bugün

anadolu ve karadeniz kültürünü yansıtan spiderman, batman, minnie mouse ve palyaçolar ile karnaval alanına dönüştürülmüştür;

https://twitter.com/haber...;t=kdJwLEmfIs9mPHTTMTA11g

bu arada yeni sahipleri araplardır. herşey onlara göre düzenlenmiştir;

https://twitter.com/aykir...;t=31EPsUAGvDD1S6ZB5DAMqw

benim için sevindiren gelişmedir. trabzon layığını bulmuştur. daha beter olması dileğiyle...
Bence de daha beter olsunlar umarım bir tane yeşillik kalmaz her yer beton olur.
adının "uzun beton" olarak değiştirilmesini önerdiğim bölgedir. önerim, define aramak için gümüşhane'deki 2140 metre rakımdaki krater gölünü kurutup sonra da üstüne beton döken kişilerden hızlıca yardım almaları. böylece göl kurutulabilir ve daha çok inşaat alanı açılabilir.
ülkenin anasını bellediler anasını. ne tsk bıraktılar, ne hukuk, ne eğitim, ne ekonomi her şeyi kendilerine yakışır bir şekilde mahvettiler. artık en son ülkede türk bırakmamaya yemin etmişler galiba amkdumun ümmetçileri...
Antalyada alman, Muğlada da ingiliz istilası var ona niye sesiniz çıkmıyor? Sadece Trabzon layığını bulsun öyle mi?

Ha pardon esas derdiniz bu üç şehrin oy verdiği partiydi değil mi. Pabucumun çakma milliyetçileri.
çok fark yaratmayacaktır. ilk seçimde koşa koşa istikrara oy verecekler nasıl olsa. şimdi reisleri gider "cehape buraları böyle yabdı" der onlarda ikna olur hemen.
Karadeniz Bölgesi, son 10 yılda gözde bir turizm merkezi haline geldi. Ancak bölge ne yazık ki insanların denizle bağlantısını kesen sahil yolu, taşocakları, çarpık yapılaşma ve neredeyse her vadiye yapılan HES’lerle (hidroelektrik santralı) yeterince yıpranmışken, şimdi de “Yeşil Yol” denilen bir projeyle karşı karşıya. ismine “yeşil” demek Karadeniz’in yükseklerini tıraşlayan bu yollar için oldukça ironik ama yaptıranlara sorarsanız bu yol turizm potansiyelini arttıracak.

Mevcut uygulamalar kazın ayağının pek de öyle olmadığını gösteriyor. Şu anda Karadeniz Bölgesi’nde yolu açılan yaylaların büyük bir kısmının betona teslim olduğunu, kalabalığı kaldıracak bir altyapının bulunmadığını (Uzungöl, Ayder gibi örneklerde olduğu gibi) görmemek için hayata tozpembe bakıyor olmak gerekiyor. Ne yazık ki kitle turizmiyle bölgeye daha fazla ziyaretçi çekmeye çalışmak, otantik yayla dokusunun daha da bozulması anlamına geliyor ki, yaylalardaki kirlilik bunun en bariz kanıtı.

2015 yılında yazılmış haberin linki:

https://onedio.com/haber/...tum-bilinmeyenleri-543920

görsel
Ohhhh. Daha da beter olsun. Karadenizliyim.

Daha durun. Bunlar yarın öbür gün para için öve öve bitiremedikleri Topraklarını da Araplara satacaklar inşallah.
Karadeniz umarım ikinci bir Arabistan olur. Her zengin Arap Trabzon Rize'den bir ev alır inşallah..
ağlatmayın beni. 1998 de uzungöl'de konakladıktan sonra soğanlı geçidinden gümüşhane'ye inmiş, oradan da ispir'e geçmiş biriyim.
Ah benim milli duyguları kuvvetli karadenizli kardeşlerim.
O gölün oluşumunu bilenler ve betona dönüşünü izleyenler.

Şüphesiz ki bir gece içinde yerle bir olacağını da bilir.

Doğa verdiklerini alacaktır.
1 gr üzülmeye değmez. Adamlar 3 kuruş için kendi konfor ortamlarını araplara peşkeş çekiyorlarsa bu onların sorunu. Ama lafa gelince en milliyetçi bunlar. Yarın öbür gün sokakta türkçe konuşan kalmayınca hatırlatacaksın bunlara bunu.

Sorsan en milliyetçi de bunlar. Uzungöl de türkçe konuşan adam yok sokakta ama hdp trabzon da il merkezi açamıyor ya sorun değil bunlara göre. Beter olsunlar.
inşallah daha iyi, bazıları için ise bu görüntüler kötü-beter olduğu için daha beter olur dediğim görüntüler.
üstelik bu görüntüler neden birilerini rahatsız ediyor anlamadım.
belki de benim için bir anlam ifade etmediği için bu görüntülerden rahatsızlık duymuyorum.
ciddiyim, zerre kadar umurumda da değil. orası arapgöl oldu diyenler de çok haksız. mülkiyet hakkı kutsaldır, siz hangi millet ırk kültür inanç hangi ülke vatandaşı olursa olsun mülk edinme hakkı vermişseniz o insanlar yaşadığı bölge ortamı kendine benzetir.
tabi ki yerli ve milli halka yerli ve milli etkinlik düzenleyip palyaço örümcek adam miki fare batman bando ile karnaval havası yaratılır.
siz yerli ve milli ahali olan rize trabzon dan daha mı yerli ve millisiniz?
size ne?

bir ek yapalım, yaşamda iki canlı aynı davranışı sergiler; virüsler ve insanlar. çevreye ortama hakim olmak için önce uyum sağlar sonra kendini uydurur sonra da o yaşamı kendine benzetir ve bunun için de yok eder.

yarın birgün bu tepkiler yüzünden (tepkiler düşmanlık seviyesine geliyor) uzungöl'e girişler güvenlik gerekçesiyle kontrol altına alınıp rezervasyon ikametgah gibi şartlar getirilip uzungöl'e o bölgeye her isteyen (tc vatandaşları, arabaya atlayıp gezmeye gidenlere) yasaklama kısıtlama gelebilir.

ciddiyim, umurumda da değil.
yeşil bırakmamış yavşaklar.
artık arapgöldür.
--spoiler--
antalyada alman, muğlada da ingiliz istilası var ona niye sesiniz çıkmıyor? sadece trabzon layığını bulsun öyle mi?

ha pardon esas derdiniz bu üç şehrin oy verdiği partiydi değil mi. pabucumun çakma milliyetçileri.
--spoiler--

biz ne ingiliz ne fransız ne alman ne rus ne bilmem nerenin milletinin ülkemize doluşsun istemeyiz. merak etme senden önce biz bağırdık yine. ama bilmen gereken bir şey var birader ; bu senin dediklerinin hiçbiri antalya nın muğla nın veya başka beldelerin doğasını katletmiyor. ahlakını bozuyor olabilir. dediğim gibi olan biteni ben alkışlamıyorum zaten. ayrıca şahsen bana sorsalar ülkeye turist sokmam. onlardan gelecek üç kuruşun a... korum anladın mı ?

trabzona rize ye gelince ; orayı da berbat edenler gelenlerden çok o yöre insanıdır. karedenizli beter olsun beter. toprağına bu kadar ihanet eden başka bir halk yoktur yeryüzünde. yıllardır istanbulun ağzına sıçan laz müteahhitler sıçacak başka kap kalmayınca dönüp kendi mahallerinin içine sıçıyorlar. keşke baştan beri hep oraya sıçsalardı.

siz kendini uyanık sanan karadenizliler bokunuzla gulle oynayın !!!