bugün

entry'ler (973)

erol köse

twitterda bu aralar çok prim yapmış kişi. abuk subuk şeyler yazıp gündemde kalmaya çalışıyor kendileri. baktığın zaman başarılı da oluyor. şahsen ben "acaba bugün ne yazmış" deyip follow'ladım kendisini. ha saçma mı? evet. komik duruma düşüyor mu? o da evet. ama merak ediyor insan ister istemez.

ekşifest dönüşü metroda dans etmek

ekşi sözlük yazarları tarafından gerçekleştirilen, komiklik olsun diye yapılan, fakat hiçbir şekilde suratta tebessüm etmeye sebep olamayan, aksine şaşırtan boş davranış. açıkçası ben bu * sözlük tayfasını -en azından çoğunu- her zaman bilgili, kültürlü insanlar olarak kurmuştum kafamda. bugün o videoyu izledikten sonra üzüldüm. türkiye'nin en çok takip edilen sözlük sitesinin yazarlarının bu kadar düşük seviyede olmaları bir türk gencini üzüyor. aynı nesilde olmaktan yakınmaya sebebiyet veriyor.

http://www.youtube.com/wa...hd4re&feature=related

mavi göz

en çok ata'ya yakışır.

çağdaşım deyip götü başı açmak

insan götünü başını "ben çağdaşım ulan istediğim yeri açarım. çağdaşlık budur" diyip çağdaş olma amacıyla açıyorsa o kişi afedersiniz gerizekalıdır. öbür türlüsünü soruyorsan sana ne kardeşim. götünü de açar başını da açar. sen nası kapıyorsan o da öyle açar seni de ilgilendirmez. diye düşünürüm ben.

yorgancı balosu

gece vakti anneannem yanımdan kalkınca nereye gidiyorsun diye sorduğumda verdiği cevap. "yatağa gidiyorum" anlamına geliyormuş. o zamanlar hiç gülmezdim ama aradan uzun zaman geçince aklıma bak yine geldi yine gülmeye başladım.

arka sokaklar

rastladıkça bizim evin halleri adlı diziyi aklıma getiren dizi. onun yolunda ilerliyo. kaç bölüm oldu. tam da kardeşimin okuldan eve geliş saatine denk geliyo ve ilkokul yıllarıma götürüyo bu dizi beni.

batuhan piatti zeynioğlu

böyle ilgi çekici bir programı bu derece itici hale getirebilmeyi başaran bir hıyardır.

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

sigara.

muharrem ince

kim takar yalova kaymakamını sözünü tarihe gömen milletvekili.

en güzel kokular

yeni yakılmış sigara kokusu. hani ilk yakınca bi koku var ya. ha o işte.

masterchef türkiye

an itibariyle show tv'de gösterimde olan ve sinir katsayımın hızlıca artmasına sebebiyet veren tv programı. o batuhan piatti mi ne ağzını yüzünü patlatasım var.

defne joy foster

Doğru haber olmadığı iddiaları mevcuttur. merakla iyi haber beklemekteyiz.

11880 reklamı

nefret edilmesi gereken reklamlardan biridir. kanalı değiştirmeye sebebiyet verir.

aşık olunan kızın başkasına aşık olması

n'olursa olsun o kızdan uzaklaşmak gerekmektedir. zira kendimizi o kızın erkek arkadaşı yerine koyduğumuzda durumun ne kadar sinir bozucu ve huzursuzluk verdiğini anlayabiliriz.

abazan anlama yöntemleri

bakışlardan çok rahat anlaşılabilmektedir.

seni seviyorum

yeri ve zamanında söylenmesi gereken sözdür. zira bu cümleyi çok fazla kullanmak monotonluğa sebep olabilir.

pazartesi sabahi hasta uyanmak

Fiziksel ve psikolojik olarak bütün bi haftanın mahvolmasına sebebiyet verebilecek durumdur.

(bkz: geçmiş olsun)

bir erkeğin ağladığı ender zamanlar

doğarken.

hayrettin gurbuz

(#9093524) entrysi ile çok önemli bir tespitte bulunan yazar. sözlüğe bu entarisiyle fazlasıyla yarar sağladı. çok teşekkür ediyoruz kendilerine.

tum dincilerden nefret etmek

bir tercihtir.