapmış mı?..
Yaptıysak, saldırın!.. Ama yapmadıysak, çıkın ortaya "eşek gibi anırın"!.. Çünkü sizin yaptığınız "gazetecilik" değil, "eşeklik"ten başka bir şey değil!..
--spoiler--

yetmiyor karakaya fotoğrafın gerçekliğini ispatlayıp bir de vatan'ın neden bu iftaraları attığını belirtiyor;

--spoiler--
Zafer Mutlu ile ilgili yayınlarımızdan dolayı bir "kuyruk acınız" olabilir!.. Vakit'e bu yüzden saldırıyor olabilirsiniz!.. Saldırın saldırmasına da; "yalan" yazmayın!..
--spoiler--
"ülkenin en iyi gazetesi" olduğunu iddia eden ve nazar değmesin diye logosuna nazar boncuğu konduran gazete.
sitesine tıkladığınızda; 'bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir' ibaresiyle karşılaşılan gazete.
bugunku anladıgımız anlamda fransız devrimi ile ortaya cıkmış, özünde burjuva kavramdır.
Uğruna savaşmak istenilen kanlı, canlı toprak bütünüdür.

Alnı öpülesi namustur.

Sevgilidir.
neredeyse her hafta bir seçim anketi yayınlayan gazete. severek okurum aslında bu gazeteyi de bu işlerin suyunu çıkardılar. akp nin oyları elbette düşüyor ama yaygara koparmaya çalışır gibi her hafta anket yayınlamanın bi anlamı yok bence. ayrıca internet sitelerine kesinlikle çeki düzen vermeleri gerek. yavaş yavaş adult siteye dönmeye başladı.
her nasılsa hala tarafsızlık ve güvenilirlik iddiasını sürdürebilen gazete. oldu.
an itibariyle internet sitesinin sağ üst köşesindeki fetullah gülen animasyonu ile yarmaktadır. daha güzeli buradaymış yahu;

http://www18.gazetevatan....at=6882&page_number=1
yeni reklam filmi ile gülmekten süründüren... demiycem elbet zira onu dahi başaramayan gazetedir.

ancak reklam filmini izleyince bol bol sırıtabiliriz. 2008 yılı içerisinde yalan haber adına ne varsa başvuran çalışan taifesiyle utanmadan bir de güvenilir gazete ayağına reklam filmi çekmişler.

yalan haber dalında yılın en başarılı gazetesine ve çalışanlarının hepsiciğine ödül olarak bir yazı döşeyip bir çuval tulumba yollayacağım. bol bol eğlensinler...
güncel Önemli Başlıklar