bugün

bir yandan çok hüzünlendiren şarkıdır...bir yandan da "sen saymaya başla sonsuzdan geri,ben hemen geliyorum..hahahah..." diyesimin geldiği vega şarkısı *
insanin icini acitan ciz yapan bir sarkidir bu. butun vega sarkilari gibi bir yerden yakalar ve hic birakmaz, gecmez o aci kolay kolay.
vega şarkısı.

bir sen varmışsın ve biri istiyor seni
karanlıkmışsın onun uçları kırık saçları gibi
hemen arkandan o yürür
kanı aktıkça korkusu gözlerinde büyür
bir sen varmışsın ve biri bekliyor seni
dağınıkmışsın onun en yakını, yorganı gibi
her rüyanda gizlice uyur
istemezsen yalnızlığa uyanmaya mecbur
dileğini tutmuş sayar, sonsuzdan geri
yanarken yanakları üşürmüş elleri
dönebilsen, bakabilsen geri
unutmuştun, hatırlarsın belki ismini
yağmurlar yağdığında biri geçerken yanından ellerine
tutunur
yağmurlar durduğunda biri kaybolur aniden, bilerek
unutulur, unutulur
melodisiyle fena halde insani içine alan, durup dururken hüzünlendiren hafif müzik albümü'nün 6. sıradaki parçası.

"yağmurlar yağdığında biri geçerken yanından ellerine
tutunur..
unutulur.. unutulur.."
çok çok çok güzel bir vega parçası demenin bile yetmeyeceği bir şarkı. üstüne sayfalarca yazı yazılabilir ama yazasım yok bu aralar, belki sonra..

" dileğini tutmuş sayar sonsuzdan geri
yanarken yanakları, üşürmüş elleri
unutmuştun, hatırlarsın belki ismini "
boğazda düğüm olup nefessiz bırakan şarkı. bu şarkıyı dinlerken bir iş yapmak kolay değildir. çünkü hatırlattığı kırıklarımız üstümüze halsizlik getirir.

dağınıkmışsın, onun en yakını, yorganı gibi
her rüyanda gizlice uyur
"dileğini tutmuş sayar sonsuzdan geri" bölümünü özellikleri adı dilek olan kişilerin * büyük bir istekle birinden duymak istediğini düşündüğüm şarkı.

bir insan öyle bir dilek tutuyor ki gerçekleşmesi için taa sonsuzdan geri saymayı göze alabiliyor. gerçekleşmeyecek olsa da bir gün belki olur diye düşünüyor.

bilerek unutulur, unutulur...
mahfeden can yakan, acıtan parçalayan vega şarkısı 6.22'lik bir çöküş şarkısı...
yanarken yanaklari, usuyen ellerini isitmak icin buyuk bir firsat veren vega parcasi.
insanı acıtan,çaresizliğini yüzüne vuran şarkıdır.söyleyen kişi ufacık kalmıştır fakat yine devam eder;
bir sen varmışsın ve biri istiyor seni....
hafif muzik^in en kırılgan en güzel en hassas en anne şefkatli en hayatın-aşkın ta kendisi şarkısı.. *~

bir sen varmışsın ve biri istiyor seni
karanlıkmışsın onun uçları kırık saçları gibi

(( etrafta bir sürü zibidi varken sadece sana bakıyor olmam aşkın gözleri kör etmesinden mi acep ? etrafında hep var zaten seni isteyen birileri ama bu birileri bu sefer farklı biri.. yakışıklı değil sempatik bir yalan değil.. farklı kılan bir şeyler var.. saçlarım .. ellerine göre mi ? ))

hemen arkandan o yürür
kanı aktıkça korkusu gözlerinde büyür

(( gözlerin gözlerime değince , felaketim olurdu ağlardım der ya üstad..takip etmek değil de seninle aynı havayı solumayı sevmek diyelim.. içindeki anneyi aldırmak isteyen biri o seni isteyen..naparsa yapsın engel olamıyor..korkuyor..))

(( uzak değil..fazla yakın..yakındayken bile uzak..ve her türlü özlem nöbetlerinde..sevebilme ihtimalini sevmek gibi..sevebilme ihtimalinin gerçekleşmesini beklemek gibi..deli uyumak diye bir tabir vardır..o hesap..vurduğu yerde gül biter belki ama ya dikenler ? ya kanattığı yaralar ? ya o yaralara yarabandı olmak için çabalaması ? kafımız karışık .. değişmek zor..))

her rüyanda gizlice uyur

(( gece gündüz sadece onu düşünmek..rüyada bile yatmak..o istemediği sürece buna mahkumsun dostum! oysa kim istemez sabahın köründe günaaydın sevgilim! diye uyandırılmak..en güzel yeri burası ya..kifayetsiz kaldı laflar..))

dileğini tutmuş sayar, sonsuzdan geri
yanarken yanakları üşürmüş elleri

(( kader-hayırlısı-kısmet-alınyazısı-takdiri ilahi-inşallah-maşallah diye diye nur inecek neredeyse..beklemekten sıkılmak yok..zaten normal bir adam olsa içim yanmayacak..ayaklarını da ısıtamıyordur bu..))

unutmuştun, hatırlarsın belki ismimi

(( utangaç bir de..inatçı..gururlu..müsait değil aşka aşık olmaya..kafasını çevirse , görecek arkada bıraktığını..kim olduğunu ne olduğunu bilse belki tunalı^da kahvaltıya davet edecek..ama edemez..unuttu çünkü..oysa ne çok çaba harcanmıştı bir küçük iz bırakmak için..))

yağmurlar yağdığında biri geçerken yanından ellerine tutunur
yağmurlar durduğunda biri kaybolur aniden, bilerek unutulur

(( deniz var..martı var..bir de yağmur varsa , şarkıda ay ışığı olmasa da olur..zaten o şarkı olması gerekenin en iyisidir..bulutlar doluştuğunda , başını bir omza yaslamak istediğinde ordasındır ya , onu bilir..güvenir,rahattır..ama güneş doğduğunda ? eğer güneş varken de ordaysa sorun yok..ama hiç olmadı ki..ben onda hiç olmadım ki ..))
dinlerken gözlerimi dolduran müthiş sözleri olan vega şarkısı.
delgeç etkisinde bir vega şarkısı. ellerine sağlık deniz ve tuğrul akyüz'ün.
dileğini tutup, olması için sonsuzdan geri sayanların şarkısı.

unutulur, unutulur...
her rüyanda gizlice uyur

hiçbir zaman aklanmayacak bir ilişkinin, hiçbirzaman affedilmeycek tarafıysanız, mahkum olduğunuz durumla kardeş hisleri ansıtan şarkı. (bkz: günahını almak) (bkz: kendini ispatlayamamak)
soğuk bir gecenin sevdiğin adamın kokusuyla sıcak bir güne dönüşeceğini bilmek.. günlerce, haftalarca, aylarca o geceyi beklemek..
ışığı bol bir şehirden ayrılır otobüs yıldızları da üstüne alarak. karanlık yollarda ilerler. kız başını cama dayayıp dışarı bakar saatlerce. hep aynı olan dileğini çoktan tutmuş, sonsuzdan geri saymaya başlamıştır. karanlık yollarla bitecektir sonsuz ve dileğine kavuşacaktır. kulağında aynı melodi, ağzında aynı sözler " yağmurlar yağdığında biri geçerken yanından ellerine tutunur "..
ellerine tutunabilmek için onun kilometreleri sayar. geçmediği için zamana küser. şarkı biter, başa alır " bir sen varmışsın ve biri istiyor seni "..
sokak lambaları, evler, levhalar en güzeli ise yıldızlar..
gerçekleşmiş bir dilek ve hiç bitmesin istenen bir güne atar adımını kız. güneş doğmamış olsa bile o soğuk gece çoktan sıcak bir güne dönmüştür sevdiği adamın başını döndüren kokusuyla..

ne zaman dinlenirse dinlensin acı veren, bana hep bunları anımsatan şarkı..
introsu feci sekilde istanbul benden buyuk'e benzeyen mukemmel vega sarkisi.
insanı paramparça eden şarkı. özleneni bırakır yanıbaşına. sonsuzdan sayarsın geri...
`dileğini tutmuş sayar sonsuzdan geri
yanarken yanakları üşürmüş elleri `

insanın feci şekilde aşık olası geliyor.
bıkmadan dinlenebilen ve her dinlenişte alıp götüren mükemmel vega şarkısı.
"Bir sen varmissin ve biri istiyor seni"

adamin amina koyan sarkilar serisinin en nadide eserlerinden biridir. yasam fonksiyonlarin duzgun calismaz bu sarkiyi dinlerken. tabi kisiye gore degisir verilebilecek tepkiler. ben mal olup kaliyorum oylece. bi bakiyorum sarki bitmis. durur muyum? basa sariyorum..

"Bir sen varmissin ve biri istiyor seni"
bu vega şarkısını ne kalpten söyleyen tutabilir gözyaşlarını, ne de kendisine söylenen...
yalnızlığa uyanmaya mecbur..
umutsuz bir vega şarkısı; fakat umutsuzluğuna rağmen deliler gibi seven biri.
"unutulur unutulur.." ağla geçer, avut kendini hiç gelmeyeceğini bile bile..
içinde ki öyle sonsuz ki sonsuza kadar sayar sonsuzdan geri..
deniz özbey'in ağlayan ve ağlatan sesinin, kendine aşık eden bir şarkıda hayat buluşudur. gerçekten kendimden geçercesine ağlatan, o kırık uçlarını kalbime batıran şarkıdır.

"dönebilsen, bakabilsen geri... unutmuştun, hatırlarsın belki ismini..."
hala güzel, hep güzel.