bugün

televizyonu kapatıp kurtuldığım saçmalık. o günden beri de açmıyorum. kaddafi öldü mü?
"programda hiç bir şey saçma değilken bu mu saçma?" dedirten yaklaşım.
o programın zaten kendisi saçmalıktır diye cevap verilmesi gerekir.
(bkz: kırmızı hissetmek)
(bkz: mavi hissetmek)
(bkz: kutu üstü silmek)
zaten baştan sona pek mantıklı bir şey olmayan ortamdaki saçmalıktır.

birbirini hiç tanımayan insanların o kadar kucak kucağa canciş kankiş tatlış olması başta saçmalıktır.

kazanmak için hiçbir bilgi, yetenek ve uğraş gerekmiyor. kumar bile bu kadar boş değildir herhalde. ayrıca kanalın parasıyla oynayıp kaybedince bütün serveti bankada batmış gibi kahrolmalar, acıklı müzikler, yarım saat sessizlik, direkt surata odaklanıp ağlatmaya çalışmalar filan..*
- ıııı şey ben...
- aaaslı aaaslı aaaslı yaşaaaa helololaaüüyeeaaaaaaa !
- dediğim gibi ben istanbul'da..
- aaaaaslııııı aaaaslıııı !
- istanbul'da oturuyorum.ailem de burda bakın...
- aaaileee aiiileeee !

şeklinde, programın bitişine kadar devam eden sinir bozucu hadiseler zincirinin vazgeçilmez parçasıdır.
çoğu zaman göt olma ile sonuçlanmıştır...

-acun bey 10 dan geriye sayalım lüftennnnn..

-yine mi amk. peki bakalım. onnnnn doğuzzzzz sekiiiiizzzz yediiiii altıııı beşşşş dörtttt üççççç ikiiii birrrr sıfııırrr

-ağaaaaaaaaa

-ağaaa tabi amk sanki sayınca kutudaki para değişiyo...
canlı canlı izlediğim, acunun önceden örgütlediği belli olan 'hadi' komutuyla başlayan mallık.
Her şeye şak şak yapıp tempo tutuyorlar uzattıkça uzatıyolar.
bittide kurtulduk derken yine hortlayan saçmalık.
var mısın yok musun saçmalığı'nın bir alt kümesi.
o tezahürat çılgınları canciğer kuzu sarmaları şimdi survivorda birbirlerini sarma yapıp yeme çabasındalar. tv dünyasının acunun yeni paralı kuklaları bir sonraki projede de bbg evi gibi bir yerde buluşacaklar herhalde.
başını uyuz bir fenerbahçeli'nin çektiği saçmalık.
çok şükür bittide kurtulduk bu saçmalıktan. furkanı ömrüm boyunca bir daha görmek istemiyorum, furkan isminden nefret ettim sayesinde...
en garibi 50cent geldiğinde ortaya çıkan bağırışmalar...
yarışmacıya gav verdiğini sanma
(bkz: ara gazı verme olayı)
Şakşakçı zihniyetin(Furkan, Hekim ve türevleri)ürünü olup, aşırı yapmacık ve iticidir. Adam milyarları götürüyor, size ne oluyor amigo zihniyetliler? Ucundan sana da verecek de, o yüzden mi bu şevk?
var mısın yok musun'un başlıbaşına saçmalık oluşundan mütevellit dava düşmüştür. burada saçma şeyde mantıklı taraf arayan naif vatandaşlarıma sesleniyorum.
hele bir de tezahürat yapılırken ki suratlarının şekli vardır ki, bana ne hikmetse requem for a dream filmindeki televizyon programının izleyicilerini anımsatmakta.*
ilk duyulduğunda "oha 24 ten geri sayıyorlar lan!" gibi bir tepkiye neden olan saçmalıktır...
gereksizdir. gerçekten saçmalıktır. hayır bi de tek kişi yapmıyor bunu. izlemeye gelenler ve yarışanlar da katılıyor bu saçmalığa. ne gerek var. 3 den geriye say aç işte kardeşim.
program formatının kilit noktalarından biridir. 24 kutu var, çok çok anormal bir durum olmazsa son iki kutuya kadar gidiliyor. 22 kutu eder. her kutu öncesi bir dakika tezahürat, tempo vs. aynı şekilde kutu açıldıktan sonra da bir dakika aynı tempo sürer ki yaklaşık 45 dakikalık bir süreye denk gelir bu. arada mevlüt'ün annesi hanım teyze olsun *, artık programın yayınlandığı hafta veya gün kutlanan birşey varsa * o meslek grubuna dair, hiçbiri denk gelmezse izlemeye gelen eski bir yarışmacı ve/veya kenardan taktik veren bir yarışmacı yakını için de program boyunca en azından 5-10 kere tezahürat yapılır ki yarımşar dakikadan 5 dakika da bu eder. bu 50 dakikalık süre bile tek başına 2 reklam arası eder ki onar dakikadan 20 dakika, totalde 70 dakika eder. buna önceki günün özeti ve özet ile yeni bölüm arasındaki reklamı da katınca hiçbirşey yapmadan bir buçuk saat dolmuş oluyor.
esasında o kadar da saçmalık değildir yani. *
şükürler olsundur. saçmalığın liderinden kurtuluyoruz, umarız ki daha da böyle tezahürat saçmalığı görmeyiz duymayız.
tezahüratı başlatan furkan bu cuma yarışacak ve en sonunda kendinden kurtulacağız. bu tezahürat manyaklığıda bitir umarım furkan gittikten sonra.

--spoiler--
bu arada furkan 100.000 tl kazanıyor haberiniz olsun *
--spoiler--
başka s*kle gerdeğe girmektir. gereksizdir.
(bkz: saçmalık)